אבינו

תחום: קולנוע
תת-תחום: מפגש עם יוצר וסרטו
משך זמן המופע: 30
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: נונטי מדיה
שנת הסרט: 2016
קהל יעד: יא - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 21/05/2017

 

עובדיה רחמים (מוריס כהן) הוא המאבטח הכי חזק במועדון "שמיים", מועדון מזרחי קשה ואלים.
הוא ואשתו רחל (רותם זיסמן כהן) מנסים כבר חמש שנים להיכנס להריון, ואחרי שניסו הכל: טיפולים, תפילות, ברכות של רבנים , עדיין לא הצליחו.
שלום רוזנטל (אלון דהן), מאפיונר כבד שמבלה במועדון מידי ערב, מציע לעובדיה את ההצעה הכי מפתה: כסף!
עובדיה מתחיל לעבוד כגובה חובות עבור רוזנטל. עובדיה, שכעת מרוויח המון כסף, מממן לאשתו טיפולי פוריות במרפאה פרטית הכי יקרה בארץ.
בתמימותו הוא חושב שברגע שאשתו תכנס להריון, הוא יוכל לצאת ממעגל הפשע אך לשלום רוזנטל יש תוכניות אחרות...

בימוי ותסריט – מני יעיש

ישראל 2016,  105 דקות

 
דבר הבמאי – מני יעיש

ארבע שנים עברו מאז "המשגיחים" שהתחיל מחלום צנוע, תקציב של סרט קצר, 14 ימי צילום והפך להצלחה שהפתיעה וריגשה אותי מאוד.
והנה עכשיו אני עומד לקראת היציאה של הסרט השני שלי "אבינו" ... וזה קצת מפחיד לאור הציפיות מהקהל והמבקרים 
כשסיימתי את "המשגיחים" חיפשתי את החלום החדש והרשתי לעצמי לחלום קצת יותר "בגדול" : יותר דמויות, יותר אקשן, פשע והרבה דרמה. החלטתי שאני כותב את הפנטזיה, את הסרט שאני הייתי רוצה לראות בקולנוע... וגם מתוך מחשבה עמוקה על הקהל שמשלם כרטיס ואני רוצה להגיש לו את החוויה המושלמת – חבילת בידור איכותית שמשלבת דרמה, אקשן ,הומור וסוף מטלטל שילווה אותם עוד כמה ימים אחרי הסרט ....
כמו ב"משגיחים" גם  ב"אבינו" אני מנסה לפנות לכמה קהלים בו זמנית: חילוניים ודתיים, אוהבי "אומנות" ואוהבי "בידור" , לקהל של הקולנוע ההוליוודי המבדר ולקהל של הקולנוע האומנותי המאתגר...
זה לא קל לפצח את זה, "לגשר" בין עולמות שונים, מנוגדים, אידיאולוגיים, טעמים שונים, וסגנונות אסתטיים לכאורה הפוכים , אבל זה מה שמאתגר אותי כל כך בקולנוע ואני מאמין שהוא יכול להכיל את כל ההפכים האלו... 
בשנים האחרונות נהייתי אב לשני ילדים והנושא שבער בי לטפל בו הוא אבהות וכל השאלות, רגשות מחשבות ועוצמות שהיא מעלה בי.
המחשבה על הסרט התחילה מאיזשהו דימוי שהיה לי בראש, של גבר אלים וחזק שנחלש כאשר הוא הופך לאבא (כמו מן שמשון הגיבור שחתכו את שיערו), פתאום הלב שלו מתרכך והוא לא יכול יותר להיות אלים.... ומצד שני כשמאיימים על משפחתו הוא יעשה הכל כדי להגן עליה. במה האבהות משנה אותך וכמה תלך רחוק כדי להגן על המשפחה שלך.

ניתן להזמין דרך סל תרבות ארצי את המפגש של מני יעיש עם סרטו "המשגיחים", גם הוא חלק מהיצע הקולנוע של הסל.

