דוד שאול - לשחרר את הקול שלי

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 60
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: הרכב כלי-קולי
שם המפיק: דוד שאול
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 180
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 21/03/2024

מופע לייב עם שירים ישראלים מכל הזמנים, שירים מנחמים, אהובים, עם סיפורים מרתקים של מאחורי הקלעים, שירים ואמנים שליוו אותנו ואת המדינה ברגעים היפים והקשים.
שירים שמספרים את הסיפור שלנו. של האמנים שמלווים אותנו. שירים שהם הדלת לתרבות הישראלית של אמנים כמו אריק איינשטיין, שלמה ארצי, שלום חנוך, אהוד בנאי, צביקה פיק, זוהר ארגוב ועוד ועוד.

דוד שמלווה את עצמו בגיטרה קלאסית ספרדית ונגן כלי הקשה, שר ומספר את סיפורם של השירים ואף מתאר את מסעותיו האישיים בזמן המלחמה בןי השאר במרכזי המפונים. אלו הם סיפורים מעצימים על יצירה, ודרכו של אמן במציאת הביטוי האישי דרך היצירה, דרך הכאב ודרך האהבה בלתת ולהעניק. מסע מרגש ששופך אור על החברה הישראלית באמצעות המוזיקה והסיפורים. על היוצרים

דוד שאול - שחקן, זמר יוצר ומוזיקאי. שיחק  בלמעלה 30 סדרות וסרטים ולאחרונהגילם את שולי, מהסרט "לשחרר את שולי". שיחק בתיאטרון הקאמרי. בין הצגותיו "רומיאו ואמא",  "פיקוח נפש" ועוד.
מוזיקאי שהותציא שלושה אלבומי סולו, את כולם כתב והלחין בעצמו. את אלבומו האחרון ״ציפור מלאך", שיצא בזמן המלחמה, הפיק תמיר מוסקט.  מאחוריו  11 שנה של לימודי פסנתר קלאסי בקונסרבטוריון. . 

גיא רותם- מטובי נגני כלי ההקשה בארץ. מתמחה במוזיקה מערבית יחד עם מוזיקה טורקית, ומשלב בין פולקלור לפולק, בין מזרח ומערב. 

 

על היצירה 

מופע שנוצר במיוחד לזמנים האלו. ונועד לרכך את הלב, לקשר את התלמידים למדינה ותרבות שנוצרה בה, ולתת משמעות לחיים כאן.

המופע מלווה במונולוגים מהבמה (כמו מונולוג מיעקבי וליידנטל של חנוך לוין), יחד עם סיפורי מסעות בזמן המלחמה, ומשמעותה של יצירה בזמנים אלו. 

דרך שירים של מיטב האמנים הישראלים- אריק אינשטיין (שמלאו 10 שנים למות ו נציין גם את זה), שלמה ארצי, אהוד בנאי, שלום חנוך, צביקה פיק, החלונות הגבוהים, הכבש השישה עשר, דיוויד ברוזה. עד לדור הצעיר- יסמין מועלם ובניה ברבי. 

שירים שמלווים אותנו לאורך שנות המדינה. שירים כמו - ירח, אני ואתה נשנה את העולם, כולם יודעים והיום של אהוד בנאי, רעמים וברקים, אהבתיה, מרי לו, לגור איתו, שיר למעלות, אינך יכולה, פרי גנך, קרן שמש. 

נספר את הסיפורים של מאחורי הקלעים, מי כתב והלחין את השירים ואיך הם נוצרו. שירים שבנו את המדינה שלנו והיו חלק בלתי נפרד מהפסקול שלה. 

 

לפני הצפיה - 

ניתן לדבר עם התלמידים לפני המופע, על תרבות ישראלית ועל היכרות ראשונית עם אמנים שאולי הם לא מכירים מקרוב. אמנים כמו אריק איינשטיין, שמלאו עשר שנים למותו. שלום חנוך, שלמה ארצי, אהוד בנאי, צביקה פיק, זוהר ארגוב. 

אפשר לדבר על רב תרבותיות ובמקביל לתת להם לשמוע כמה שירים שיהיו במופע. 

שירים כמו - ירח, אני ואתה נשנה את העולם, רעמים וברקים, היום, אהבתיה. 

 

במהלך המופע - 

ננהל דיון על מהי יצירה, איך ניתן להגיע ללבבות של רבים באמצעות יצירה ומוזיקה, ומה תפקידה של יצירה בזמנים האלו, והאם יש מקום ליצירה בזמן שכזה. 

על ערכה  של נתינה, גם באמצעות המוזיקה איך כל אחד ואחת מאיתנו יכולים לפעול ולעשות למען האחרים בזמנים כמו אלו. 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
דוד שאול
0523818219

davidshaul4@gmail.com

ראשון לציון, העוגב 2

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.