צמד התנצ'ים בעולם הצחוקים-היצע נוסף

תחום: תיאטרון
תת-תחום: תיאטרון
משך זמן המופע: 50
סגנון: הצגת ילדים
שם הרכב: שפת-התאטרון
סיווג: הצגה בגודל בינוני
שם המפיק: אירית שרף
קהל יעד: גן - גן
כמות קהל מקסימלית: 100
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 05/11/2019

צמד התנצ'ים הם זוג של ליצנים, יש להם מגוון הצגות לכל משך השנה, בכל אחת מההצגות מסר חינוכי. ההצגות מלוות בקטעי תיאטרון, הפעלה של הילדים, פנטומימה, שירים מקוריים שנכתבו להצגה וריקוד עם הילדים. 

הליצנים בדרך לעולם שכולו צחוק ושמחה, הם לוקחים איתם יחד את הילדים בקהל למסע, אך מגלים שאיבדו את הדרך.
בכוחות משותפים הם מחפשים את הדרך הנכונה להגיע לעולם הצחוקים השייך לליצנים ובסוף מגלים כי זה המקום לכולם וכי כל מקום בו נהיה יוכל להיות עולם של צחוק ושמחה אם כך נחליט.

הצגת ילדים לגיל הרך, מתאימה לקהל של עד 100 ילדים בהופעה, ניתן לקיים את ההצגה גם בקהל קטן יותר.יוצרי ההצגה הם אירית ואיתן שרף

אירית שרף- שחקנית, בובונאית, וליצנית רפואית בהכשרת מכללב שמחת הלב. אירית כותבת את כל ההצגות של תיאטרון צמד התנצ'ים וכן כותבת הצגות ללקוחות חיצוניים שמעוניינים בהצגות ילדים משלהם. 

איתן שרף- שחקן, בובונאי וליצן. איתן כתב והלחין את כל השירים של צמד התנצ'ים. 

לאיתן ואירית מבחר הצגות תחת שם הבמה "צמד התנצ'ים" המתאימות לכל השנה והם מופיעים בכל רחבי הארץ. http://www.clown4u.net/ 
בנוסף להצגות בתקפיד הליצנים, איתן ואירית בובונאים יוצרי התוכנית "שעת סיפור עם אביגיל ויהושע" בתוכנית מספרות הבובות סיפורים לילדים מזווית הראיה שלהם, התוכנית רק בתחילת הדרך ויש עוד סרטים לספרים בתהליך עבודה מתמשך. הסרטונים נעשים בשיתוף פעולה עם סופרי ילדים אשר ספרים נבחרו בקפידה. 
באחת ההצגות הבובות מביגעות בעצמם להצגה, משתלבות, מופיעות בפני הילדים, משוחחות, צוחקות ומספרות סיפור. 

ביצירה צמד התנצ'ים בעולם הצחוקים, יכולים הילדים להשתתף בחוויה של הדמויות ולנסות להגיע לעולם הצחוקים, לדמיין אותו, לחוש אותו, להתאכזב יחד איתם ולהצליח גם ביחד. המסר המרכזי של ההצגה: כל מקום בו נהיה יכול להיות טוב ושמח, אם כך נחליט, ואם נחליט כך, נפעל ונתנהג בהתאם לרגשות השמחים שלנו ונוכל להתגבר על מכשולים שיהיו בפנינו. 

ניתן לדון עם הילדים לפני ואחרי ההצגה על:
1. התחלות חדשות, שהן בדרך כלל מרתיעות, מעלות חשש וניתן להתמודד איתם אם מחליטים להיות אופטימיים ולבוא בגישה חיובית אל המקרה.
2. איפה "המקום" השמח שלי? , האם אני יכול להגיע אליו? האם זה "מקום" קיים? האם אני יכול להשפיע עלי או על הסביבה על מנת להגיע אליו.
3. האם טוב לי בגן? האם אני יכול לעשות מעשה כולשהו על מנת לשפר את ההרגשה הזו? האם זו (ההרגשה הטובה בגן או הלא טובה) ההרגשה רק שלי או שאני מושפע מהסובבים אותי כמו מחברים שאומרים לי איך הם מרגישים?
4. שיתוף של הסביבה במצוקה, ברגע שילד מרגיש לא ב"מקום" השמח שלו, עליו לדעת כי יש סביבו סביבה תומכת כגון הורים/ גננת/ סייעת אליהם הוא יכול לפנות על מנת שיעזרו לו להגיע ל"מקום" השמח שלו. 
5. טובים השניים מן האחד, שיתוף פעולה. במשך כל ההצגה היא נעשית בהחלטות של שני הליצנים והליצנים משתפים בכל ההצגה את הילדים, וניתן לראות כיצד ההרגשה הכללית של כלל הקבוצה יכולה להשפיע על ההרגשה הפרטית שלי ועל ההחלטות והפעולות שיעשו בהתאם. 
6. צחוק מדבק, צחוק ושמחה הם דבר מדבק, אל הצחוק המדבק ייחשפו הילדים במהלך ההצגה ויוכלו להרגיש בעצמם כיצד שימוש בצחוק מדבק יכול לשפר את ההרגשה. 
7. חגי ישראל, מגוונים ושונים, ליצנים משמחים ומגיעים בפורים, אבל לא רק, אנו צריכים להיות בשמחה בכ-ל השנה. 

מפרט טכני צמד התנצ ' ;ים מגיע עם כל הציוד הבא: ;רמקול, מדונות, גב במה (תפאורה) ואביזרי במה המשמשים במהלך ההצגה. בעת הצורך ובתיאום מראש עם המזמין ניתן לספק גם מחצלות. ;
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה על הצגה רעות שמבה

לינק לצפיה

המלצה על הצגה ענבל מלכה

לינק לצפיה

המלצה על הצגה לירון בנימין

לינק לצפיה
אירית שרף
054-4475817

eischarf@gmail.com

אלון שבות גוש עציון, רחוב רימון 13, ישוב אפרת**

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.