ליאת רוטנר וספרה "עד האופק" - חטיבה/תיכון

תחום: ספרות
תת-תחום: מפגש עם סופר או משורר
משך זמן המופע: 50
סגנון: פרוזה
שם הרכב:
סיווג: מפגש ספרות
שם המפיק: ליאת רוטנר
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 28/12/2017

איך כותבים את הספר? מאחורי הקלעים של התהליך והדוגמאות.

בהרצאה סוחפת ומרגשת לתלמידי התיכון, לוקחת ליאת רוטנר את בני הנוער הבוגרים במסע בזמן - לתקופה שבה כתבה בגיל 13 לבדה את רב המכר הגדול ביותר שלה בכל הזמנים, "קיץ אחד ביחד", ובגילאים 14, ו-15 את רבי המכר הגדולים אחריו. עם כל הפרעות הקשב, הפחד מביקורת, והיעדר תמיכה מהורים ומורים - איך הצליחה ליצור ולהאמין בעצמה? איך כל אחד מאיתנו יכול גם הוא לנסות?

נתחיל בסיפורה האישי של הסופרת שהחלה לכתוב ספרים עבים בכיתה ג', כילדה היפראקטיבית מבית דתי בנתניה, ללא הדרכה וסיוע. דרך הכתיבה למדה להבין את העולם ולדמיין אותו מנקודות מבטן של דמויות נוספות. בגיל 15 בלי ידיעת הוריה שלחה את ספריה להוצאה לאור בהוצאת 'ידיעות', ולהפתעת כולם הפכו לרבי המכר הגדולים של העשור. אולם, במקום לשמוח, גרמו לה ההצלחה והתחרותיות למבוכה ולרצון להסתתר מהעולם. במשך שנים נמנעה מלפגוש בקהל קוראיה בגלל ההרגשה ש"זה לא מגיע לי" או "אני לא באמת מספיק טובה"... עד שגילתה, שהמוני בני הנוער האחרים שאבו כוחות ותובנות מספריה, וכי ליצירתיות שהביאה יש כוח לשנות עולמות.

המפגש יכלול הקראה מתוך הספר "עד האופק" ודיון עם הילדים. הספר מספר את סיפורם של חבורת בני נוער מרקעים בעייתיים וקשיים חברתיים ומשפחתיים, שנשלחים לפנימייה מרוחקת בלב היער, נלקחים מהם כל כלי המדיה החברתית והם צריכים ללמוד בחיק הטבע ולשתף פעולה. איך הניתוק מהעולם הסלולרי של הביקורתיות והפולשנות, גרם לבני הנוער להיפתח, להרגיש, להתחבר, לשתף פעולה וללמוד להכיר את עצמם מחדש? איך המשימות היצירתיות ביער ושיתוף הפעולה לימדו אותם להכיר טוב יותר את עצמם ולפרוץ מחסומים?

ליאת, בנוסף ל-22 ספריה למבוגרים ולנוער, היא מנחת דמיון מודרך וNLP, והמפגש כולל דיון עם התלמידים על העצמה, יצירתיות, יכולות ביטוי ודרכי התמודדות עם קשיים ברמה האישית והחברתית.


לצפייה בסרטון

ליאת רוטנר היא סופרת, מרצה ושחקנית, כתבה עד כה 18 ספרי נוער, מתוכם ארבעה ספרי זהב ושני ספרי פלטינה, שלושה במצעד הספרים של משרד החינוך.

כיום, במקביל להמשך הכתיבה, היא מעבירה מופעי משחק, הרצאות וסדנאות כתיבה יוצרת לילדים ונוער.

מומלץ לקרוא את הספר 'עד האופק' או אחד הספרים של ליאת רוטנר, ולחשוב עם עצמנו:

לאיזו דמות מכל הדמויות שמתוארות אנו הכי מתחברים?

איך הסיפור משתנה כשהוא מסופר בכל פעם מפי דמות אחרת?

האם אפשר להחליט "מי הדמות הרעה"?

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
ליאת רוטנר
052-5110802

lirotner@gmail.com

יפו-תל אביב, יהודה הימית 7

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.