איתמר צייד החלומות

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: יערי שושנה - תאטרון הבובות של שושי
קהל יעד: גן - א
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 19/09/2022

לאיתמר יש חלום מפחיד שפוקד אותו בלילות: השד הכחול העצוב רודף אחריו ועושה עליו צל. 

לילה אחד איתמר החליט לעשות מעשה: הוא בנה מלכודת חלומות בצורת אוהל, עם חבל הקשור בקצהו.  באמצע הלילה איתמר הרגיש שהשד נכנס לאוהל, הוא משך בחבל, האהל נפל והשד נלכד.

לתדהמתו ראה איתמר שהשד הוא קטן מאוד. הוא קרא לו בכעס ללכת לחלומות של אחרים, והשד הסביר לו שהוא לא יכול כי הוא השד של איתמר בלבד, ואם איתמר לא יחלום אותו, הוא לא יהיה. בכלל בכלל בשום מקום.

במהלך הדיאלוג ביניהם איתמר מתיידד עם השד, ומוצא פשרה כיצד השד יכול להופיע בחלום בלי להפחיד אותו.

זוהי הצגה עם אלמנטים פסיכולוגיים ברורים. הצגה  הנוגעת בחרדות של ילד, ובעובדה שגם אם אי אפשר להעלים את מקור החרדה, אפשר להסתכל עליה בעיניים. באמצעות אמפטיה, עצמאות וידידות ניתן לראות שהשד אינו נורא כל כך.

שושי יערי בובנאית מזה 35 שנה. עם תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת בר אילן, ותואר שני בתאטרון בובות מ UCONN בארה''ב, שושי משלבת בהצגות שלה אלמנטים חינוכיים ופסיכולוגים. שושי גרה עם משפחתה בארה''ב במשך  23 שנים, ובחל ניכר משנים אלה לימדה עברית גילאים שונים, מגן ועד כיתה ח'. בהצגה הזאת שושי מרכזת את כל האהבות שלה: ילדים, משחק, הפעלת בובות ויצירת בובות.

אלה גבריאל שחקנית מזה 28 שנים. היא בוגרת הסטודיו למשחק בהנהלת יורם לוינשטיין, יש לה נסיון רחב בתחום הקולנוע, טלויזיה, הצגות ילדים ונוער ותאטרון רחוב. כעת היא מוסיפה אהבה חדשה לרפרטואר הרחב שלה: תאטרון בובות. בהפעלה  שלה היא משלבת נסיון חיים רחב בתחום אומנויות הבמה והתוצאה מרהיבה!

רונה ספורטה היא הבימאית של ההצגה.  יש לה B.A בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית ולימודי ביבליותרפיה מאוניברסיטת חיפה. כמו כן רונה בוגרת בית הספר לאומנות תיאטרון הבובות בחולון. רונה מלמדת במכללת "דעת" תאטרון סיפור.

ההצגה מבוססת על ספרו של דוד גרוסמן.

 

ניתן לדבר עם הילדים לפני ההצגה על דברים שמפחידים אותם בכלל, וחלומות מפחידים בפרט. מה הם עושים כדי להתגבר על הפחד? האם יש דברים שפעם הפחידו אותם והיום לא? מה זה אומר על היכולת שלהם להתגבר? ועל היכולת  להתבגר?

אפשר לקרוא את הסיפור "איתמר צייד החלומות"  של דויד  גרוסמן

סוג במה חצי מקצועית
רוחב 6
עומק 4
גובה 3
מספר אומנים 2
מספר אנשי צוות 3
זמן הקמה שעתיים
שפת המופע עברית
החשכה כן
סאונד כן
תאורה כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
יערי שושנה - תאטרון הבובות של שושי
053-2205013

shoshana.yaari@gmail.com

זכרון יעקב, הפנינה41

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.