על הבמאי:

מני יעיש במאי ותסריטאי הסרט, נולד ב 1980  בבת ים. הוא בוגר בית הספר מנשר וביים שני סרטים קצרים, שזכו בפרסים בינלאומיים: "אליקו" (2007) ו "חנייה בדם" (2010)
"המשגיחים", סרטו העלילתי הראשון, זכה בפרס איגוד הבמאים והתסריטאים בפסטיבל קאן 2012 במסגרת "שבוע המבקרים" ובפרסי אופיר לשחקן הראשי רועי אסף ולשחקן המשנה גל פרידמן.
בשנת 2017 ביים את סדרת הטלוויזיה "ג'ודה (ערפד יהודי)" בכיכובו של ציון ברוך לHOT.
סרטו העלילתי השני "אבינו" זכה בשני פרסי אופיר, לשחקן הראשי מוריס כהן ולעריכה.

 

מוריס כהן – עובדיה רחמים

זוכה פרס אופיר לשחקן הטוב ביותר על משחקו בסרטו של מני יעיש "אבינו". מוריס כהן הינו שחקן קולנוע, טלביזיה ותיאטרון, בוגר בית הספר למשחק בית צבי, מחזור 2003.

בטלוויזיה:

"שנות השמונים", רשת ערוץ 2, בימוי- קובי חביה. בעריכה בימים אלה , "ג'ודה (ערפד יהודי)", הוט, בימוי- מני יעיש, "הנעלמים", ניקולודיאון, בימוי- ירון ארזי, "עקרון ההחלפה", הוט, בימוי- עודד דוידוף, "בתולות", עונה 1 2, הוט, בימוי- אדם סנדרסון, "שוברי גלים", עונה 1 2, YES , בימוי  -מרקו כרמל, "זגורי אימפרייה", הוט, בימוי- רני סער, "פצועים בראש", הוט, בימוי- ירון ארזי, "אחת אפס אפס", ערוץ 10, בימוי- אמיר מן, "שנות השמונים"- סדרה קומית של שלום אסייג- פנסו השורף, "שירות חדרים", ערוץ 1, בימוי- איתן ענר , "מגדלים באוויר", ערוץ 10, בימוי- ניר ברגמן , "רביעיית רן", (עונה 2) , YES בימוי- שלומי אלקבץ, "בךו נטלי", YES , בימוי- עודד לוטן, "אדמה", HOT3, בימוי- רני בלייר.

בקולנוע:.

"אבינו", בימוי- מני יעיש, "אושר עטוף בשמיכה" בבימוי- יוסי ארצי, "עלטה" , בבימוי- מיכאל מאיר, "מתת", בבימוי- רותם זיסמן-כהן, "המשגיחים", בימוי- מני יעיש, "גן עדן אבוד", בבימוי- מיכל ברזיס ועודד בנון, "השוטר", בבימוי- נדב לפיד, "אחותי היפה", בבימוי- מרקו כרמל., "השחר" \ dawn- סרט שוויצרי, בבימוי- רומד ווידר- יואב. קופרודוקציה ישראלית-שוויצרית.  על פי ספרו של אלי ויזל. 

בתיאטרון:"גלנגלרי גלן רוס, מכונת הכסף", בימוי- משה נאור, תאטרון חיפה בתפקיד ארונוב. "גיבור מעמד הפועלים"-ת.הקאמרי- עודד קוטלר-בפקיד ליאור."חברון"- ת. הקאמרי- עודד קוטלר. בתפקיד רונן החייל.
" המסיבה של אביגייל"- ת. הרצליה- עודד קוטלר- טוני. אחד התפקידים הראשיים."הבוגד"- ת. באר שבע- ניר ארז- בתפקיד דני אלוף בצה"ל.

רותם זיסמן כהן – רחל עובדיה

מועמד לפרס אופיר לשחקנית המשנה הטובה ביותר על משחקה בסרטו של מני יעיש "אבינו". רותם זיסמן כהן, בוגרת בית ספר למשחק מיסודו של יורם לוינשטיין.
בין הסרטים בהם הופיעה:  " הכוכבים של שלומי", "מתנה משמיים", "הבודדים", "גיאוני", "בין השמשות", "ברקיע החמישי", "המשגיחים", "העולם מצחיק", "לצוד פילים" "מקום בגן עדן", "זינוק בעליה", "המילים הטובות", "אבינו" ועוד.  בין הופעותיה בטלויזיה: בסדרות כמו: "שביתה", "מילואים", "אדמה" "פצועים בראש" ועוד. בתור בימאית: כתבה וביימה סרט קצר "מתת". הסרט הוצג בפסטיבלים כגון: פסטיבל סרטי הסטודנטים בתל אביב, פסטיבל סנט לואיס 2013, פסטיבל מומביי לסרטי נשים 2013 ,  מתת מועמד לסרט הזר הטוב ביותר לשנת 2014 בפסטיבל LA לקולנוענים מתחילים,ו עוד. סרטי השני כבימאית, "שורשים", סרט דוקו-דרמה על משפחתה
מועמדת שבע פעמים לפרס אופיר.

