טרמולו ואוצרות הדימיון- בשפה הערבית

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: כלי הקשה
שם המפיק: עמותת אנסמבל טרמולו לכלי הקשה
קהל יעד: א - ט
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 25/11/2021

בעזרת במה עמוסת כלים מכל העולם, סיפורים ונגינה וירטואוזית, אנסמבל טרמולו יוצא עם התלמידים למסע מלא דימיון המשלב בתוכו מוזיקה מקורית שנכתבה במיוחד עבור המופע ועיבודים סוחפים מ"מלחמת הכוכבים", הארי פוטר, סופרמן, דוד המלך מהתנ"ך, מוסיקה מרוקאית- בֶּרְבֵּרִית, מתופפי קודו יפניים, בטוקדה ברזילאית, שיר ילדים אפריקאי, שורת מתופפים אמריקאית, מעוף הדבורה, ועוד.

המופע מיועד לכיתות א-ט.

 

 
על האנסמבל - אנסמבל טרמולו הינו הרכב כלי הקשה אשר מאופיין בנגינה אנרגטית ווירטואוזית וזוכה לתשואות הן מצד הקהלים השונים והן בביקורות. האנסמבל הינו חלק מפעילות מרכז כלי ההקשה טרמולו בנתניה ופועל תחת חסותה של עיריית נתניה ועמותת היכל התרבות נתניה.

האנסמבל פועל במספר מישורי עשיה: בחינוך המוזיקלי האנסמל מופיע בקונצרטים מוסברים לילדים במסגרת סל תרבות וקרן קרב, האנסמבל קיים עשרות קונצרטים מוסברים לתלמידי בתי ספר. בנוסף, הפיק קונצרט לקהל הרחב בנתניה בפסטיבל עיר פוגשת מוזיקה. בשנת תשע"ח הכריז משרד החינוך על שנת כלי ההקשה בחינוך המוזיקאלי בארץ ובחר בטרמולו להיות מוביל הבשורה.

במישור הביצועי - ב-2014, פנה תיאטרון הקאמרי למרכז טרמולו בהצעה לשתף פעולה באחת מהצגות הדגל של התיאטרון - "גורודיש". המוזיקה בהצגה נכתבה על ידי אורי וידיסלבסקי. תפקידי כלי ההקשה נכתבו על ידי אסף רוט, עבור נגני מרכז טרמולו. כיום, המנצחים המוזיקליים של הצגה זו הם חברי אנסמבל טרמולו. לאחר הצלחת האנסמבל בפסטיבל הבינלאומי לכלי ההקשה בקוסטה ריקה בשנת 2015, אחת הביקורות המהללות ציינה: “נגני טרמולו נותנים משמעות חדשה לאומנות הבמה במוסיקה ומביאים את הרמה המוסיקלית לשיאים חדשים.” כמו כן, נעשתה פנייה רשמית מארגון כלי ההקשה העולמי (Percussive Arts Society) למרכז טרמולו, לשמש כנציגות רשמית של הארגון בישראל. חברי אנסמבל טרמולו מוזמנים דרך קבע לנגן עם גופי תרבות מובילים בישראל ובהם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, תזמורת רשות השידור ירושלים, תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית, אנסמבל המאה ה-21, אנסמבל מיתר, המרכז למוסיקה ירושלים, קשת איילון, התיאטרון הקאמרי ועוד. 

 

חברי ההרכב:

 

  • תומר יריב

בין השנים 1996-2012 ניגן בהרכב פרקדו וזכה בפרסים בינלאומיים - פרס ראשון בתחרות הבינלאומית לדואו כלי הקשה מטעם ארגון כלי ההקשה העולמי ( Percussive arts Society ), פרס השופטים ובפרס הקהל בתחרות הבינלאומית IPCL בלוקסמבורג.

בארץ- קבלת פרס לנדאו לאומנויות הבמה על תרומתו לתחום המוזיקה בישראל, פרס שר התרבות על הצטיינות במוזיקה, זכייה בפרסים ראשונים במספר תחרויות כגון "תחרויות האביב", תחרות למוזיקה קאמרית באקדמיה למוזיקה בת"א ועוד.

החל משנת 2007 הוכרז תומר כאמן נבחר של הקרן למצוינות בתרבות.

תומר הינו זוכה מלגות קרן תרבות אמריקה-ישראל, הן כסולן והן בקטגוריית מוזיקה קאמרית.

תומר מחלק זמנו בין הופעות בארץ ובעולם ומופיע דרך קבע בקונצרטים בארה"ב, אירופה והמזרח הרחוק הכוללים הזמנות כסולן מהתזמורת הפילהרמונית של ניו יורק, הפילהרמונית של לוס אנג'לס, הפילהרמונית הישראלית, תזמורת האופרה של מינכן, פסטיבל וורבייה, פסטיבל ריקיאוויק, פסטיבל ישראל, קונצרט בקרנגי הול (ניו יורק) ועוד עשרות רבות של הזמנות מגופים שונים.

