אריק האריה הפחדן - היצע נוסף

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מחול
משך זמן המופע: 45
סגנון: תאטרון סיפור
שם הרכב: בובות ושחקן/ית
סיווג: הצגה קטנה
שם המפיק: אביבה לוריא
קהל יעד: גן - ב
כמות קהל מקסימלית: 35
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 10/07/2018

בס"ד

הסיפור הוא על אריה שמפחד מכל דבר, וכשנמאס לו לפחד הוא יוצא למסע כדי לחפש את אומץ הלב שלו. בדרך הוא פוגש סוס, קופיפה ונשר ומקבל מכל אחד מתנה ערכית עד שלבסוף הוא מרגיש מחוזק, מצליח אפילו לחצות מנהרה חשוכה ומוצא אומץ לב. 

הסיפור מאפשר לילדים להזדהות עם פחדים שקיימים בתוכם ואף לקבל כלים, דרך השירים והחרוזים, להתמודדות. הם חווים את הסיפור בזמן ההצגה באופן תנועתי בשילוב עם תנוחות יוגה ולומדים להשתמש בנשימות כדי להתגבר על הפחד. ההצגה מצחיקה ומהנה מאוד ומעניקה הרבה ערך מוסף מלבד החוייה התרבותית. מורה בכירה ליוגה, שחקנית ובוגרת לימודי מוסיקה ופיתוח קול בקונסירבטוריון קרית ביאליק. BA בתקשורת המונים, עוסקת בכתיבה יצירתית בעיקר עבור ילדים, ומשלבת את זה בשיעורי היוגה, דרך כתיבת שירים וסיפורים המשלבים יוגה ותנועה. מציגה הצגות "יוגאטרון" מזה כשנה. מוסמכת מטעם ביה"ס "הצליל הפנימי" להוראת יוגה בהנהלת ד"ר אודי בילו מאז 2005,  בעלת רקע של 18 שנה ביוגה, התמחות ביוגה לחינוך מיוחד ("יוגה בתנועה, צבע וצליל") ובתנועה לקויה,  מוסמכת ומטפלת בשיטת ChildSpace, מאז 2009, עוסקת בהוראת יוגה בגילאים שונים ובמסגרות שונות מזה 14 שנים, מתמחה בעבודה ביוגה ותנועה עם ילדים בגילאי בכל הגילאים ובעבודה עם קשישים. מאז 2013 עוסקת בהכשרת מדריכות ליוגה לילדים והשתלמויות למורות וגננות. 

בפשטות, מומלץ לספר לילדים על כך שתהיה הצגה המספרת על אריה שהוא פחדן. ניתן ומומלץ לפתח דיון עם הילדים על הנושא. איך יתכן שאריה הוא פחדן ? הרי הוא אמור להיות אמיץ וללא חת. לשאול את הילדים ממה הם חושבים שאריק מפחד ? (לא הם... בתור התחלה) ולאחר סבב ראשון של רעיונות לערוך סבב נוסף ובו הילדים מספרים ממה הם עצמם מפחדים. בדיון לא לנסות לתת פתרונות לפחדים שלהם אלא רק לשמוע, להכיל ולהבין. כדאי יהיה לספר להם שגם אריק מאוד מפחד מכל דבר אבל בסיפור אנחנו נגלה איך הוא התמודד עם הפחד. 

בנוסף, ניתן לחלק להם דפים ולאפשר להם לצבוע צד אחד בצבעים המסמלים עבורם פחד ובצד השני בצבעים המסמלים ביטחון. לילדים ביהס יסודי אפשר לתת דף עם ציור קווי של דמות ילד שניתן לצבוע במילוי. את זה הם יכולים לצבוע בצבעי פחד על גבי הדמות במקום שלדעתם נמצא הפחד. כנל דמות נוספת - לצבוע על גבי הדמות את אומץ הלב ומיקומו. 

מפרט טכני הילדים יושבים ללא נעליים על גבי מזרוני יוגה פרושים בצורת ח. יש צורך לפנות את הגן או הכיתה מהשולחנות והכיסאות ולהשאיר חלל פתוח גם כדי לאפשר לילדים לנוע לעיתים תוך כדי ההצגה. ; תפאורה ותלבושת פשוטה: אני מאמינה כי יש להשאיר מקום לדימיון. בדר ' ;כ בגן ילדים פרושים בדים בצבעי יער על פני המדפים והלוחות שמאחורי ההצגה. מגיע עם רמקול (בידורית) המעניק לעתים מוסיקת רקע לשירים שלי (בנגינה שלי על פסנתר , אבל מוקלט) . אם היוגאטרון נערך במקום גדול יותר כמו חדר אוכל או אולם אני מביאה תפאורת רקע של יער המונח על גבי סטנד. בנוסף קצת כלי נגינה טבעיים כגון קערות טיבטיות, קופסת רעם... ;
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה מדיצה לביא

לינק לצפיה

המלצה ממעיין חיו

לינק לצפיה

המלצה מחגית ענבר חפר

לינק לצפיה
אביבה לוריא
0548191342

avivanehora@gmail.com

קרית טבעון, דבורה הנביאה 16 קרית חרושת

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.