ריקוד פשוט- גרסת זירה

תחום: מחול
תת-תחום: מופע מחול
משך זמן המופע: 35
סגנון: מודרני
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: להקת המחול ענבל
קהל יעד: א - ט
כמות קהל מקסימלית: 250
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 09/04/2018

"ריקוד פשוט" הוא ניסיון לחשוב מחדש על כמה מהמהויות הבסיסיות המרכיבות את רעיון הפולקלור; להסתכל בעין רעננה על צורות בנאליות כאוצרות ידע חדש ולדמיין יחד את הפולקלור של המחר

מהו בעצם ריקוד-עם בעולם בו עמים מתמוססים אל תוך הכפר הגלובלי ובאותה עת מחפשים הגדרה עצמית מחודשת, בעולם בו גבולות חדשים נוסדים ונפרצים עוד בטרם כינונם? מהו תפקידן של ההיסטוריה והנוסטלגיה בחלימת עתיד טוב יותר

יחד עם רקדני הלהקה מנסה מור שני בעבודתו החדשה לפתח רגישות מוגברת למתח שבין מסורת וקדמה; להתנדנד בין מה שהוא אותנטי ופשוט לכאורה ובין מה שמושג בתרגול, בכאב ובזיעה;.

מתוך רצון להמשיך את דרכה של שרה לוי תנאי מייסדת הלהקה, ניסו להבין שני והרקדנים מה אפשר לעשות עם ירושה ואיך ראוי להפוך אותה למורשת. 
מור שני (1985) החל את דרכו האמנותית בלהקת בת-דור תל אביב, ולמד באקדמיה למחול ArtEZ, ארנהם, ובDasArts –, אמסטרדם, הולנד. עבודות הבמה והוידאו שלו הוצגו בפסטיבלים ותאטראות שונים ברחבי אירופה, ארה"ב וקנדה. בשנת 2009 היה מועמד יחד עם רון עמית לפרס המחול הלאומי של הולנד לצד היוצרים אלן פלטל, יירי קיליאן ומוחמד ראשיד. יצירותיו זכו במספר תחרויות ליוצרים צעירים והופיעו כחלק מתכניות חשיפה בהולנד, צרפת, גרמניה ולונדון בין השאר. מאז סיום לימודיו ועד היום עובד כאחד מאמני הבית של Dansateliers Rotterdam ברוטרדם, הולנד. בשנת 2014 נבחר להיות אמן-בית ב-ICK ansterdam,  המרכז הכוריאוגרפי הרשמי של אמסטרדם בניהולו של אמיו גרקו. במקביל לעבודתו האמנותית שני מעביר סדנאות וכיתות אמן באירופה וכן לימד ויצר במספר אקדמיות למחול. 

סוג במה לא מקצועית
רוחב 12
עומק 8
מספר אנשי צוות 1
זמן הקמה שעה
סאונד כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
להקת המחול ענבל
050-2302080

eldad@inbal.org.il

תל אביב - יפו, מרכז סוזן דלל-יחיאלי 6

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.