שביל האור (ערבית)

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 55
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: תיאטרון למען השלום
קהל יעד: ב - ו
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 10/03/2022

שביל האור

מדובר בתלמיד שלא אהב את בית הספר, אלא שנא אותו שינאה גדולה.

ולא מאפשר לאחרים לשכנע אותו שהוא טועה, ושהוא עומד להתחרט בעתיד, הוא סלל לו דרך אחרת. ונכשל בכל הדרכים שהלך בהן, ניסה לעבוד כל מיני עבודות והגיע למסקנה שבשום מקצוע יכול להצליח מבלי השכלה.

חזר להתחלת הדרך ,בזמן שכל חבריו כבר עברו על פניו והשאירו אותו מאחור. התחיל ללמוד וסלל לו שביל חדש שהוביל אותו בסוף לאור חיו.
המפיק ( היוצר) תיאטרון השלום שהוא כבר קיים משנת 1994 שצבר נסיון רב מאוד ובמיוחד הוא מודע היטב מה כן מתאים לתלמיד. תיאטרון השלום הוא המוביל במגזר . יש עליו ביקוש רב ,וזה הודות לרמה הגבוהה בה הוא עובד , יש לנו עשרים וחמש הצגות שכולן רצות ורלונטיות לכל שכבות התלמידים החל מגן ילדים וכלה בכתה י"ב 

על השחקנים : השחקנים מיומנים היטב ברמה גבוהה מאוד ובעלי נסיון רב של עשרות שנים , אקדמאים מקצועיים ביותר .בכל הצגה משתתפים חמשה שחקנים לא פחות ושני אנשי צוות, איש סאינד ( הגברה ) ואיש טכני .

ההצגה מדברת על תלמיד אחד שמחפש אלטרנטיבה לחיות מבלי ללמוד .. הוא מנסה הרבה מקצועות לעסוק בהם , אך כל מקצוע שבו הוא בוחר נתקל בבעיה רצינית כי עליו להיות מלומד יודע קרוא וכתוב או יודע חשבון , לכן הוא מתאכזב ומתיאש ולבסוף מסיק מסקנות מאוד חשובות שמשפיעות על מהלך החיים שלו והן : מבלי ללמוד ולדעת דבר אינו יכול להשתלב בשום מקצוע .

רעיונות לדיון : מהו המקצוע שלא דורש ממך לדעת קרוא וכתוב ..? 

מהו המקצוע שלא דורש לדעת חשבון .? 

מאיפה נבע שינאת הילד לבית הספר ..?

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
תיאטרון למען השלום
04-6747062

karam33@bezeqint.net

סכ'נין, איצטדיון דוחא

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.