צפייה מודרכת, פטר והזאב - זום חירום

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: כלי נשיפה
שם המפיק: נדב כהן
קהל יעד: גן - ד
כמות קהל מקסימלית: 50
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 28/10/2020

לפרטים מלאים על המפגש לחצו כאן 

 

חמישה נגנים מספרים את הסיפור הידוע על פטר השובב שלא סגר אחריו את השער, על סבא המודאג, על חיות הבית שהשתעשעו והתקוטטו באחו, ועל הזאב הרשע שאיים לטרוף את כולם. המעשייה האהובה והמפורסמת בלבוש חדש וצבעוני המשלב מוזיקה, משחק ותנועה. הילדים פוגשים מקרוב את כלי הנשיפה השונים, ונסחפים בחדוות הנגינה המשותפת.

בימוי - ארי טפרברג ביצוע - חמישיית תל אביב: הגר שחל, חליל יגאל קמינקא, אבוב דני ארדמן, קלרינט איתמר לשם, קרן נדב כהן, בסון

 
במופע הזה, הנגנים לא רק עומדים ומנגנים כמו בקונצרט רגיל, הם גם מספרים את הסיפור, נעים על הבמה, ומשתמשים בשלל חפצים - כולל כלי הנגינה עצמם - כדי לגלם את הדמויות השונות!

בימוי - ארי טפרברג ביצוע - חמישיית תל אביב: הגר שחל, חליל יגאל קמינקא, אבוב דני ארדמן, קלרינט איתמר לשם, קרן נדב כהן, בסון עיצוב חפצים ותלבושות - מאי אילון מוזיקה וטקסט - סרגיי פרוקופייב תירגום - א.ב. דניאל עיבוד - יואכים לינקלמן. המופע הופק בתמיכת קרן פטריק ולינה דרהי.

על היוצרים

הבמאי ארי טפרברג

הבמאי ארי טפרברג גדל בירושלים, שם למד כינור ותיאטרון. הוא בוגר בית הספר לתיאטרון-חזותי בירושלים. ארי הוא יוצר רב-תחומי שעבודותיו השונות (״ולבי כמעט עמד מלכת״, ״אני רוצה לרקוד, קייט!״, ״יונתן והשולחן הכחול״) הוצגו בפסטיבלים רבים ברחבי העולם, וכמו-כן ברחבי הארץ. זוכה פרס הצטיינות מטעם קרן ירושלים ופרס השפה הבימתית בפסטיבל עכו 2014. כפרפורמר השתתף בהצגה "רפול והים" מאת יונתן לוי ונועם ענבר, וכיום רוקד בעבודות COMMON EMOTIONS ו-Simple Action מאת הכוריאוגרפית יסמין גודר.

בתחום האופרה החל ארי את דרכו ב-2014 עם הפקת קונסרבטוריון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים של "דולי הפנינים" בניצוחו של מיכאל קלינגהופר, איתם גם ביים כעבור שנתיים את "דן השומר" מאת מרק לברי בהפקה משותפת עם הספרייה הלאומית. כמו-כן, ביים את האופרה ״יוליוס קיסר במצרים״ בבי״ס למוסיקה ע״ש בוכמן-מהטה. באופרה הירושלמית ביים ארי את ״כך עושות כולן״ (2018), ״הנזל וגרטל״ (2018) ו״נישואי פיגרו״ (2014).ארי משמש במאי אורח בסדנת האופרה באקדמיה למוסיקה בירושלים, ומלמד בבי״ס למוסיקה ע״ש בוכמן-מהטה. בימים אלה משמש יועץ אמנותי ובמאי וידאו בתערוכה חדשה במוזיאון ישראל שתיפתח באפריל 2019.

חמישיית תל אביב

חמישיית תל אביב נוסדה בשנת 2009 בידי מוסיקאים ישראליים צעירים המעוניינים ליצור יחדיו עשייה קאמרית משמעותית בתחום כלי הנשיפה בארץ. האנסמבל מופיע בקביעות והקליט לרדיו באולמות הקונצרטים המרכזיים ובסדרות הנחשבות בארץ: באוניברסיטה המורמונית, במרכז למוסיקה ירושלים במשכנות שאננים, באולם הנרי קראון (במסגרת הסדרה "אתנחתא") ובאולם ימק"א בירושלים (במסגרת הפסטיבל הבינלאומי למוזיקה קאמרית); ובתל אביב בין היתר בקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה (שטריקר) ובמוזיאון תל אביב לאמנות. זאת בנוסף לפעילות תרבותית וחינוכית ענפה ורב-שנתית בפריפריה, מכפר-בלום ועד מצפה רמון.

חלק בלתי נפרד מיעדי החמישייה הוא ביצוע והקלטה של יצירות פרי עטם של מלחינים ישראליים מובילים מכל הדורות, ביניהם מנחם צור, איתן שטיינברג, אהרון חרל"פ, צבי אבני, אריק שפירא ועמית גילוץ. בנוסף מקיימת החמישייה סדנאות ופעילויות למלחינים ישראליים ולסטודנטים לקומפוזיציה תוך שיתוף פעולה הדוק עם איגוד המלחינים הישראלי. נוסף על פעילותם עם החמישייה, חברי ההרכב הם סולנים פעילים המשתפים פעולה עםת זמורות בינלאומיות ועם מוסיקאים ידועי שם כגון דניאל בארנבוים, ג'יימס לווין, גיא בראונשטיין, מרתה ארגריץ', פייר בולז ואנדראש שיף.

ההרכב נתמך ע"י מנהל התרבות של משרד התרבות והספורט. הוא זכה בפרס איגוד המבצעים לשנת 2011 וכן במענקים לאורך השנים מטעם קרן רבינוביץ׳ לאמנויות, קרן תרבות חיפה, קרן רונן ומועצת הפיס לתרבות ולאמנות. בדצמבר 2016 הוציאה החמישייה לאור את אלבומה הראשון הכולל יצירות מאת באך, בטהובן ופיאצולה וכן הקלטת בכורה ליצירה שנכתבה במיוחד עבור ההרכב בידי ארי בן-שבתאי. באפריל 2018 יצא לאור 'LIVE', אלבומה השני של החמישייה המכיל הקלטות מקונצרט חי עם הפסנתרן ירון קולברג. ביוני 2017 קיימה חמישיית תל אביב את סיור הבכורה הבינ"ל שלה שכלל קונצרטים בשוויץ בברן, בבאזל ובציריך. בשנת 2018 סיירה החמישייה בצרפת ובגרמניה וב-2019 קיימה סיור בסין.

מקומה של מוזיקה בחיים בכלל.

איך נראים חייו של מוזיקאי?

חשיבותם של אימון, תירגול והתמדה.

כוחה של עבודת צוות

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
נדב כהן
0544656890

nedevcohen@gmail.com

טבעון, אורנים 29

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.