מסע מוסיקלי עם חמישיית קפריזה

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: כלי נשיפה
שם המפיק: אב"י - אמנויות במה ישראלית
קהל יעד: א - יב
כמות קהל מקסימלית: 150
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 01/09/2020

מסע מוסיקלי עם חמישיית כלי הנשיפה ממתכת.

מטרתנו היא להציג לילדים סגנונות שונים של מוסיקה, לעורר אהבה והקשבה למוסיקה ללא מילים, ולקרב את כלי הנשיפה ממתכת אל הילדים. התוכנית עוברת בתקופות מוסיקאליות שונות החל מהבארוק, דרך התקופה הקלאסית, דרך קטעי אופרה מהתקופה הרומנטית, ועד לג'ז, ולשירים ישראליים. 

בקונצרט מתבטאת יכולת כלי הנשיפה ממתכת לנגן במגוון סגנונות, ובכך התוכנית מהווה מעין "ארוחת טעימות" של עולם המוסיקה בכללותו.

הקונצרט מוסבר ומותאם לילדים בהתאם לגילם. בהסברים ניתן דגש על שלושה נושאים:

 1. הכרת המוסיקה, המלחין, והתקופה. 

 2. הכרת כלי הנשיפה ממתכת בעזרת הסברים על התפתחות הכלים, צורת הנגינה והפקת הצליל.

 3. הסבר על התפקידים השונים של כלים שונים בהרכב ועל הדינמיקה שבנגינה משותפת. חמישיית קפריזה נוסדה מאהבת המוסיקה ומרצון של חבריה לבצע מוסיקה בסגנונות שונים לאהבת הקהל. כל חברי החמישיה הינם נגנים מקצועיים שמנגנים עם כל התזמורות בישראל.

אבישי בן-חור - חצוצרה

אבישי הוא נגן החצוצרה הראשי של התזמורת הקאמרית הישראלית, עמה הופיעה כסולן. אבישי מרבה לנגן עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית ועם הקאמרטה הישראלית ירושלים. אבישי שירת כחצוצרן בתזמורת צה"ל. בזמן לימודיו נתמך במלגות מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל.

דן ורון - חצוצרה

דן מרבה להופיע עם כל התזמורות בארץ, בהן הקאמרטה הישראלית ירושלים, התזמורת הקאמרית הישראלית, והתזמורת הסימפונית ירושלים. דן גם מרבה לנגן בהרכבים קאמריים - חבר מייסד של חמישיית כלי המתכת הישראלית, בה ניגן במשך 10 שנים, וחבר מייסד ב-"אנסמבל תמה", והופיע בפסטיבל אילת למוסיקה קאמרית. דן מנגן בתיאטרון (הקאמרי, הבימה) ובהקלטות. הוא שימש כחצוצרן ראשי בהרכב הג'אז "האורקסטרה של אבי לייבוביץ'" במשך 4 שנים, והופיע כסולן עם מספר תזמורות בארץ. דן שירת כחצוצרן בתזמורת צה"ל, והינו בוגר האקדמיה למוסיקה בתל אביב.    

רותי ורון - קרן יער

רותי הינה נגנית הקאמרטה הישראלית ירושלים, והיתה במשך 20 שנה נגנית קרן ראשית בתזמורות שונות בארץ. הופיעה כסולנית עם הקאמרטה הישראלית ירושלים, עם התזמורת הסימפונית ראשל"צ, עם תזמורת נתניה-הקאמרית הקיבוצית, ועוד. רותי השתתפה בפסטיבלים רבים בארץ ובעולם - שלזוויג הולשטיין, רולנס-אק, כפר בלום ועוד. בתחום המוסיקה הקאמרית היתה חברה בהרכב "נגני ואן- ליר", והינה חברה מייסדת ב-"אנסמבל תמה". רותי שירתה בצבא כמוסיקאית מצטיינת. בזמן לימודיה נתמכה במלגות מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל. רותי מורה לקרן במרכז למוסיקה רעננה ובקונסרבטוריון כפר סבא, ועל תלמידיה נמנים נגנים מקצועיים רבים. 

דניאל לובשבסקי - טרומבון

דניאל הינו נגן ומלחין. דניאל מנגן עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, הקאמרטה הישראלית ירושלים, הקאמרית הישראלית ועוד. הוא אורח קבוע בפסטיבלים שונים בארץ, כנגן ומלחין יוצר עם להקת הפאנק 'שאניה'. דניאל התארח ב"אינטרמצו עם אריק" עם חמישיית המתכת הצה"לית. נתמך ע"י קרן התרבות אמריקה ישראל מאז שנת 2011. דניאל נגן טרומבון וטרומבון באס בתזמורת האקדמיה למוסיקה ע''ש בוכמן-מהטה. שירת כנגן טרומבון ובריטון בתזמורת צה"ל.

דודו בוך

דודו מרבה להופיע עם כל התזמורות הגדולות בארץ, בהן התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית ראשון לציון, הקאמרטה הישראלית ירושלים, ועוד. כמו-כן מרבה לנגן בהרכבי כלי מתכת שונים, בפסטיבלים רבים, בהם פסטיבל אילת למוסיקה קאמרית, בהצגות בתיאטרון (הקאמרי והבימה), ובהקלטות. בעבר זכה במלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל והיה נגן טובה ראשי בתזמורת הסימפונית חיפה.

הייחודיות של כלי המתכת הינה בכך שהם יכולים לנגן בסגנונות מוסיקליים רבים. כלי המתכת התפתחו באירופה, ועד היום הם מהווים כלים מרכזיים בפסטיבלים ובאירועים. עולם החינוך המוסיקלי בישראל "אימץ" את כלי הנשיפה ככלים מרכזיים ללימוד מוסיקה ומקדם את תזמורות כלי הנשיפה העירוניות. קידום הנגינה היחידנית ונגינה בתזמורת מקדם מספר תחומים. כגון:

 • קידום לימודי מוסיקה ותרבות בכלל - כמובן.

 • קידום נושאים חברתיים ושיתוף פעולה דרך המוסיקה.

 • קידום הקשבה.

 

תכנים חוץ מוסיקליים - תפקוד בקבוצה:

במסגרת ההנחיה (במיוחד לתלמידי כיתות ה'- י"ב) אנחנו מסבירים את הקשר של הנגינה בהרכב לעולם האמיתי מחוץ למוסיקה:

 • חשיבות מתן אפשרות לביטוי עצמי של כל כלי/נגן/ילד/אדם בקבוצה.

 • תפקידים שונים של כלים שונים/אנשים שונים בהרכב/קבוצה. בנוסף, האפשרות לחילופי תפקידים. 

 • "סולו וטוטי"- מתי הזמן להוביל, ומתי הזמן ללוות, לתמוך? 

 • התמודדות עם מתחים בהרכב/קבוצה. 

 • ניהול חזרות/מפגשים. 

 • דרכי תקשורת שונות בהרכב/קבוצה. 

 • חשיבות ההקשבה בכל אינטראקציה בינאישית, ובפרט בהרכב/קבוצה. 

נושאים אלה חשובים לכל תחומי החיים, ולכן אנו שמים עליהם את הדגש. 

 

סוג במה לא מקצועית
רוחב 7
עומק 5
מספר אומנים 5
זמן הקמה 0
שפת המופע עברית
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
אב"י - אמנויות במה ישראלית
054-2468280

avinpo@gmail.com

פרדס חנה, ת.ד. 745

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.