אחי מיוחד - היצע נוסף

תחום: מוזיקה
תת-תחום: ספרות
משך זמן המופע: 45
סגנון: ישראלי
שם הרכב: אחר
סיווג: מעורב
שם המפיק: עמיעד טאוב
קהל יעד: גן - א
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 21/07/2022

התכנית "אחי המיוחד" כוללת מופע מוסיקלי ובגני ילדים וכיתות א' ומבוססת על סדרת הספרים המצליחה "אחי מיוחד" ו"קסם אישי" העוסקים בעולמם של ילדים עם צרכים מיוחדים ושל אחים לילדים עם צרכים מיוחדים.

בעולם בו מספרי ילדים עם צרכים מיוחדים  בשילוב גדל מידי שנה יש חשיבות גדולה להכרות עם עולם הצרכים המיוחדים והסרת סטיגמות וחסמים. יתרה מכך הילדים בגילאי ראשית קריאה וראשית היסודי הינם ''נקיים" ומקבלים בטבעיות ילדים אחרים עם אתגרים ברגע שהנושא מונגש  ובכך יכולים ליצוא עולם טוב יותר. התכנית עוסקת במגוון רחב של ילדים עם מוגבלויות או שונות  ומציעה מענה רחב ומגוון לבית הספר והגנים, התוכנית באמצעות מגוון הפעלות וסדנאות העשרה לתלמידים ולצוות ההוראה שלא נמצאים בתוכנית הלימודית, מרחיבה וחושפת את עולמם של התלמידים והמורים לעולם המשפחות המיוחדות.
השירים והספרים העוסקים בתחום עברו הלחנה והתאמה מוסיקלית כמו גם עיבוד בסגנון המונגש לילדים במטרה לייצר שינוי באמצעות רגש הבנה והכלה.
 

המטרה המרכזית של התוכנית ועיקריה:

השפעה על דור העתיד באמצעות כניסה לכותלי בית הספר והגנים והעלאת המודעות והייחודיות של המשפחות המיוחדות אינם חלק מתוכנית הלימודים הרשמית אך מהווים אחוז משמעותי מקרב משפחות ילדי ישראל. הכוונה היא לחשוף את התלמידים וצוות ההוראה למגוון רחב של יכולות, אתגרים והתמודדויות של ילדים ולתת להם את המיומנויות והכלים לייצר חברה הוגנת ונקייה יותר. במקביל התכנית מעניקה  מענה איכותי ומשמעותי לשעות הפנאי באמצעות מופע מוסיקלי המבוסס על תוכן איכותי דבר שלצד הערך החברתי שלו גם יסייע לילדים בפיתוח כישורי הערכה וטיפוח טעם אישי בתרבות מוסיקה ובאומנויות, קבלת התרבות השונה וחיזוק השייכות לתרבות שלנו  דבר אשר יאפשר לתלמידים התפתחות אישית וחברתית.
 
על המופע

''אחי מיוחד'' ו"קסם אישי" הינם ספרי ילדים  המתארים את עולמם של ילדים המתמודדים אל מול אתגרים במהלך חייהם ושל אחים לילדים עם צרכים מיוחדים. מטרת הספרים הינה להנגיש את העובדה כי אנו חיים בחברה מגוונת וכי לכל אדם יש יכולות, אתגרים והדרך שבה הוא מתמודד איתם היא הקובעת את מהלך חייו ולעצב את התודעה החברתית וההכלה כבר בגיל צעיר בקרב ילדי ישראל. החברה שלנו היא הטרוגנית ועלינו לראות בכל אחד חלק ממנה.
בין גיבורי הספרים נמצאים: שירה המתמודדת עם אח על הרצף האוטיסטי, אחותו של איתי המתמודדת עם גובהה הנמוך, סתיו המתמודדת עם ביישנות, עומר המתמודדת עם כתם לידה ודרור שאחיו חלה במחלה קשה.

המופע המבוסס על ספריו של עמיעד טאוב שזכו בהמלצת נשיא המדינה וגורמי המקצוע מחולק לפרקים, כאשר כל פרק מתאר אתגר שונה איתו מתמודדים הילדים. כאלו שלעיתים הילדים עצמם מתקשים לראות. זאת באמצעות ''מראה'' המיועדת לילדי גן וראשית קריאה ומשקפת בעיקר את הדברים הטובים והיתרונות החבויים. את פרקי הספרים הלחינה הזמרת והיוצרת ענבל גרשקוביץ לשירים שהפכו למופע ילדים ראשון מסוגו המשלב יכולות ווקאליות ולחנים קליטים במטרה לעצב את עולמם של הצעירים. בהקדשה של הספר לילדיו בחר טאוב במשפט "''הרגע שבו אתה מפקפק ביכולת שלך לעוף הוא הרגע בו אתה מאבד לנצח את היכולת לעשות את זה'' (מתוך הספר פיטר פן מאת ג'יימס מתיו ברי).

את הספרים איירה תהילה גולדברג וערכו המשוררת חלי טל שלם והסופרת ד''ר רחל אברהם איתן. את המופע עיבד המוסיקאי עדי חייט והלחינה ענבל גרשקוביץ.

אודות עמיעד טאוב
עמיעד טאוב נשוי ואב לחמישה, תושב מודיעין הוא מנכ''ל משרד הדיגיטל "עט תקשורת'', משנה לראש  עיריית מודיעין מכבים רעות ומחזיק תיק השירותים החברתיים בהתנדבות  ויו"ר עמותת "אופק חזרה לחיים", המקדמת את תחומי הבריאות והרווחה בישראל.  זהו ספרו השלישי של טאוב המשמש גם כפובליציסט. ספריו הקודמים הם "מזימה" ו''אחי מיוחד'' שיצא בארבע מהדורות וזכה להמלצת נשיא המדינה. הספר ''אחי מיוחד'' הינו גם הוא ספר ילדים חברתי העוסק בעולמם של אחים לילדים עם צרכים מיוחדים.

אודות ענבל גרשקוביץ
הזמרת והיוצרת ענבל גרשקוביץ נשואה ואם לשניים היא בוגרת העונה הראשונה של תכנית הריאליטי המוזיקלית "THE VOICE" ישראל. בשנים 2012-2013 הופיעה ענבל לצד מתי כספי וריקי גל במופעם המשותף "מה זאת אהבה". בפברואר 2014 השיקה את אלבום הבכורה שלה "הבנה" .בין שיתופי הפעולה הבולטים שלה ניתן למנות את 'בועז שרעבי' אליו חברה לדואט מרגש בשם "חיכיתי שתגיע", המבוצע באלבומה הראשון. השיר זכה לביקורות חיוביות ולהשמעות רבות. ואת עמיר בניון עמו עבדה לאחרונה על פרויקט בהפקתו המוזיקלית של אודי תורג'מן – שלושה סינגלים מתוכו שוחררו ("לכתוב את הרגש", "לאהוב בלי קול" ו"רציתי"). מגישה ברדיו מודיעין את התכנית "פקטור מוסיקלי".

 

 

הקראת הספרים עליהם מבוססת ההצגה ודיון בכיתה\גן 

מפרט טכני מערכת הגברה, מדונה ;
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

המלצה גן קסילופון

לינק לצפיה

המלצה אחי מיוחד

לינק לצפיה

המלצה אינה

לינק לצפיה
עמיעד טאוב
0523409855

amiadtaub777@gmail.com

מודיעין, יהודה 82

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.