מפגש אמן עם חנוך פיבן - זום חירום - היצע נוסף

תחום: אמנות פלסטית
תת-תחום: ספרות
משך זמן המופע: 60
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש אמן
שם המפיק: חנוך פיבן
קהל יעד: גן - יב
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 01/03/2021

 

מפגש והרצאה מקוונים עם חנוך פיבן, אמן ישראלי אשר התפרסם בעולם בעקבות יצירתו בשיטה אמנותית ייחודית.

פיבן מספר על התפתחותו כאמן ועל התהליך גילוי שיטת היצירה הייחודית לו. מסלול זה אשר החל בלימודים באוניברסיטה העיברית בירושלים במחצית שנות השמונים, ונמשך בלימודים בניו יורק (לאחר דחיית מועמדותו לבצלאל) מוצג כמטאפורה חינוכית לכל דרך של חיפוש, של התפתחות אישית ויצירה.

ה"קולאז'- המדיום האמנותי אשר בבסיס יצירתו של פיבן הוא תהליך משחקי באופיו, המאפשר יכולת התבוננות אחרת. "להתבונן זה לשכוח את שם הדבר עליו אנחנו מסתכלים”, כך אמר פול ואלרי. מהות האמירה הזו היא לנסות לשכוח את מה שמקובע במוחינו על מנת להסתכל על העולם בעיניים רעננות ויצירתיות. הדבר קשה ליישום אך אפשרי כשנוצר מרחב משחקי, יצירתי ומאפשר. מרחב יצירת הקולאז׳ הוא כזה ועקרונות יצירת קולאז׳ נכונים לכל מעשה יצירה ולכל תהליך חינוכי והתפתחותי.

פיבן מדגים זאת דרך דוגמאות רבות מתהליך עבודתו ביצירת דמויות לעיתונים ולטלביזיה. בחלק האחרון של המפגש מתנסים לרגע המשתתפים ביצירה בסגנונו של פיבן על ידי שימוש בחפצים יום יומיים הנמצאים בכל בית. תרגיל פשוט זה מזמן לנו אפשרות להסתכל על המרחב בו אנו שוהים בעיניים רעננות ויצירתיות.

ההרצאה מותאמת בשפה ובתוכן לגיל ואופי הקהל. משיח על גילוי פרצופים, הבעות ורגשות וסימליות חפצים אל מול קהל גן ילדים ועד לשיח על מקורות מנהיגות אישיים ומהות היצירתיות האישית אל מול תלמידים בכיתות גבוהות יותר.

 

חנוך פיבן

חנוך פיבן הוא אמן ישראלי, יליד אורוגוואי אשר התפרסם בעולם בעקבות יצירתו האמנותית הייחודית.

לאחר לימודיו ב-School of Visual Arts בניו יורק, פיבן לפתח סגנון יצירת דיוקנאות מיוחד, קולאז׳ תלת מימדי המורכב מחפצי יום יום אשר בעזרתם מאופיינים דמויות מפורסמות. עבודותיו מתפרסמות זה יותר משני עשורים במיטב כתבי העת בעולם, מ'טיים' ו'ניוזוויק' בארה"ב ל'דר שפיגל' וה'לונדון טיימס' באירופה. בשנת 1994 זכה במדליית זהב מטעם איגוד המאיירים של ניו יורק, הפרס הנחשב ליוקרתי בענף האיור בארה"ב.

בישראל פיבן התפרסם בעקבות מדור אישי של דיוקנאות אשר הופיע בשנות התשעים ב'מוסף הארץ'. הטור עורר גלים רבים והעלה את פיבן לתודעה הציבורית. מאז יצר פיבן ספרי ילדים, ביניהם רבי המכר "נוצה סגולה" ו'ממה עשוים ראשי ממשלה - מבן גוריון ועד היום׳ ויצר את תכניות הטלוויזיה "חפצים מתלוצצים" לערוץ 'הופ', ואת 'סדנה' לטלוויזיה החינוכית.

בשנים האחרונות מרבה פיבן להרצות על יצירתיות ועל חינוך ליצירתיות בארץ ובעולם. כמו כן מעביר סדנאות יצירה ותקשורת לילדים ולמבוגרים במוסדות ציבוריים וחברות פרטיות. בין הארגונים המגוונים המשתתפים בסדנאות ניתן למצוא את משרדי החינוך, הבריאות והבטחון, מוזיאונים ובתי ספר לאמנות, בית הספר למנהיגות של צה״ל, עמותות דוגמת חות״ם ומעו״ז וחברות פרטיות כמו גוגל, טבע, אמדוקס, שטראוס ועוד.

פרטים נוספים עליו: http://www.pivenworld.com/hebrew-home

לקראת המפגש ניתן להכיר את עבודתו של חנוך פיבן על רבדיה השונים: היצירתיים, האקולוגים, החברתיים ופוליטים.

ניתן לקרא את ספריו של פיבן: ממה עשויים ראשי ממשלה, נוצה סגולה, כפפה אחת ורודה או הכלב שלי מריח כמו גרב מסריח (המתאימים לגילאים שונים)

ניתן לקיים תרגיל הכנת דיוקן עצמי על ידי התלמידים בשיטתו של פיבן.

 מומלץ ללמוד על אמני קריקטורות וקולאז׳ אחרים בארץ ובעולם. ניתן להכיר למשל את האמן הברזילאי ויק מוניז ולצפות בסרט אודותיו: ״אמנות בזבל״

 

 

מפרט טכני מה צריך למפגש? מחשב עם מצלמה, רמקול, מיקרופון, תוכנת זום מותקנת. אקדח דבק חם (או דבק פלסטיק) קרטון או כל משטח קשיח אחר. חפצים מיותרים הנמצאים בכל בית. (יישלח וידאו המזמין לתהליך איסוף)
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה_משי_חנוך פיבן - סל תרבות

לינק לצפיה

פיבן-המלצה-ענבל-משגב

לינק לצפיה

פיבן-המלצה דבורי-פלך

לינק לצפיה
חנוך פיבן
0544635438

hanoch@pivenworld.com

יפו-תל אביב, קדם 37 דירה 5

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.