עגנון ומלך הרוחות

תחום: ספרות
תת-תחום: מופע ספרותי
משך זמן המופע: 60
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: בית ש"י עגנון
קהל יעד: א - ו
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 12/01/2020

מופע מוזיקלי המזמין את הילדים לצעוד אל תוך עולם הסיפורים המופלאים של גדול הסופרים העבריים. המופע משלב שירים והמחזות בעקבות סיפור חייו של עגנון וסיפוריו הקצרים "מאויב לאוהב" ו"האדריכל והקיסר". המופע מלווה בשירים מקוריים לילדים.המופע מתחיל במשחקי ריכוז וחימום לחידוד חושי היצירה והדמיון של התלמידים. לאחר החימום התלמידים נכנסים אל תוך עולמו של עגנון, באמצעות המחזה ושירים, וזוכים להכיר תחנות מחייו של גדול הסופרים העבריים. הסיפור הראשון "מאויב לאוהב", מתאר את מאבקו של הסופר ב"מלך הרוחות" עם הנסיון להקים בית בשכונת תלפיות. המספר יזמין לבמה ילדים מהקהל שיעזרו לו לבנות את האוהל, ובסיום הסיפור – את ביתו של הסופר. הסיפור השני "האדריכל והקיסר", הינו אגדה עתיקה על אדריכל שצייר ארמון לקיסר וכדי להוכיח את ממשותו של הארמון, נכנס לתוך הציור ונעלם בתוכו.

זהר קרניאל הינו אמן יוצר של מופעי תיאטרון והצגות ילדים. זהר עובד כחלק מהאנסמבל האמנותי של בית עגנון בירושלים. הבית מפתח הצגות ומופעי תיאטרון בעקבות יצירת עגנון לקהלים שונים. מופעי התיאטרון פותחים צוהר לסיפוריו הידועים של עגנון באופן חדש, מרענן ומקורי.

כדאי לספר לתלמידים על ש"י עגנון ועל ההישג הגדול שהשיג (הישראלי הראשון שזכה בנובל, והיחיד עד כה בתחום הספרות). עגנון כתב את סיפוריו לפני מאה שנים ועדיין אנשים רבים מתעניינים וקוראים את סיפוריו. אולי לילדים יש רעיון מה הופך יצירה מסויימת למעניינת גם לאחר מאה שנה.

אפשר לקרוא את "מאויב לאוהב" ו/או "האדריכל והקיסר" ולדבר עם התלמידים על נקודות משמעותיות בסיפור.

ניתן גם להקרין את הסרטון "3 חזירונים" של וולט-דיסני המציג אגדה ישנה שבעקבותיה נכתב הסיפור "מאויב לאוהב". קישור לסרטון: https://www.youtube.com/watch?v=Olo923T2HQ4

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
בית ש"י עגנון
050-2029906 אסף אופק

asaf@agnonhouse.org.il

ירוושלים, קלאוזנר 16 ארנונה

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.