גיטרה מסביב לעולם

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 45
סגנון: הצגת כלי
שם הרכב:
סיווג: כלי פריטה
שם המפיק: ליאת כהן
קהל יעד: א - יב
כמות קהל מקסימלית: 100
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 11/06/2020

התכנית תכלול מספר פרקים:

1. הגיטרה במוזיקה האמנותית הישראלית

פרק מהפרטיטה של יחזקאל בראון אומג' לפרסקובלדי

אקו מבפנים של בעז בן משה

עיבוד לשיר ישראלי - יגוון בהתאם לשכבת הגיל

2. הגיטרה בסגנונות הבארוק, קלאסי ורומנטי

יצירות מאת י.ס.באך, ג.פ.הנדל, פרננדו סור, רוסיני ורדי ואלבניז

3. ממוזיקה עממית לשיר הקלאסי

יצירות קלאסיות בהשראת מוזיקה ומקצבים עממיים מקולומביה, ברזיל וארגנטינה.

עם יציאת התקליטור החדש שלה ב – WARNER CLASSIC  בהשתתפות גדולי זמרי האופרה בעולם ממשיכה סולנית הגיטרה הישראלית ליאת כהן את הישגיה חסרי התקדים בעולם. 

"הגיטרה של ליאת כהן היא למוסיקה כפעמות הלב לחיים", כך תיאר מבקרו של העתון הצרפתי הנודע "לה מונד" את נגינתה של מי שזכתה בתקשורת לתואר "נסיכת הגיטרה הקלאסית." ליאת כהן נחשבת לאמנית מובילה בתחיית תרבות הגיטרה הקלאסית וביצירות עכשוויות. נגינתה רגישה, חושנית, עתירת המצאות ווירטואוזית. רשימת הפרסים הרבים בהם זכתה כוללת בפרס הראשון בתחרות הקונסרבטוריון בפריז, פרסי הצטיינות של הסקולה קנטורום, של אֶקוֹל נורמל. פרסים בתחרויות בינלאומיות ברומא, בפריז ובתל-אביב ובכלל אלה היתה לנגנית הגיטרה הראשונה שזכתה בפרס נדיה בּוּלַאנזֶ'ה.

מופיעה בקביעות בעיתונים המקצועיים "מגזין הגיטרה" וב"גיטרה קלאסית", פרופ' הירשברג תאר "מבין נגני הגיטרה הטובים בעולם ליאת כהן היא וירטואוזית אמיתית, המנציחה את מורשתו האגדית של אנדרה סֶגוֺביָה ומעבירה את הכלי האינטימי הזה אל אולמות הקונצרטים הגדולים תוך שהיא משמרת את הצליל החם ואת הניואנסים המעודנים."

רשימת המקומות בהם היא הופיעה כסולנית משתרעת על פני חמש יבשות, ניגנה בין היתר עם התזמורות הסימפוניות של ירושלים, ברן, מלבורן, פראג, חיפה, איסטנבול, עם הקאמרית הישראלית ועם התזמורת הלאומית של לורן; קונצרטים שעליהם ניצחו בין היתר פרדריק שאזלן, אורי סגל, יאן טאליך, ז'ק מרסייה, חוזה-מיגל פרז סיירה וכן הופיעה יחד עם רביעיית "פראזאק". רשימת האתרים בהם נגנה כוללת במות מוסיקה נחשקות בהן הרודולפיניום בפראג, תיאטרון שאטלה, אולם קורטו ותיאטרון שאנז אליזה בפריז, אולם הבוז-אר בבריסל, ארמון ברבריני ברומא, מרכז התרבות סקירבול בלוס אנג'לס; ליאת כהן השתתפה בפסטיבל ישראל ובפסטיבלים גשטאד (שוויץ) מונפלייה (צרפת), לונדון, בואנוס איירס מקסיקו פרו ועוד.   

ליאת הרחיבה את רפרטואר היצירות לגיטרה. היא ערכה עיבודים ליצירות באך שהקליטה במנזר באי סן מישל כאשר היתה "אמן אורח" במקום. עיבודים אלה ראו אור באלבום "ליאת כהן מנגנת באך". בשנת 2005 ראה אור אלבומה "לטינו-לדינו" בחברת "הרמוניה מונדי" הכולל מוסיקת בארוק ספרדי ומוסיקה סוחפת מאמריקה הלטינית. 

