קושקוש גיבור הספרים-אלהאם דוירי-היצע נוסף

תחום: ספרות
תת-תחום: ספרות
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: תכנית מיוחדת
שם המפיק: תאברי אלהאם
קהל יעד: גן - ב
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 14/02/2017

מערך מפגשים עם הסופרת וקושקוש:

מהות המפגש , מפגש עם סופר בגישה של ביבליותראפית המבוססים על כל ספרי הסופרת לפי התאמה לקבוצה וסוג של הקבוצה, במסגרת המפגש הילדים יעשו היכרות על האוטוביוגרפיה של הסופרת. גיבור סדרת "קושקוש" מתלווה לסופרת בסוף שעת הסיפור כבובת ענק במטרה ליצור אינטראקציה חוויתית וכייפית עם הילדים

המטרה:

  • מפגש עם הסופרת שכתבה את הספרים שגדלו עליהם
  • מתן סיפוק לצרכי הילדים הרגשיים בפוגשם את גיבור הסיפורים הנערץ.
  • מתן סיפוק גופני בעת שהילדים נעים בתרגילים אשר קושקוש מפעיל ורוקדים לפי קצב שיריו.
  • הטמעת מושגים ומונחים חדשים של השפה.   

תיאור:

הצגה כייפית לילדים המעבירה מסרים חינוכיים , ההצגה הינה הצגת יחיד של בובת הענק "קושקוש" בליווי  החברים שלו לוזה , הסוס והציפור (בובות קטנות המופעלות על ידי קושקוש בובת הענק)

במסגרת ההצגה "קשוקוש" מקיים דיאלוג עם החברים שלו ומספר סיפורים כייפים משולבים עם שירים מקוריים של "קושקוש, אשר מבוססים על מסרים חינוכיים.

 

תסריט ומבנה ההצגה:

הגיבור קושקוש נמצא בבית ומתחיל בשיר מקורי שלו, על כישוריו ותחביביו ואז קורא לאמא כדי לשאול אותה על ארוחת הבוקר והחלב שלו, ואז שם לב שגם הילדים איתו במטבח ושואל אותם מה אתם עושים, מה באתם בשבילי, ואז מתחיל שוב לשיר להם את השיר סביב  שלוש פעמים ביום אוכל מוצרי חלב  ולאחר מכן מתחיל את הדיאלוג עם חבריו

הדיאלוג הראשון עם חברו הציפור,  סביב שעת השינה ומתי צריך ללכת לישון , לאחר הדיאלוג מתחיל בשיר מקורי על "איזה כייף לשחק" שמקדימה לדיאלוג שבא אחריו עם חברו הסוס סביב למה ומתי צריך לסדר את החדר המשחקים, שאחר מגיע השיר המקורי "יש לי חברים".

לאחר מכן הוא מתחיל להפעיל את הילדים בלימוד השיר של "קושקוש"  ולאחר מכן מתחיל בלהפעיל את הילדים בלימוד צעדי הריקוד של "קושקוש" שמטרתה עידוד לפעילות גופנית.


לצפייה בסרטון


אלהאם דוירי תאברי - יועצת חינוכית וסופרת ילדים ונוער

הסופרת אלהאם דווירי תאברי נולדה בנצרת בשנת 1947 אם לשלושה ילדים וסבתא ל 9 נכדים. בעלת תואר ראשון בחינוך ושפה ערבית ותואר שני (MA  (בהתמחות בחינוך וביבליותרפיה ,  עסקה בתחום ההוראה כ-22 שנה ולאחר פרישתה ב-1988 הוציאה את הסדרה הראשונה לילדים "סידרת פראס" העוסקת מגיל הרך עד 7 שנים בנושאים מגוונים על התפתחות הילד .

הסופרת נחשבת לבעלת שם במגזר הערבי המתמחה בייעוץ חינוכי וטיפול בקשיי התנהגות אצל ילדים, במסגרת פעילותה היא מנחה ומדריכה קבוצות הורים ומחנכים בנושאי חינוך וטיפול בילדים בנוסף על כך מעבירה סדנאות טיפוליות לקבוצות מיוחדות. במשך השנים פרסמה מאמרים במגזינים ובעיתונות הערבית בתחום החינוך, מתארחת בתוכניות טלוויזיה ורדיו בנושאי חינוכי וטיפול בילדים.

פעילות הדרכה נעשית במסגרת בתי ספר, רשויות מקומיות (מחלקות חינוך , רווחה), מתנס"ים  עמותות לקידום החינוך והחברה הערבית ומרכז ההדרכה לספריות .

בנוסף על כך מקיימת אלהאם שעות סיפור בגני ילדים ובספריות ברחבי המגזר הערבי אשר מבוססת על סיפורי קושקוש, לשעת סיפור מתלווה בובת ענק של קושקוש שכיום הינה דמות אהודה ומוערצת על הילדים במגזר. הנושאים העיקריים שמתקדמת בהם כיום הוא: חינוך מיני, נגד אלימות ושמירה על הסביבה כמו חסכון במים וכו'.

  • "קושקוש" הוא גיבור סדרת ספרים חינוכיים המוכרת בקרב ילדים בחברה הערבית כולל אנשי חינוך המלמדים בכיתות עד כיתה ו'.  
  • דמות "קושקוש" מאז צאת הספרים לשוק בשנת 2001 הפכה לדמות ילדים הכי פופולאריות במגזר  הערבי ובשנים האחרונות היה הצורך להמחיש את הדמות המאוירת לבובת ענק שלובשים אותה במופעים שמעבירה את המסרים החינוכיים.
  • כל המסרים נכתבים על ידי היוצרת של קושקוש הסופרת ויועצת חינוכית אלהאם דווירי  תאברי שכותבת את ההצגה ומביימת אותה
  • דמות מאד אהודה ומקובלת גם אצל ההורים/מורים/גננות:
  • משתמשים בספרים שלו כדי להתמודד בסוגיות חינוכיות של היום כמו, ללכת לישון במיטה, ביקור אצל רופא, השמנה ותזונה, עקשנות, סכנות מכלים מסוכנים, סכנה מפני מגבהים,לא לאלימות , הטרדה מינית ועוד
מפרט טכני - ;נקודת חשמל קרובה למיקום המפגש. - ;חדר להחלפת בגדים ותלבושת. - ;נדרש נוכחות של מורים ומחנכים לשמור על סדר כדי שהמפגש יהיה מהנה ויעיל. - ;אם יהיו סדרת מפגשים אז התנאי היחיד הוא שהמפגשים יהיו ברצף ובאותו מיקום רק הקהל משתנה וזה מכיוון שהתקנת ופירוק הציוד והתפאורה אורך זמן רב - ;המציג מביא מערכת הגברה
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה מפגש סופרת וקושקוש 003

לינק לצפיה

המלצה מפגש סופרת וקושקוש 002

לינק לצפיה

המלצה מפגש סופרת וקושקוש 001

לינק לצפיה
תאברי אלהאם
0528934330

darelham@017.net.il

נצרת עילית, דולב 8

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.