קלאסיקה היצע אומנותי (A)

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: הרכב כלי
שם המפיק: תקאפאת ויותר בע"מ
קהל יעד: א - יב
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 08/08/2019

 

מה זה הדבר הקסום הזה שאי אפשר לראות, מחולל קסמים ומעלה רגשות שקוראים לו מוזיקה?! 

קלאסיקה הוא מופע שמסביר לילדים בצורה אינטרקטיבית ומהנה מהי מוזיקה על האלמנטים הבסיסיים השונים המרכיבים אותה: קצב, משקל, מלודיה והרמוניה. 

 

הכוכבים של המופע הם הכינור ופסנתר, שני הכלים הפופולריים ביותר במוזיקה הקלאסית. שני הכלים הללו זכו לרפרטואר הרחב ביותר שנכתב על ידי מיטב המלחינים בהיסטוריה של המוזיקה הקלאסית ככלים סולניים. וזאת מדוע?

הפסנתר הוא כמו כל כלי התזמורת ביחד, כלי הרמוני עם המנעד הרחב ביותר. הכינור הוא הכלי המלודי השירתי הקרוב ביותר לקול האדם, המבוסס על הרטטת מיתרים כמו מיתרי הקול.

במופע שלנו נדגים את אפשרויות ההבעה של כל כלי בנפרד ולאחר מכן נדגים את המצלול של השילוב בין שני הכלים ההרמוני והמלודי.

 על המופע

 

איזה אפשרויות הבעה מאפשרת המוסיקה והכלים האלה? צחוק, שמחה, עצב, כעס, בילבול, ופחד.. 

איזה אפקטים צליליים אפשר לייצר ואיך הם מתפקדים כפס קול או לחילופין לבניית תמונה או סיפור דמיוני.

נדון גם בתפקידה של המוסיקה כפס קול, ונדגים מספר סצינות מוקרנות לרקע נגינה.

 

רפרטואר

ק. סן סנס - מתוך קרנבל החיות

י. שטראוס - ולס 

ז׳. סיבליוס- ולס טריסטה

פ. ליסט - רפסודיה הונגרית

 

דואו הארוני

עדי צייגר- כינור והנחיה

בישארה הארוני - פסנתר והנחיה

 

על היוצרים והמבצעים - דואו הארוני

בשארה הארוני נולד ב- 1983 בנצרת, פסנתרן קלאסי בינלאומי, סיים את לימודיו בבית הספר הגבוה למוזיקה ולמחול בהנובר אצל פרופ' אריה ורדי. בשארה הארוני הופיע בגיל 24 בהופעת בכורה ב'קרנגי הול' בניו יורק, וניגן כסולן עם תזמורות מהשורה הראשונה כגון; התזמורת הפילהרמונית של לונדון, התזמורת הסימפונית של ולנסיה, התזמורת הקאמרית של שטוטגרט, התזמורת הפילהרמונית הישראלית וכן תזמורות ישראליות אחרות . הארוני ניגן כסולן עם מנצחים ידועים בהם זובין מהטה, לורין מאזל, ודניאל ברנבוים. כנגן מוזיקה קאמרית  ניגן הארוני יחד עם מוזיקאים מהשורה הראשונה כגון דאישין  קאשימוטו (הנגן המוביל של התזמורת הפילהרמונית של ברלין) , נבוקו אימיי וגיא בראונשטיין באולמות החשובים בעולם; 'הברלין פילהרמוני', 'הפרומס' בלונדון, 'המוצארטאום' בזלצבורג ועוד. בין השנים 2011-2016 הארוני ניגן יחד עם הפסנתרן הבינלאומי ירון קולברג בדואו הפסנתר 'דואו אמאל'. יחדיו הופיעו השניים מול קהל נלהב באולמות ידועי שם בעולם, ביניהם 'מוזיאון המטרופוליס לאומנות' בניו יורק, 'בטהובן-פסט' בון, 'האולם הקונצרטנתי' בבייג'ין, 'תיאטרון קולון' בבואנוס- אייריס, 'אולם מלבורן לאומניות' באוסטרליה, 'מרכז מוסאשינו' בטוקיו, ו'מרכז גויאנג לאומניות' בקוריאה. בשארה הארוני נותן כיתות אומן ברחבי העולם באוניברסיטאות ואקדמיות למוסיקה,  יחד עם הכנרת עדי צייגר יזם פרוייקט של סרטים אילמים בליווי מוסיקה חייה בביצועם. בשארה הארוני הוא יוזם ומנהל את סדרת המופעים השנתית ׳בסטיבל׳.                                                                                                      

עדי צייגר סיימה את לימודיה בבית הספר הגבוה למוסיקה ע"ש בוכמן -מהטה בתל אביב ונסעה להמשך לימודים באקדמיה למוסיקה ותיאטרון ברוסטוק גרמניה. צייגר הופיעה עם תזמורות שונות תחת שרביטם של מנצחים כמו זובין -מהטה, כריסטוף פון דוהנני ופייר בולז. סיירה ברחבי אירופה ארצות הברית ודרום אמריקה עם התזמורת West Eastern Divan, תחת שרביטו של דניאל ברנבוים. בברלין למדה  תיאטרון, משחק בימתי ומול המצלמה. הופיעה בהפקות תיאטרון שונות בגרמניה, ב- Schaubuehne' בברלין וב- Vorpommern Theater , איתו היא סיירה ברחבי גרמניה. ב-2014 עברה צייגר להתגורר בברצלונה וניגנה עם תזמורת האופרה של ליסאו והתזמורת הסימפונית של ברצלונה קאטאלוניה, לצד פרוייקטים של מוסיקה קאמרית ורסיטלים. צייגר מלמדת ומשתפת מנסיונה דרך שיעורי כינור וסדנאות להופעה בימתית בברלין בברצלונה ובארץ בשפות שונות; גרמנית, אנגלית, עברית וספרדית. בנוסף היא דוברת  הונגרית וערבית.
עם הפסנתרן בשארה הארוני חנכה פרוייקט של סרטים אילמים ידועים ומוסיקה חיה, יחד הקימו פרויקט חברתי, פסטיבל של סדרת מופעים בגליל.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תקאפאת ויותר בע"מ
0584010745

db@taqafat.org

נצרת, רח נמסאוי

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.