סבנה

תחום: קולנוע
תת-תחום: מפגש עם יוצר וסרטו
משך זמן המופע: 30
סגנון: תיעודי
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: תאטרון מפגשים
שנת הסרט: 2016
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 19/02/2018

הסרט דוקו-דרמה סבנה, יצא לאקרנים ב-2015 ומספר את סיפור הגבורה של סיירת מטכ"ל בעת חטיפת מטוס סבנה. את הסרט יצר נתי דינר ביים רני סער ואחראי על התסריט משה זונדר.

הסרט מציג את החטיפה מ-3 נקודות מבט:

  • החוטפים

  • הדרג המדיני

  • והדרג הצבאי

תקציר:

ב-5 באוגוסט 1972 נכנסו, בנפרד, שני זוגות לטרמינל הבינלאומי בבריסל. שני הגברים ושתי הנשים נשאו דרכונים ישראליים ולא משכו תשומת לב מיוחדת. הארבעה היו חברי חוליה של ארגון "ספטמבר השחור". כשטיסה 571 של חברת התעופה הבלגית "סבנה" מבריסל לתל אביב חלפה מעל העיר זאגרב פרץ עלי אבו סניינה, מפקד חולית החוטפים, אל תא הטייס. הוא הצמיד אקדח לראשו של הקפטן והורה לו להמשיך ולהטיס את המטוס לשדה התעופה לוד. עבור אבו סניינה הייתה זו חטיפת המטוס השלישית בחייו. בסופו של הסרט נראים חברי סיירת מטכ"ל משחררים את המטוס ומפגינים אומץ רב.

כמובן כי מתלווים לסרט קטעים אשר מטרתם להמחיש ולצייר לנו איך נראתה חטיפת מטוס סבנה.

הסרט שודר לראשונה ב-8 בספטמבר 2015 בערוץ 2. בסרט ישנן עדויות של הנוסעים, של הלוחמים, ביניהם עוזי דיין, בנימין נתניהו, דני יתום ואהוד ברק (מפקד סיירת מטכ"ל ומבצע החילוץ), ושל שר התחבורה דאז שמעון פרס.כמו כן, הסרט כולל קטעים מהקלטה של תיאור המקרה מנקודת ראותו של קפטן המטוס רג'ינלד לוי, המספר על כך בגוף ראשון, וכן ראיון מיוחד עם אחת החוטפות, תרז הלסה, שנותרה בחיים, שוחררה בעסקת ג'יבריל וחיה בירדן.נתי דינר - יוצר ומפיק

נתי דינר נולד ב 1968 בעת שאביו היה סטודנט באוניברסיטת הרווארד בבוסטון מסצ'וסטס. למרות שהתאמן בכדורסל כל שנות ילדותו, נתי החליט בגיל 18 לקחת הפסקה מהמשחק והתגייס ליחידה קרבית מיוחדת של כוחות הביטחון בישראל. לאחר סיום השירות הצבאי כקצין לאחר 4 שנים, נתי חזר לאהבתו הגדולה ושיחק כדורסל מקצועי במשך 3 שנים. בשנת 1993 נתי קיבל את התפקיד הראשון שלו בשידורי קשת (ערוץ 2 בישראל) כמנהל במחלקת השיווק והמכירות. משם נתי המשיך לעבוד במשך 20 שנים בשוק הטלוויזיה המסחרית בחברות שונות ובתפקידים ודיסציפלינות מגוונות - פרסום, שיווק, מחקר, קניית מדיה ועוד. ב 2002 ,נתי חזר לערוץ 2 לעמוד בראש הפעילות לבלימת התחרות עקב ההשקה של ערוץ מסחרי שני בישראל - ערוץ 10 .העבודה שעשה כסמנכ"ל במשך 6 שנים הייתה טובה, רק שנתי לא ידע שהוא ימצא את עצמו עוזב את ערוץ 2 בשנת 2008 ועובר לערוץ 10 כדי להשיק לוח שידורים אגרסיבי (שכלל את פורמט הריאליטי "הישרדות") ולהתחרות ראש בראש עם ערוץ 2. לאחר 4 שנים כסמנכ"ל אסטרטגיה ושיווק, נתי עזב ערוץ 10 להתחיל פרק חדש והקים את "Productions DNA", והפיק לראשונה סרט עלילתי (דוקו-דרמה), "Sabena Hijacking". הסרט נבחר כמועמד האקדמיה הישראלית לקולנוע לסרט התיעודי הטוב ביותר. נבחר חביב הקהל בפסטיבל הקולנוע הישראלי בלוס אנג'לס, כמו גם בסן דייגו (2015) במיניאפוליס ועוד, והוקרן בהצלחה בלמעלה מ -50 פסטיבלים יהודים ברחבי העולם. 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תאטרון מפגשים
050-8149837

asaf@mifgashim.org

תל אביב, קויפמן 4 בית שרבט

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.