איתמר כהן-אשיר לכם ניגון ישן - זמר עברי

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש
שם המפיק: איתמר כהן
קהל יעד: ו - יב
כמות קהל מקסימלית: 100
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 31/08/2017

 

מפגש  עם הזמר איתמר כהן, ממשפחת כהן המפורסמת, אח של סולימן הגדול, אביהם של חופני, ורדינה ויזהר כהן.

איתמר התפרסם בזכות ביצוע שיריו "רחל רחל" , "בלדה על מעיין וים" ו"הגדי שאבד" שכתבו לו במיוחד משה וילנסקי ויחיאל מוהר והיה חבר בלהקת הנח"ל בתקופתם של חיים טופול ואורי זוהר ...

איתמר משלב במפגש סיפורים מילדותו בתל אביב הקטנה, מבית הוריו, מהתקופה של לפני  קום המדינה ומספר על התפתחותה במקביל להתפתחותו כזמר על פני שבעה עשורים. 

מיזם מקורי של סל תרבות ארצי - תשע"ז


נולדתי  בנווה צדק, בתל-אביב, למשפחת זמרים ורקדנים. 

בגיל 13, סעדיה דמארי הזמין אותי לתוכניתו ברדיו, בקול ישראל לעולי תימן כדי לקרוא פסוקים מ- "פרשת השבוע" ביחד עם איש הרדיו משה חובב, ולשיר שיר בתימנית.

בגיל 14, האמרגן משה ולין, לקח אותי ל- תחרות כישרונות צעירים ושרתי את השיר זכריה בן עזרא וזכיתי במקום הראשון. יודעים מה הפרס שקיבלתי ? ספר  על רבי עקיבא.

בגיל 17,  יצאתי לפולין עם משלחת הנוער הדמוקרטית, יחד עם אחי אלעזר כהן, שהיה רקדן ואחי הזמר שלמה כהן, המוכר בכינויו  כ "סולימן הגדול" שהיה הראשון שהקים את השירה בציבור בארץ.

בגיל 18, התגייסתי לצה"ל, לגרעין הנח"ל ובמסיבת הסיום של הטירונות שרתי בפני החיילים. במסיבה זו נכח קצין חינוך של הנח"ל,  ארי הרצברג, שאמר לי: "חייל, מחר בבוקר תיקח את הפקעל'ה שלך ותתייצב  בפיקוד הנח"ל ביפו. מרגע זה הצטרפת ללהקת הנח"ל". ואכן התקבלתי ללהקת הנח"ל על ידי חיים טופול, אורי זוהר ונחמה הנדל והייתי הראשון שקיבל סולו בלהקה. בלהקה כתבו עבורי במיוחד, הצמד המוכשר משה וילנסקי ויחיאל מוהר את השירים:-  רחל רחל , בלדה על מעיין וים והגדי שאבד.

לאחר הצבא, רציתי להיות רקדן והצטרפתי ל - "להקת ענבל" והשתתפתי בתוכנית "מגילת רות" והופענו בסיבוב הופעות באירופה. לאחר להקת ענבל נסעתי לארה"ב בעקבות אהבה והופעתי ברחבי העולם: ארה"ב, קנדה, ברזיל, ונצואלה, מכסיקו, דרום אפריקה, צרפת,  בלגיה ואיטליה ועל במות נחשקות כמו קרנגי הול,  טאון הול, ואולימפייה מיוזיקל.

בשובי ארצה הקלטתי תקליט שדרים שכתבו לי נורית הירש ושמרית אור את השיר "כמעיין המתגבר" ואת השיר "כפות ידיים חכמות" שכתבו לי דודו ברק  ואלי צרויה.

עד היום, תודה לאל, אני ממשיך להופיע על במות היכלי תרבות ומתנ"סים ברחבי הארץ בערבי זמר בשירי ארץ ישראל היפה והנושנה. המוזיקה ואהבת הקהל הם שירת חיי .....

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
איתמר כהן
0507898252

ilanabg@walla.co.il

תל אביב, תל אביב

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.