אלון דהן – שלום רוזנטל

מועמד לפרס אופיר לשחקן המשנה הטוב ביותר על משחקו בסרטו של מני יעיש "אבינו". אלון דהן  שחקן תאטרון, טלוויזיה וקולנוע. דהן למד משחק בבית הספר לאמנויות "בית צבי " במהלך לימודיו זכה במלגות הצטיינות רבות ובפרסי הצטיינות. דהן הופיע בהצגות תיאטרון רבות ובהן:בתיאטרון הבימה שיחק בהצגות: "סיראנו דה ברז'ראק", "לה מנדראגולה" ו"מילכוד 22". בתיאטרון בית ליסין שיחק בהצגה "ז'קו". בתיאטרון הספרייה שיחק בהצגות: "כובע מלא גשם", "מעגל הגיר הקווקזי", "שדים ורוחות", "טומי תם", "כלה למכירה", "עד התביעה", "מולי סוויני" ו"צ'ריטי המתוקה".בתיאטרון הקאמרי בהצגות: גילם את סילביוס בהצגה "כטוב בעיניכם", גילם את אוייסטווינד בהצגה "רווקים ורווקות", גילם את פלורס בהצגה "מעיין הכבשים", גילם את גנשר בהצגה "דמוקרטיה", גילם את רוזנקרנץ בהצגה "המלט", גילם את השליח בהצגה "אנטיגונה". כמו כן שיחק בהצגות "אמא קוראז'", "כובע הקש האיטלקי", "בשם האהבה", "הצמה של אבא" ובהצגה "חברון".    קריירה בקולנוע ובטלוויזיה:  ב-1997 גילם פקח בסדרת הטלוויזיה "שמש", וגילם את אלי בר-יוסף בסרטו של יוסי זומר "אהבה אסורה". ב-1998 גילם אח בסרטו של חנוך רוזן "סופר בוי", וגילם את נרי בסרטו של יהונתן סגל "קשר עיר". ב-2000גילם את סטולבך בסרטו של יונתן פז "זאיה" לצד סמי הורי; והשתתף במיני סדרת טלוויזיה שיצר וביים אילן שושן "היעלמות". ב-2003 גילם מלאך בסדרת הטלוויזיה "הפיג'מות", וגילם חייל בסרטו של דרור שאול "סימה וקנין מכשפה". ב-2004 גילם את אריק בסרטו של ערן ריקליס "הכלה הסורית". ב-2005 גילם את ברדוגו בסדרת הטלוויזיה שיצר וביים חיים בוזגלו "זינזאנה". בשנת 2007 שיחק בסדרה האי את אבא של מייקי. ב-2008 גילם את יואב בסדרת הטלוויזיה של אורי ברבש "כוונות טובות"; גילם את שי בסדרת הטלוויזיה שיצרו אורי ובני ברבש "האמת העירומה"; גילם את איציק בעונה השנייה של "קופיקו"; גילם את גידי בסרטם זוכה שלושה פרסי אופיר של שרון מימון וארז תדמור "סיפור גדול" וגילם פקח בסדרת הטלוויזיה ששודרה בערוץ לוגי "נשרים". ב-2010 גילם שומר ראש בסרטו של חיים בוזגלו "כבוד"; גילם איש עסקים ישראלי בסדרת הטלוויזיה "טרויקה" והשתתף בסרטו זוכה "פרס אופיר לסרט הטוב ביותר" של ערן ריקליס "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש". ב-2011 השתתף בכמה פרקי אורח של הסדרה "סברי מרנן" בתפקיד רופא קבוצות כדורגל, שהוא גם חבר ילדות של אחד מגיבורי הסדרה, המגולם על ידי דביר בנדק. החל מ-2014 משתתף בסדרת הנוער של גיורא חמיצר "שכונה", בתפקיד תבורי.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
נונטי מדיה
054-6530306 בן כליפה מנהל

info@nonti.media

יפו-תל אביב, הברזל 3 רמת החייל

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.