נגינתה ונוכחותה הממגנטת של ליאת כהן שימשו מקור השראה למלחינים רבים שחיברו עבורה יצירות, מבחר מתוכן נכלל באלבומה "קונצ'רטים" שראה אור בחברת "וורנר" בשנת 2009. באותה שנה הופיע גם אלבום כפול בו היא מנגנת חמישיות קאמריות. תחנת הטלוויזיהMEZZO  הקליטה שלושה קונצרטים שונים של ליאת תחת הכותרת "גיטרה בפראג" עם רביעיית פראזאק ועם תזמורת טאליך שזכה בפרס "אופוס הזהב."  

בשנת 2014 הקליטה עבור וורנר אלבום של מוסיקה ברזילאית קלאסית ועממית. אלבום זה מוקם בראש רשימת רבי המכר בצרפת ונסקר על ידי המדיה הצרפתית: ערוצי טלוויזיה ורדיו מובילים והעיתונים החשובים בהם לה מונד, לה פיגארו, ליברסיון וכן בראיונות עומק בערוצי טלוויזיה ורדיו. היא הוזמנה להופיע עם תוכנית זו בשבע עשרה בתי אופרה ואולמות יוקרתיים במהלך שתי עונות רצופות, עד קונצרט הסיום באולימפיה בפריז.

לאור הישגיה חסרי התקדים יצאה בצרפת ביוגרפיה על ליאת כהן במהלך 2018. הספר נקרא "גיטרה יתומה" - הוא מגולל את סיפורה האישי יוצא דופן של ליאת והקשר המיוחד שלה לגיטרה על רקע היותה יתומת צה"ל.

בין האירועים האחרונים נגינת הקונצ'רטו הכפול של פיאזולה בליווי תזמורת האופרה של לימוז' עם אומן הבנדונאון ריצרד גאליאנו. ליאת היתה האמן המרכזי במרתון הגיטרה שאורגן באלזס וביצוע הקונצ'רטו אראנחואז בליווי התזמורת הסימפונית של אלזס-לוריין. בכורה עולמית באופרה של סן אטיאן. ליאת הוזמנה לתת רסיטל ביום המורשת של התרבות האירופית, נתנה רסיטלים ולוותה על ידי תזמורות בבורדו, הוזמנה בפעם השלישית למלטה, רסיטלים בשני פסטיבלי גיטרה בפרובנס, ביצעה קונצרטים עבור הקונסרבטוריון של פריז בחסות ראש העיר והוזמנה לשידור חי בטלוויזיה הצרפתית כמחווה לאחד מגדולי הסופרים של צרפת. ליאת הופיעה במשדר לאומי מיוחד לרגל 50 שנה גאלת האומנים. עוד ביצעה בפריז בכורה עולמית ליצירה שנכתבה עבורה על ידי המלחין בועז בן משה וביצוע קונצ'רטו שנכתב עבורה על ידי גיל שוחט בישראל.

ההכרה יוצאת הדופן בליאת בולטת גם בהקלטות הרבות שמופצות בעולם כולו על ידי חברות התקליטים היוקרתיות. הקלטות אלו זכו בפרסים ושבחים מהעיתונות ואנשי המקצוע בעולם: תקליטורה הראשון עם התזמורת הסימפונית ירושלים נבחר "דיסק השנה" בארה"ב.

אלבומה החמש עשרה של ליאת שיצא בוורנר העולמי כולל אמנים כגון הטנור רולנדו ווילזון, הסופרנו סנדרין פיו והטנור האמריקאי צרלס קסטרונובו. ההשקה הרשמית היתה באולם יוקרתי בפריז והדיסק נבחר ברדיו הלאומי בגרמניה.

עונת הקונצרטים הקרובה כוללת קונצרטים באירופה ובישראל כסולנית עם תזמורות סימפוניות וקאמריות. עם חזרתה לישראל קיבלה ליאת הכרה בסטטוס הגבוה ביותר של מוזיקאי מצטיין במיוחד. כמו כן הוכר  התואר האקדמאי שלה במוזיקה כתואר שלישי למדען חוקר.

ליאת כהן היא שגרירה ופרזנטרית של חברת המיתרים העולמית SAVAREZ

1. חשיבות המוזיקה בפרט והאומנות בכלל לאדם.

2. מוזיקה אומנותית בישראל - מקורותיה ומקומה בעולם.

3. חשיפה והכרות ראשונית לסגנונות המוזיקה האומנותית בארצות שונות מסביב לגלובוס, וזאת בעזרת הכלי הפופולרי ביותר מזה 600 שנה - הגיטרה.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
ליאת כהן
0549313454

liatcohen@liatcohen.com

רמת השרון, זרובבל 12

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.