כיום, מעבר לפעילותו כסולן, תומר שותף בהרכבים ובהם "טמפרה", "אנסמבל טרמולו" ופרוייקט "מולטי פיאנו, מולטי פרקשן".

תומר הינו יועץ למשרד החינוך בתחום כלי ההקשה ומעביר כיתות אמן הן בארץ והן בחו"ל ובהם ביה"ס ג'וליארד (ניו יורק), האקדמיה למוזיקה באמסטרדם, האקדמיה למוסיקה בהונג קונג, האקדמיה למוסיקה במינכן, האקדמיה של דלוור ועוד מוסדות רבים. החל מ2014 הוא מלמד במכללת גבעת וושינגטון לחינוך.

תומר הינו מייסדו ומנהלו של "טרמולו" - המרכז לכלי הקשה בישראל. המרכז שם לעצמו למטרה את קידום סצנת כלי ההקשה בישראל ומשתף פעולה עם גופים כדוגמת משרד החינוך, המרכז למוסיקה ירושלים, קרן תרבות אמריקה ישראל, תזמורות בארץ ו-Percussive Arts Society.

יצירותיו יוצאות לאור בהוצאת התווים Innovative Percussion.

 

  • ליאור אלדד

שירתה בצבא כמוזיקאית מצטיינת. זוכת מלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל.

ליאור למדה באקדמיה למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב שם זכתה במספר פרסים בתחרויות השונות של האקדמיה למוסיקה כסולנית ובהרכבים קאמריים.

ליאור השתתפה בכיתות אמן עם נגני כלי הקשה הבולטים תומאס אדס, עמנואל סז'ורנה, רובין שולקובסקי, מרק פורד.

ליאור מוזמנת דרך קבע לנגן עם התזמורות המובילות בארץ - התזמורת הפילהרמונית הישראלית תחת ניצוחו של מאסטרו זובין מהטה, התזמורת הסימפונית הישראלית - ראשון לציון, התזמורת הסימפונית ירושלים.

במסגרת פרוייקט "תדרים" - תוכנית העתודה של אנסמבל מיתר, ליאור התמחתה במשך שנתיים במוזיקה חדשה ובעבודה עם רבים מהמלחינים והמנצחים הבולטים של המאה ה 21 כדוגמת פיליפ לרו, פייר אנדרה וולד, תומאס אדס, יובל צורן, אילן וולקוב ועוד רבים אחרים.

כמו כן, ליאור מוזמנת לשיתופי פעולה עם גופים שונים כמו אנסמבל המאה 21, אנסמבל סולני תל אביב, מקהלות והרכבים קאמריים נוספים.

בשנים האחרונות עיקר פעילותה של ליאור הוא אנסמבל "טרמולו".
כחלק מפעילותו של אנסמבל טרמולו ליאור השתתפה בהצגה "גורודיש" של תיאטרון הקאמרי,
ניגנה כסולנית עם התזמורת הקאמרית הישראלית והקאמרית הקיבוצית נתניה, ניגנה בפסטיבל ישראל, פסטיבל פליציה בלומנטל ובפסטיבל כלי ההקשה בקוסטה ריקה.

 

  • נדב עובדיה

בוגר התיכון לאומנויות ע"ש תלמה ילין, שם אף נבחר לנגן כסולן עם התזמורת הסימפונית. זוכה מלגות קרן אמריקה-ישראל בכלי הקשה ומלגה מטעם קרן רונן. שירת בצה"ל במעמד מוזיקאי מצטיין.

נדב ניגן כסולן עם תזמורת סינפונטייה באר שבע, כחלק מפסטיבל ליגת המלחינים האסייתיים. ניגן כסולן בטקס פרסי דן דוד.

מוזמן דרך קבע לנגן עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית.

כחלק מלימודיו לתואר ראשון בבית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה, זכה בתחרות מוסיקה קאמרית וקיבל את אות ההצטיינות של תכנית ההכשרה התזמורתית במעמד מאסטרו זובין מהטה.

לאחרונה הקליט ביחד עם יניב ד'אור ואנסמבל בארוקדה את האלבום "לטינו-לדינו", אשר מופץ מהחודשים האחרונים ברחבי העולם על ידי חברת התקליטים הידועה, Naxos. הופיעו באולמות נחשבים באירופה וביניהם -    Wigmore Hall שבלונדון בהשקה הבינלאומית של האלבום וב AMUZ, אנטוורפן.

כמו כן, נדב הוזמן להקליט את תפקידי כלי ההקשה בסרטו החדש של יוסף סידר, "אופנהיימר", בהפקה ישראלית-אמריקאית. את המוסיקה לסרט כתב המלחין היפני ג'ון מיאקי.

בנוסף להשתתפותו עם שאר האנסמבל בהצגה "גורודיש" בתיאטרון הקאמרי, נדב ניגן כלי הקשה בהצגת הילדים "מנגינה כחולה עם תלתלים" שביימה ירדן בר-כוכבא.

