אליהו אריק בוקובזה

תחום: אמנות פלסטית
תת-תחום: מפגש עם אמן
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: אליהו אריק בוקובזה
קהל יעד: ד - יב
כמות קהל מקסימלית: 40
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 20/08/2020

מפגש עם האמן אליהו אריק בוקובזה –מסיפור של עלייה לזהות רב תרבותית 

מסע דרך ציוריו של אליהו אריק בוקובזה, שמזה שני עשורים חוקרים את זהותו. מסיפור עלייתו לארץ בגיל 6 מפריס, לאחר שהוריו היגרו לשם מתוניס זמן קצר לפני שנולד, לקליטתו של הילד ה"זר" בחברה הישראלית המתהווה. הסיפור הביוגרפי של האמן, כפי שהוא עולה מציוריו, ההתמודדות עם "כור ההיתוך" הישראלי הוא נושא שחוזרים ועולה ביצירתו ועוסק בעיקרו בקבלת האחר. לכיתות הנמוכות , עיקר הדגש יושם על הבלטת זיכרון חוויות הילדות, וציורי הילדות כחומר גלם בציוריו של האמן, וכיצד הם מסייעים להגדרת היצירה האינדיבידואלית. בכיתות הגבוהות יושם הדגש על האפשרות של קליטה דרך כינון זהות רב תרבותית, בחברת מהגרים בעידן פוסט-קולוניאלי. השיעור יתנהל בליווי מצגת מונפשת, שמשלבת כ-40 עבודות וצילומים, ובמהלכו מוקרנים גם מספר סרטוני אנימציה עם סאונד, המבוססים על ציורים של האמן בדיו על נייר. משך השיעור כ50 דקות, וכולל שיחה עם התלמידים וזמן לשאלות . אליהו אריק בוקובזה נולד בפריס (1963) במשפחה ממוצא תוניסאי. עלה לארץ בגיל 6, חי ועובד בתל אביב.

בוגר ביה"ס לרוקחות באוניברסיטה העברית בירושלים (1984),

בוגר ביה"ס לאמנות ע"ש פולק-קלישר  (1999).

בוגר המכללה הישראלית לאנימציה IAC  (2018)

זוכה פעמיים בפרס עידוד היצירה של משרד התרבות לשנים 2004 ו 2013. וזוכה פרס ליצירה ציונית לשנת 2015

הציג  תערוכות יחיד רבות , בינהן : "בצלאל גרסא-ב'" (2006) לציון 100 שנים לבצלאל בבית האמנים בירושלים, JAFFA (2010) במוזאון נחום גוטמן, "במקום הזה" (2012) במוזאון בר דוד בברעם , ו"לאום:יהודי" (2012) במשכן לאמנות עין חרוד. "נדודים" במוזיאון היהודי באמסטרדם (2014), "כתם שמש" במוזיאון פתח תקווה לאמנות (2016) ו UNITED COLORS OF JUDAICA בבית התפוצות (2015)

השתתף בתערוכות קבוצתיות רבות במוזאונים בארץ ובאירופה.

עבודותיו מוצגות בתערוכת קבע במוזיאון תל אביב לאמנות ובכנסת ישראל, ומצויות באוסף מוזאון ישראל בירושלים , המשכן לאמנות עין חרוד, ומוזאון בר דוד לאמנות ויודאיקה , כמו גם באוספים פרטיים רבים בארץ ובעולם.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
אליהו אריק בוקובזה
0526355860

ebokobza@hotmail.com

תל אביב, אוסישקין 38

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.