מוסיקה וציור בחול

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 45
סגנון: קלסי
שם הרכב:
סיווג: הרכב כלי
שם המפיק: אב"י - אמנויות במה ישראלית
קהל יעד: א - יב
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 10/07/2019

מופע אינטרקטיבי  של ציור בחול עם מוסיקה חיה  

חול, מה אפשר לעשות עם כמה גרגרי חול? אינסוף צורות, תנועות, ומעברים. וכשצורה ותנועה פוגשות מוסיקה - זאת כבר חגיגה אמיתית של חושים ורגשות.

שלי בן נון אומנית החול פוגשת את דואו הארוני, הפסנתרן בשארה הארוני והכנרת עדי צייגר. ביחד פותחים השלושה את הדלת הקסומה לעולם המוסיקה הקלאסית עם יצירות מאת גדולי המלחינים:  י.ס.באך, ל.ו.בטהובן, פ.שוברט פ.שופן, ועוד. במופע הייחודי מספרים השלושה דרך המוסיקה והציור את סיפור חייו המרגש של המלחין הענק לודויג ואן בטהובן, את סגנון החשיבה המהפכני של אבי המוסיקה הקלאסית יוהן סבסטיאן באך, את הדרך הגאונית שבה פרנץ שוברט מביע מצבי רוח ורגשות כל כך מנוגדים באותה המנגינה, ואת סיפור הפנטזיה הסוחף על גלי צלילי יצירתו הרומנטית של המלחין הפולני פרדריך שופן.

במופע יוכלו הילדים להתנסות בעצמם להרכיב סיפור דרך הציור בחול והמוסיקה, ליצור לספר ולהביע.
שלי בן נון - אמנית, מתמחה במופעי ציור בחול מהמובילות בתחום בארץ .

את הטכניקה הייחודית בה היא יוצרת, פיתחה באופן אוטודידקטי תוך ניסוי, טעיה, וחזרות יומיומיות במשך 7 השנים האחרונות. השתתפה במאות הפקות, פסטיבלים ואירועים בארץ, באוסטרליה וניו יורק.

כמו כן מכשירה תלמידים, ומעבירה הרצאות וסדנאות ציור ופיסול בחול.

בשארה הארוני נולד ב- 1983 בנצרת, פסנתרן קלאסי בינלאומי, סיים את לימודיו בבית הספר הגבוה למוזיקה ולמחול בהנובר אצל פרופ' אריה ורדי. בשארה הארוני הופיע בגיל 24 בהופעת בכורה ב'קרנגי הול' בניו יורק, וניגן כסולן עם תזמורות מהשורה הראשונה כגון; התזמורת הפילהרמונית של לונדון, התזמורת הסימפונית של ולנסיה, התזמורת הקאמרית של שטוטגרט, התזמורת הפילהרמונית הישראלית וכן תזמורות ישראליות אחרות . הארוני ניגן כסולן עם מנצחים ידועים בהם זובין מהטה, לורין מאזל, ודניאל ברנבוים. כנגן מוזיקה קאמרית  ניגן הארוני יחד עם מוזיקאים מהשורה הראשונה כגון דאישין  קאשימוטו (הנגן המוביל של התזמורת הפילהרמונית של ברלין) , נבוקו אימיי וגיא בראונשטיין באולמות החשובים בעולם; 'הברלין פילהרמוני', 'הפרומס' בלונדון, 'המוצארטאום' בזלצבורג ועוד. בין השנים 2011-2016 הארוני ניגן יחד עם הפסנתרן הבינלאומי ירון קולברג בדואו הפסנתר 'דואו אמאל'. יחדיו הופיעו השניים מול קהל נלהב באולמות ידועי שם בעולם, ביניהם 'מוזיאון המטרופוליס לאומנות' בניו יורק, 'בטהובן-פסט' בון, 'האולם הקונצרטנתי' בבייג'ין, 'תיאטרון קולון' בבואנוס- אייריס, 'אולם מלבורן לאומניות' באוסטרליה, 'מרכז מוסאשינו' בטוקיו, ו'מרכז גויאנג לאומניות' בקוריאה. בשארה הארוני נותן כיתות אומן ברחבי העולם באוניברסיטאות ואקדמיות למוסיקה,  יחד עם הכנרת עדי צייגר יזם פרוייקט של סרטים אילמים בליווי מוסיקה חייה בביצועם. בשארה הארוני הוא יוזם ומנהל את סדרת המופעים השנתית ׳בסטיבל׳.                                                                                                              

עדי צייגר - סיימה את לימודיה בבית הספר הגבוה למוסיקה ע"ש בוכמן - מהטה בתל אביב ונסעה להמשך לימודים באקדמיה למוסיקה ותיאטרון ברוסטוק גרמניה. צייגר הופיעה עם תזמורות שונות תחת שרביטם של מנצחים כמו זובין -מהטה, כריסטוף פון דוהנני ופייר בולז. סיירה ברחבי אירופה ארצות הברית ודרום אמריקה עם התזמורת West Eastern Divan, תחת שרביטו של דניאל ברנבוים. בברלין למדה  תיאטרון, משחק בימתי ומול המצלמה. הופיעה בהפקות תיאטרון שונות בגרמניה, ב- Schaubuehne' בברלין וב-Vorpommern Theater, איתו היא סיירה ברחבי גרמניה. ב-2014 עברה צייגר להתגורר בברצלונה וניגנה עם תזמורת האופרה של ליסאו והתזמורת הסימפונית של ברצלונה קאטאלוניה, לצד פרוייקטים של מוסיקה קאמרית ורסיטלים. צייגר מלמדת ומשתפת מנסיונה דרך שיעורי כינור וסדנאות להופעה בימתית בברלין בברצלונה ובארץ בשפות שונות; גרמנית, אנגלית, עברית וספרדית. בנוסף היא דוברת  הונגרית וערבית. עם הפסנתרן בשארה הארוני חנכה פרוייקט של סרטים אילמים ידועים ומוסיקה חיה, יחד הקימו פרויקט חברתי, פסטיבל של סדרת מופעים בגליל.

רעיונות לדיון מקדים בהתאם לגילאי היעד:

- הכנה בנושא מוזיקה קלאסית היכן ומתי התקיימה ואיזה תקופות (בארוק, קלאסי, רומנטי וכולי).

- המלחינים באך, בטהובן, שופן, שוברט ואחרים. 

- הפסנתר, מה מקורו ולאיזה משפחת כלי נגינה הוא שייך? ועוד בנושא הפסנתר.

- הכינור, לאיזה משפחת כלי נגינה הוא שייך? ועוד בנושא הכינור.

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
אב"י - אמנויות במה ישראלית
054-2468280

avinpo@gmail.com

פרדס חנה, ת.ד. 745

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.