פיגארו- (ערבית)

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: תאטרון אלחנין
קהל יעד: א - ג
כמות קהל מקסימלית: 200
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 21/02/2019

המופע מבוסס על המשל של איזופוס שמספר את סיפורם של הנמלה והצרצר. הנמלה מבלה את ימי האביב והקיץ באיסוף אוכל לעונת החורף הקרה אולם הצרצר מבלה את ימיו בשירה ומסיבותבשל עקשנותה של הנמלה ומרוב שהיא מפצירה בצרצר להתחיל לעבוד ולהפסיק לשיר ולבלות וגם כי מגיע החורף ואין לצרצר אוכל בסופו של דבר הוא נענה. מאז עוברת תקופה של שקט ו" שעמום" ועל כן, כל החרקים ביער מבקשים מהצרצר לחזור לשירהאם הצרצר ייענה לבקשתם? מה עם איסוף אוכל לחורף? פיגארו נכנס לדילמה וקשה לו לקבל החלטה. מה יחליט בסוף ומי יעזור לו לקבל החלטה מושכלת ונכונה?

בהצגה משתתפים שני שחקנים כאשר הצרצר הינו דמות מוזיקלית וכישרונית במיוחד והנמלה החרוצה, שמאוד מעריכה אמנות רוצה להשתלב בתחום השירה, אך העומס בעבודה אינו מאפשר זאת.

 

 
הנושא של אמנות ומתן כבוד והערכה לאמנים חשוב ביותר. על כן, ההצגה בעיבוד שנעשה לה מאפשרת לשקף בין היתר את הנושא הזה ולגרום לילדים להבין את חשיבותו והשפעתו על החיים שלהם והתפתחותם.

 

מבוסס על משל איזופוס על הנמלה והצרצר.

 

ההצגה מאפשרת דיון בנושא ניהול זמן בקרב ילדים, חשיבות מתן כבוד ומקום ליצירה בקרב ילדים, חשיבות האומנות והמוזיקה בחיינו והשפעתה על התפתחות הילדים

סוג במה מקצועית
רוחב 8
עומק 8
גובה 5
מספר אומנים 3
מספר אנשי צוות 2
מספר פזות 3
זמן הקמה שעה
שפת המופע ערבית
סאונד כן
תאורה כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תאטרון אלחנין
050-5352214

info@alhaneen.org

נצרת, ת.ד. 50112

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.