אם תרצו אין זו הצגה

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 55
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: תיאטרון חוצפה קטנה
קהל יעד: ה - ו
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 02/06/2019

ההצגה מתחילה זמן קצר אך בלתי מוגדר לפני ההכרזה על מדינת ישראל, תקופת המנדט הבריטי. מחזאי יהודי מצליח להגיע אל ארץ ישראל, לאחר שעבר את הרע מכל. הוא מוצא מסתור במבנה תיאטרון נטוש, שם הוא מבלה את זמנו בכתיבת מחזה. חלומו הגדול הוא לכתוב את ההצגה הראשונה שתעלה בתיאטרון העברי הראשון במדינת ישראל. היהודי נתפס על ידי איש אבטחה אנגלי, ועוד להוסיף לצרה, דלת התיאטרון נטרקת והם מוצאים עצמם נעולים בתיאטרון. בזכות חלום משותף נרקמת בין השניים מערכת יחסים מרגשת ויוצאת דופן. יחד הם ממחיזים חלקים מתוך המחזה שנמצא בשלבי כתיבה, ומגלמים דמויות מהסטוריית מדינת ישראל - דמויות שהעזו לצעוד את כל הדרך המאתגרת מחלום, לרעיון ועד להגשמה.

דרמה קומית. 
אריאלה ברנס (מחזאית ובמאית) 

מנהלת עסק עצמאי "תיאטרון חוצפה קטנה"- תיאטרון להצגות ילדים. ניהול אומנותי – כתיבת מחזות, בימוי, משחק, ניהול שיווק ופרסום. ניסיון עבודה עם ילדים בהצגות, סדנאות, קייטנות והפעלות תיאטרליות שונות. כתיבת מחזות עבור התיאטרון; מקוריות ועיבודים מקוריים לאגדות עם ידועות כמו: עוץ לי גוץ לי, הדייג ודג הזהב, הסנדלר והגמדים, החלילן מהמלין ועוד. בוגרת בימוי ומשחק לי שטרסברג - ניו יורק, סדנת כתיבה למתקדמים של בית לסין בהנחייתו של אבישי מילשטיין.

רפי רותם (שחקן) 

הצגות ילדים: מדיטק – "מהומה על הבמה", תאטרון נדנדה – "הפיל שרצה להיות הכי", "כספיון", משגב עורי – "רויבוי ביער הסודי", תאטרון   "שיחות עם הברמן", "מספרים על אדוארד", "התפוז המכני" – הסמטה. סדרות "בית הכלבים" תפקיד אורח, "חברות" תפקיד אורח. סדרות רשת – כף ידי השמאלית, קורס מו"מ של המון הטכנולוגי חולון. סרטים: פיצ'ר – "רדיקל" בימוי עומר רייס, "סיפורי מונית" בימוי טל אגסי, "לאן נעלם משה איבגי?" בימוי אבי מלכה. דוקומנטרי – "לשכה 06"  בימוי יואב הלוי, "סיפור שמתחיל בתמונה" שדות הפקות.        

זיו פלג (שחקן) 

תיאטרון על עכברים ואנשים\סטיינבק – ג'ורג' – תיאטרון הספריה, מחאה שקטה\ אמיר לביא – מופע סאטירי מוזיקלי. “אלאדין", “פיטר פן", “בייגלה", “הארנב ממושי", ד"ר דוליטל. קולנוע “אנתרקס" \ שי שרף, “רוח חדשה" \ דורון ערן, “היום שאחרי לכתי" \ נמרוד אלדר, “ANOTHER WORLD”\ איתן ראובן – יועץ טקטי ללחימה וכוריאגרפיית קטעי לחימה.

זיו קלייר (שחקן מחליף) 

תיאטרון אורזי המזוודות / חנוך לוין, בבימויו של יצחק נאמן, בתפקיד- מוטק'ה. יתוש בראש / ז'ורז' פיידו,  בבימויו של אודי בן משה, בתפקיד- פראיון, מנהל בית המלון. קומדיה שחורה / פיטר שאפר, בבימויה של נועה רבן, בתפקיד- ברין. סיפור פשוט מאוד / מריה לאדו, בבימויו של מישה לוריא, בתפקיד- השכן. מחיאת כף יד אחת / סלינג'ר, בבימויו של אילן תורן, בתפקיד- הילד. "משרתם של שני אדונים"-קאמרי, "הרטיטי את ליבי"-קאמרי, "הגיל הנכון לאהבה"-קאמרי, "אנטיגונה"-קאמרי, "טרגדיה ב-18 דקות" מאת גאיה וילדמן תיאטרון תמונע, "אבי" מאת גדי צדקה(הצגת ילדים העמותה לקידום התיאטרון), "הרצל" מאת גדי צדקה, "מעגל הגיר הקווקאזי"- קאמרי, "זוהר" הקאמרי, "כסף עובר ושב"-קאמרי, "קומדיה של טעויות"-קאמרי, "קזבלן"-קאמרי.

 

שאלות לדיון :

מה היה נושא ההצגה?

מי היו הדמויות הראשיות בהצגה?

אילו דמויות נוספות השתתפו בהצגה?

על איזו תקופה / או תקופות דיברה ההצגה?

מה היה חלומו של המחזאי היהודי

מה היה המכנה המשותף שחיבר בין שתי הדמויות הראשיות?

לפי דעת המחזאי, מה הם השלבים שצריך לעבור כדי להגשים חלום?

סוג במה לא מקצועית
רוחב 6
עומק 4
גובה 3
מספר אומנים 2
מספר אנשי צוות 1
זמן הקמה שעה וחצי
מאיזה שעה 09:00
עד איזה שעה 09:30
שפת המופע עברית
סאונד כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תיאטרון חוצפה קטנה
054-5626277 אריאלה ברנס

info@ckp.co.il

רמת השרון, התומר

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.