תמי בראון-אלקלס וספרה "המאפייה של הציפורים"

תחום: ספרות
תת-תחום: מפגש עם סופר או משורר
משך זמן המופע: 50
סגנון: פרוזה
שם הרכב: סופרים ומאיירים
סיווג: מפגש ספרות
שם המפיק: אב"י - אמנויות במה ישראלית
קהל יעד: א - ג
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 13/06/2018

במפגשים עם התלמידים מספרת הסופרת על נופי ילדותה באפריקה המערבית מקום שהיווה לה השראה רבה עם חיות, נופים, תרבויות, שבטים. הסופרת מספרת על משפחתה הסיטואציה שממנה קיבלה השראה ראשונית לסיפור, ועל תהליכי היצירה ליצירת הסיפור, ודילמות שונות במהלך כתיבתו. יוקראו קטעים קצרים מהסיפור לצורך הדיון בדמויות, דמויות משנה, ובנושאים העולים מתוכן הסיפור. הסיפור עוסק במשפחתו של יואב שהמאפייה שלהם נקלעת לקשיים כלכליים, וההתמודדות איתם. ספר ייחודי במינו העוסק בנושאים כלכליים לילדים בגיל הזה, מגיש את הנושא בצורה יוצאת דופן שמאפשרת לילדים להבין דרך הסיפור המרגש את נושא ההתמודדות עם קשיים כלכליים במשפחות שחוות זאת.

הסופרת עורכת בשיתוף הילדים שאלות ודיון בנושאים אלו ומשוחחת איתם על סגנון הכתיבה, סיפורי משנה בעלילה הראשית, חלקים בסיפור שמשאירים לדמיון, ועל עבודת הצוות של הסופרת עם מאיירת ועם עורכת הספר. לילדים ניתן זמן לשאול שאלות.תמי בראון-אלקלס היא סופרת ילדים, מחזאית, מעצבת פנים ותסריטאית. למדה בבי"ס לתסריטאות של עידית שחורי, בתכנית להכשרת מחזאים בבי"ס לכתיבת דרמה, וכתיבה לילדים בבי"ס "המגירה" של כינרת זמורה ביתן. בעלת תואר ראשון באוניברסיטה העברית ב"מדעי המזון". ספרה הראשון בעברית לילדים, "המאפייה של הציפורים" בהוצאת מטר (2016), מומלץ על ידי ד"ר שי רודין בבלוג "קריאת חובה" , וזכה לשבחים ולחשיפה רבה במדייה בין השאר ב"רשת א" של קול ישראל, "נשיונל גיאוגרפיק קידס", ג'רוזלם פוסט, ועוד. ספרה השני בעברית עתיד לצאת בקרוב לאור.
כתבה בשפה האנגלית 8 ספרים לילדים ונוער במגוון סוגות, הנמכרים ברחבי העולם לקהל דוברי אנגלית.

המחזה של תמי בראון-אלקלס, "אבק", הועלה בתיאטרון גבעתיים והשתתף בפסטיבל "פותחים מסך" של בית לסין בבימויו של שמעון מימרן ובכיכובה של מירב גרובר. תסריטה "התוף המכושף" זכה במילגת פיתוח מקרן הקולנוע. כמו כן, כתבה את התסריט לסרט הדוקומנטרי "חברות בנהר" שהופק ושודר כהפקת מקור בערוץ "נאשיונל גיאוגרפיק". השתתפה כתחקירנית בהפקת סרט הדוקומנטרי "נופל וקם" בבמוי ירון בן נון, שזכה למילגה מהקרן החדשה ונקנה על ידי הרשות השנייה, ועוזרת במאי בסרט הדוקומנטרי "סינמה מצרים" בבימוי רמי קמחי. 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
אב"י - אמנויות במה ישראלית
054-2468280

avinpo@gmail.com

פרדס חנה, ת.ד. 745

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.