ליאת רוטנר ילדה סופרת - זום חירום - היצע נוסף

תחום: ספרות
תת-תחום: תיאטרון
משך זמן המופע: 60
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש ספרות
שם המפיק: ליאת רוטנר
קהל יעד: ג - יב
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 06/01/2021

ליאת רוטנר, סופרת המכר לנוער ולמבוגרים,שכתבה את ספריה הראשונים בגיל שמונה ואת הספרים שפורסמו בגיל 13 (ביניהם "קיץ אחד ביחד" ו"לנצח בגדול"), חושפת לקהל התלמידים את עולמה כילדה עם הפרעות קשב וללא הדרכה או התערבות ההורים החלה לכתוב ספרים עבים למגירה. על תהליך היצירתיות, הדמיון, הקשר שבין סיפור לקריאת אנשים, על היכולת להיכנס לעולם דרך עיני אחרים. בעיות חברתיות ורגשיות המטופלות דרך סיפור אל לב הקורא, ההשפעה על הכותבת כמתבגרת.

נדבר על הספרים "מיקו בל", "עד האופק" ו"ברנסון", הפורשים בפנינו עולמות שונים של ילדים שחייהם משתלבים זה בזה, דרך דרמה ודרך פנטזיה, ונראה איך אפשר לגלות את נקודת מבטו של האחר על ידי הקשבה לסיפורו השונה.

כמו כן תגלה ליאת מתוך החיים שאחרי הוצאת הספרים בגיל צעיר - הפחדים, הביקורת העצמית, הביטחון הנמוך, התשוקה ליצירתיות והאמונה לטוב, הקשיים, אהבת הקוראים, ואיך למרות הכל הפכה עד גיל 24 לסופרת הראשונה והיחידה בישראל שהגיעה לשבעה ספרי זהב ופלטינה ועוד שלושה ספרים - רק דרך כתיבה, התמדה ואמונה, ללא סיוע מקצועי/משפחתי אך עם קשר מיוחד ויוצא דופן עם קהילת הקוראים שצמחה על ספריה.

ההרצאה מאוד אינטנסיבית, אנרגטית ומלאה בהומור, קצב ודיבור בגובה העיניים. היא מעין מופע שהוא גם ספרותי וגם קצת סטנדאפ. משלבת כמובן מענה לשאלות התלמידים.

הקצב התוסס וההומור גורמים גם לילדים "ששונאים לקרוא" או "שקשה להם מאוד בהרצאה" להישאר מרותקים, צוחקים ושקטים עד לסוף ההרצאה ולהביע התעניינות חדשה ומרגשת בספרים ובכתיבה.

אופייה המיוחד של ההרצאה מאפשר לה להתחבר לכל גיל וקהל (בשינוי סגנון ושפה מתאים) החל מכיתה ג' ועד כיתה יב', כולל למבוגרים במפגשים מיוחדים לחדרי מורים, סמינרים, ימי עיון וכנסי מטפלים ומחנכים.

 

ליאת רוטנר, סופרת, מרצה, מנחת כתיבה חוויתית בשילוב דמיון מודרך וטיפול בNLP, בעלת טור בYNET ומייסדת בית הספר לכתיבתרפיה.

מחברת 23 ספרים מתוכם שבעה ספרי זהב ופלטינה. ביניהם: "קיץ אחד ביחד", "מאלאדר", "מיקו בל", "כדברא", "מעורב ירושלמי", "הרמת מסך", "לנצח בגדול", "ברנסון - סודות" ועוד.

ליאת החלה לכתוב ספרים בגיל שמונה כילדה היפראקטיבית בשכונה דתית-חרדית בנתניה, ללא חוג כתיבה או הדרכה מהורים/מחנכים. את הדמיון המופרז והסיפורים שהקשו עליה להתרכז הוציאה בעשרות ספרים עבים שכתבה בכתב יד במחברות משומשות, אותן קראו חבריה. בגיל 13 כתבה את סדרת "קיץ אחד ביחד", גם היא למגירה. בגיל 15 שלחה אותם להוצאת "ידיעות" שביקשה להפיצם. הספרים נחלו הצלחה חסרת תקדים בקרב הנוער למרות שהסופרת המשיכה להיות תלמידת תיכון שלא יצרה קשר עם הקוראים כלל אלא למדה לבגרויות, שירתה, ואף עבדה כמלצרית במקביל תואר ראשון כשאר בני גילה. ב2010  יצרה את פניו החדשות של עיתון "אותיות" וערכה אותו שלוש שנים.

רק החל מ2015 יצאה ליאת עצמה "לאור" ופגשה את קוראיה והחלה להעביר עשרות ומאות הרצאות וסדנאות כתיבה, במקביל ללימודי טיפול בNLP ודמיון מודרך דרכם פיתחה את אסכולת הכתיבתרפיה החוויתית שהיא מנחה כיום.

בימים אלה גם בעלת טור בYNET ומייסדת סדנאות הכתיבתרפיה לילדים ומבוגרים.

ליאת: צפייה בסירטוני היוטיוב שלי שבהם אני חושפת את חדר העבודה ותהליך הכתיבה, התבשלות הרעיונות לספרים, הסברים על תהליכי הוצאה לאור, על החוויות שלי כילדה סופרת, טיפים לעידוד היצירתיות וכמובן מגלה קטעים מתוך הספרים: https://www.youtube.com/channel/UCIYIb98YuEnrS7gdWsJznng

הפנייה לאתר שלי www.liatrotner.com שבהם יש פרקים לקריאה לבחירה מתוך הספרים השונים לפי התחברותו האישית של התלמיד.

הקראה בכיתה: מתוך הספרים "קיץ אחד ביחד", "יומנו של מיקו בל", "עד האופק" או "תיכון ברנסון".

מפרט טכני מסכים...
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

טופס המלצה להיצע הנוסף (1) (1)

לינק לצפיה

המלצה ליאת רוטנר (1)

לינק לצפיה

IMG-20201231-WA0012 (1)

לינק לצפיה
ליאת רוטנר
052-5110802

lirotner@gmail.com

יפו-תל אביב, יהודה הימית 7

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.