לחיות שעה אחרי היטלר הצגת יחיד

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 60
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: איציק אבל
קהל יעד: י - יב
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 04/03/2019

סיפור הישרדותו של נח קליגר, נער מתבגר בצרפת של מלחמת העולם השנייה. במחזה מתוארת בריחת המשפחה לבלגיה, שליחת המשפחה ברכבת לאושוויץ, הנסיעה הצפופה ברכבת, הלילה הראשון במחנה, העונש, הרעב, הסלקציה, יום העבודה, חלום הלחמניות, צעדת המוות והשיחרור.

"שרדתי את אושוויץ לא כי הייתי חזק יותר או חכם יותר, שרדתי בעיקר בגלל שהייתי בר מזל, פשוט קרו לי יותר ניסים מאשר לאחרים, נס אחרי נס, אחרת לא הייתי שורד", אומר נוח. 

שחקן : איציק אבל.

 

 על היוצרים

נח קליגר ז"ל - עיתונאי בכיר בידיעות אחרונות. כותב הספר האוטוביוגרפי "אלה תולדות נח" שעל פיו מבוססת הצגת היחיד.עיתונאי, סופר.נח (נוברט) קליגר נולד בשטרסבורג, ב 31.7.1926. עיתונאי בכיר ב"ידיעות אחרונות". איש ספורט וסופר ישראלי ונחשב מומחה לשואה. עם שחרורו מאושוויץ ב 29.4.45 שב לצרפת פגש את הוריו ועלה ארצה. ב- 1957 הצטרף ל"ידיעות אחרונות" תחילה ככתב ספורט ובין הייתר כיסה את כל המשפטים נגד הפושעים הנאצים מאדולף אייכמן וג'ון דמיאניוק בירושלים דרך משפט פושעי אושוויץ בפרנקפורט. מרצה בארץ ובעולם עשרות שנים. ב1990 התקבל בלוס אנג'לס ל"היכל התהילה" של הספורט היהודי העולמי כמתאגרף באושוויץ וכעיתונאי. ב 2008 זכה בפרס מפעל חיים. ב27  בינואר 2017 נאם קליגר באו"ם בטקס הרשמי לציון יום השואה הבינלאומי, לצד נכדו, קצין בחיל הים. נח נפטר ב13.12.18 כשבוע לפני הצגה חגיגית שאמור היה להיות אורח הכבוד בה ולא זכה לראות את הצגת היחיד על קורותיו.

איציק אבל -  שחקן תיאטרון 47 שנה, מעבד הספר, במאי ההצגה, מתכנן אביזרי התפאורה, ומבצע ההצגה. כבן לניצול שואה, שאביו גם שרד את אושוויץ, החליט איציק השחקן להעלות את סיפורי אבא שלו גימפל אבל ז"ל, אך כשהתגלה בפניו ספרו של נח קליגר "אלה תולדות נח" הוא זיהה סיפורים מקבילים לסיפורי סיבלו של אביו והחליט להעלות את סיפורו של נח קליגר ז"ל על הבמה. העבודה ערכה כשנתיים. ההצגה מוצגת משנת 2016. אבל, בן 63, למד משחק ב"ניסן נתיב" וב"סטודיו למשחק" אצל עדנה שביט ז"ל וניקו ניתאי. כיום משחק בתיאטרון הקאמרי בהצגה "קן הקוקיה". לאחרונה באנסמבל "תספיס": "מדיאה" בתפקיד קריאון, "כטוב בעיניכם" בתפקיד הרועה, במאי: מאיר בן סימון. מעלה הצגת יחיד "לחיות שעה אחרי היטלר" אודות הישרדותו של נח קליגר ז"ל באושוויץ. בפרינג': תיאטרון "קרוב": "הקומוניזם לחולי נפש", כוכב בלי שם" במאי: ניקו ניתאי ועוד. הצגת בידור: "אלדורדו" במאי מנחם גולן ז"ל. טלויזיה: תפקידי אורח ב "רמזור", "לה-פמלייה", "אחת אפס אפס", "תיק סגור", "ילדי גן החיות"(ערוץ מאיר) בעבר "זהו זה", "קשר משפחתי", דקות של תהילה" ועוד. קולנוע: "צור הדסים" במאי ערן קולירין, "אוצרות הים האדום" במאי דן וולמן, "פול טריילר" במאי אסף קוברובסקי. שחקן סימולציות רפואיות ב"מסר" תל השומר, פירסומות רבות,שידר ב"רדיו דרום" וב"רדיו לב המדינה". מפעיל קהל, מנחה אירועים רשמיים.

תלבושת: "הכל דבש" מעצב: דני בר שי

תפעול ההצגה: גיא אבל

 

סוג במה חצי מקצועית
רוחב 4
עומק 3
גובה 50
מספר אומנים 1
מספר אנשי צוות 1
מספר פזות 1
זמן הקמה 1
שפת המופע עברית
סאונד כן
תאורה כן
חדר הלבשה כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
איציק אבל
0505322755

itzikebel@walla.com

לוד, רחוב וגמן יששכר 11

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.