מאזן אבו טריף-מפגש אמן - היצע נוסף

תחום: אמנות פלסטית
תת-תחום:
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש אמן
שם המפיק: יארא אמנות ופולקלור-ע"ר
קהל יעד: גן - יב
כמות קהל מקסימלית: 35
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 02/01/2019

המדריך: מאזן אבו טריף, יליד שנת 1963, מכפר ירכא, הנמצא בגליל העליון. חוש היצירה והאומנות בער בי מאז תקופת הילדות, במהלך גיל ההתבגרות והצעירות התעניינתי בתחום הציור ופיסול מאבן, הכנתי אוסף יצירות לאורך השנים. ולאחר מכן, בחרתי להעשיר את הכלים שלי על ידי לימוד מדריך אומנות. 

כיום, אני מדריך ומלמד קבוצות שונות, בגילאי גן עד זקנה בתחומי האומנות השונים, כגון קבוצות בבתי ספר יסודיים עד לתיכון בכפרים הדרוזים, מעביר חוגים במעונות לילדים בעלי צרכים מיוחדים ולילדים בסיכון, סדנאות במרכזי יום לקשיש, ומעביר סדנאות מוכרות להכשרת מדריכות שילוב באומנות.פסיפס

פסיפס (או מוזאיקה בלועזית) הוא יצירת אמנות המורכבת מפיסות של אבן ליצירת תבנית בעל אופי גרפי – דמויות, צורות גאומטריות, טקסט וכד׳. האבנים משובצות על גבי משטח או רשת באמצעות חומר מקשר (מלט, דבק(.

סוגי פסיפס:

  1. פסיפס אבן טבעית - אלה אריחים המיוצרים מאבנים טבעיות, שיש וכד׳. מבחר הצבעים מצומצם, אבל מעניק מראה ״טבעי״ יותר למשטח
  2. פסיפס קרמיקה - אריחי הקרמיקה נוצרו מחומר (חימר) הנשרף בתנור ולאחר מכן נצבעים בגלזורות צבעוניות ונשרפים בשנית. האריחים ניתנים לשבירה לחתיכות שונות בגודלן
  3. חלוקי נחל - לחלוקי נחל צורות עגלגלות וגוונים טבעיים

טכניקות עבודה בפסיפס:

עקרון העבודה בפסיפס הוא הנחת האבנים/חלוקי נחל/זכוכיות/אריחים וכד׳ זה לצד זה לפי דוגמה על משטח או רשת פיברגלאס והדבקתם באמצעות חומר הדבקה (סוג הדבק תלוי במשטח אליו מדביקים את הפסיפס). עם סיום ההדבקה יש למלא את כל הרווחים שבין האבנים שהודבקו ברובה.

בסדנת פסיפס עם ילדים- הילדים ילמדו את השלבים השונים בהכנת יצירה מפסיפס בהתאם לגילם. העבודה עם פסיפס מצד אחד מפתחת את הצד היצירתי והאומנותי (בחירה צורה, צבע וכד'), ומצד שני מסייעת בשכלול יכולות מוטוריות, פיתוח ראייה מרחבית ושיפור זיכרון.

 

 

 

חימר

חימר הינו חומר שמקורו מהאדמה, בעל מרקמים וסוגים שונים: יכול להיות עדין ושמנוני, או בעל גרעיניות גסה עם תוספות נכרות של חול.

עבודה עם ילדים בעזרת חימר: בשל תכונותיו המיוחדות של החימר (טקסטורה), הוא מייצר פתיחות והעלאה מהירה של בעיות, ייצוגים ורגשות מהאני הפנימי אל פני השטח. כך, שעבודות יצירה מחימר מסייעות לילדים להביע את עצמם ע"י הכנת פסלים שונים.

 

ויטראז'

ויטראז' היא אמנות שמשתמשת בטכניקות שונות לחיבור זכוכיות צבעוניות לכדי מוצר שלם וצבעוני.

בעבודה עם ילדים -הילדים יכירו טכניקות ושיטות שונות ליצירה, כל ילד יבחר פרויקט כרצונו. ויגלו את הקסם של הויטראז' הטמון בשילוב זכוכית עם אור. בנוסף, הילדים ילמדו איך לחתוך ולשלוט בזכוכית, ויגלו את סודות החיבורים הצפונים של הזכוכית.

 

ציור

ציור הוא תחום באמנות המתאר את היצירה באופן גרפי על גבי משטח בעזרת צבע, היוצר קווים וכתמים. בעזרת טכניקות שונות, הצייר יכול ליצור אשליה שלאורתנועהנפח ועומק. חשוב לציין כי ציור היא צורה עתיקה של תקשורת, שמתוארכת כ-15 אלף שנים אחורה.

עבור ילדים  הציור הוא התנסות ביצירה ובחוויה חושית שמאפשרת להם להביע את עולמם הפנימי , ובכך לחשוף חלק מהדברים המעסיקים אותם. בסדנה הילדים ילמדו טכניקות שונות של ציור בחומרים שונים : ציור בעפרונות, ציור בעפרונות צבעוניים, שימוש בצבעי אקריליק/שמן/ מים וכד'.

מחזור

 אמנות המחזור מלמדת להפוך פסולת ושאריות למוצרים חדשים ושמישים. מאפשרת יצירה ויצירתיות ולכל עשייה תוצאה מקורית ושונה לחלוטין.

בעבודה עם ילדים – הילדים ייצרו מוצרים שונים אשר כולם עשויים מחומרים בשימוש חוזר. ערך מוסף לאומנות זו הוא הקניית תחושה מרגשת של הצלחה ומסוגלות -הופכים יש מאין-, על ידי כך שמחזירים מוצר ישן או שאריות לשימוש, מתנסים ביצירת מוצרים שימושיים, לומדים על הסביבה ותורמים לה באמצעות התנהגות ירוקה.

מפרט טכני /
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

133456

לינק לצפיה

133530

לינק לצפיה

133431

לינק לצפיה
יארא אמנות ופולקלור-ע"ר
054-6469601 אמיל ג'מאל

beitmozart@gmail.com

,

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.