נדב משתתף בפרויקטים של מוזיקה עכשווית עם אנסמבלים שונים ובהם אנסמבל המאה ה-21, אנסמבל מיתר. הוזמן לנגן בפסטיבלים שונים בהם פסטיבל CEME, פסטיבל אבו גוש, פסטיבל לדינו בתיאטרון הבימה ופסטיבל פליציה בלומנטל.

בנוסף לפועלו כמוסיקאי מבצע, נדב מלמד במרכז כלי ההקשה הארצי טרמולו.

 

  • תומר גלילי

תומר החל לימודי נגינה על תופים בגיל 6, ובהמשך החל ללמוד כלי הקשה. בגיל 11 ייצג את ישראל בתחרות פולקלור למוסיקה ומחול בקפריסין. בגיל 16 היה חבר בתזמורת הפילהרמונית הצעירה.

שירת בתזמורת צה"ל כראש סקציית כלי הקשה ובמסגרת שירותו ייצג את התזמורת במשלחת לסן דייגו.

זוכה מלגת רוטרי, מלגות מתא"ן לסדנאות ג'אז, ומלגות מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל.

תומר היה חבר באנסמבל "גפן" – אנסמבל קאמרי לשירה עברית איתו ייצג את ישראל בדרזדן, גרמניה. כמו כן, ניגן בהרכבי ביג-בנד שונים, הופיע במחזות זמר והצגות בתיאטראות מרכזיים וכן ניגן עם מקהלות שונות בישראל. תומר מוזמן לנגן עם תזמורות וביניהן הקאמרית הישראלית, התזמורת הפילהרמונית הישראלית.

תומר הינו חבר בפרויקט "תדרים" של אנסמבל מיתר משנת 2014. בנוסף הוזמן להופיע עם אנסמבלים שונים כגון אנסמבל מיתר ואנסמבל טמפרה. השתתף בפסטיבלי מוזיקה מובילים בישראל, ניגן עם מנצחים ידועי שם בתחום המוזיקה העכשווית כגון אילן וולקוב, ז'ולט נאז' ופייר אנדרה ואלאד. תומר חבר באנסמבל טרמולו מאז היווסדו ב-2012.

כסטודנט באקדמיה למוזיקה ע"ש בוכמן מהטה בתל אביב, זכה תומר במלגת לימודים מלאה.

מאז 2015 מלמד נגינה בקונסרבטוריונים ומרכזי מוסיקה.

 

  • דניאל סולומונוב

דניאל החל את לימודיו המוזיקליים על מערכת התופים בגיל 5. מעט מאוחר יותר הרחיב את אופקיו והחל ללמוד כלי הקשה. בגיל 16 הצטרף לתזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה ומאז ניגן עם מיטב התזמורות הישראליות- התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור. ניגן בהרכבים קאמריים רבים הן בתחום המוזיקה העכשווית והן ברפרטואר קלאסי. אנסמבל המאה ה-21, אנסמבל מיתר, אנסמבל סולני תל אביב, אנסמבל הקולי החדש. בנוסף, הופיע גם עם מקהלת העפרוני בארץ ובסיורי קונצרטים בסין וצ'כיה.

דניאל חבר באנסמבל פוליפוניה שאותו מוביל גיל שוחט, עמם השתתף לאחרונה בקונצרט חגיגי בצפון איטליה. כחלק מפעילותו באנסמבל, השתתף בקונצרטים, הקלטות ובהופעות עם מרינה מקסימיליאן, שירי מיימון ואסתר רדא.

במסגרת לימודיו בבית הספר הגבוה למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב, נבחר להופיע כסולן עם אנסמבל כלי ההקשה והמקהלה של האקדמיה.

ניגן בקונצרטים של מוסיקה עכשווית תחת ניצוחם של יובל צורן, אילן וולקוב, ג'ולט נאז', ז'אן-מיקל לבואה.

דניאל זוכה מלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל. שירת בתזמורת צה"ל.

דניאל חבר באנסמבל טרמולו ובאנסמבל מולטי פיאנו-מולטי פרקשן.

בנוסף לפועלו כמוזיקאי מבצע, דניאל מלמד במרכז כלי ההקשה הארצי טרמולו.

 

מן הביקורות:

"טרמולו - כוח עולה בתחום המוסיקה לכלי הקשה והפעילות המוסיקלית בישראל."
נעם בן זאב, עיתון הארץ

"נגני טרמולו נותנים משמעות חדשה לאומנות הבמה במוזיקה ומביאים את הרמה המוסיקלית לשיאים חדשים."
UNED-קוסטה ריקה.

 

- למה חשוב שיהיה לנו דמיון?

- מהו כלי נגינה ומהו כלי הקשה?

- מהו כלי הנגינה הראשון שהומצא (התוף)

- לאיזה מטרות אפשר לדעתכם להשתמש בכלי הקשה?

מאיזה שעה 06:30
עד איזה שעה 08:00
שפת המופע ערבית
סאונד כן
תאורה כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
עמותת אנסמבל טרמולו לכלי הקשה
תומר יריב 052-2344344

daniel@tremolo.co.il

נתניה, רזיאל 4

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.