שלם שוש ומדליה הילה וסרטן "לכודים ברשת"

תחום: קולנוע
תת-תחום: הרצאה והדגמות
משך זמן המופע: 85
סגנון: תיעודי
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: גו טו פילמס
קהל יעד: ט - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל

הטכנולוגיה הפכה להיות האדריכל של חיינו האינטימיים. אנחנו מדברים בשפה חדשה, מצומצמת, מחוברים יותר אחד לשני ON LINE אבל אנחנו גם יותר לבד, באינטימיות חדשה, בבדידות חדשה. האינטרנט הוא תוצר של תרבות אך בו בזמן הוא גם המחולל אותה. ההתמכרות אליו היא חלק ממכלול של תופעות אישיות וחברתיות. הגבולות בין האמיתי לווירטואלי מיטשטשים. סין היא המדינה הראשונה בעולם שהכריזה על התמכרות לגלישה כעל מחלה קלינית הדורשת טיפול רפואי. כל הגולש למעלה משש שעות ברציפות, ולא לצורכי עבודה או לימודים, נחשב למכור. ממשלת סין רואה בהתמכרות לאינטרנט איום קיומי לחברה הסינית, והיא הקימה יותר מ-400 מרכזי גמילה "לחינוך מחדש". הסרט צולם במרכז גמילה בתוך מחנה צבאי בבייג'ינג. הנערים הובאו למרכז בכפייה על ידי הוריהם. הם כלואים מאחורי סורגים ונתונים למשטר צבאי קשוח. הם עוברים תרפיה קבוצתית ומקבלים טיפול תרופתי, וכל זאת במטרה לסייע להם להתחבר חזרה אל העולם החיצוני. "לכודים ברשת" הוא סרט מסע הבוחן את תוצאות ההתמכרות לאינטרנט – תופעה אוניברסלית החוצה גבולות ותרבויות - ואת השלכותיה על היחסים המשפחתיים והבין-אישיים. במפגש ישוחחו היוצרות עם התלמידים על האתגר שבצפייה בסרט תיעודי ועל תהליך יצירת הסרט; על התחקיר שנעשה בחברה זרה עם קודים תרבותיים שונים, על בחירת הדמויות והאתגר שהיה כרוך בבניית אמון איתן, עם הצוות המטפל ועם בני משפחותיהן, על צורת הבימוי ועל דילמות והכרעות במהלך העריכה.

ישראל/סין 2014, תיעודי, 74 דקות (ישנה גרסה מקוצרת בת 52 דקות).

בימוי: שוש שלם, הילה מדליה; הפקה: הילה מדליה, שוש שלם ונטע צוובנר-זייברט. אנגלית/סינית, תרגום לעברית.

 שוש שלם היא במאית דוקומנטרית, בוגרת החוגים לספרות (אונ' בר אילן) ולתאטרון (אונ' ת"א), למדה קולנוע ב-N.Y.U. סרטיה עוסקים בנושאים חברתיים-פוליטיים. ה״אני מאמין״ שלה בעשייה דוקומנטרית הוא לשים פנס במקום אפל ולתת קול למי שקולו לא נשמע. סרטיה הוצגו בפסטיבלים בארץ ובעולם והיא זכתה בפרסים רבים. הילה מדליה היא במאית ומפיקה. היא מתמקדת בעבודתה בעיקר בסרטים בעלי חשיבות חברתית. סרטיה הוצגו בפסטיבלים רבים בארץ ובעולם והיא זכתה בפרסים רבים על יצירתה.

שפת המופע עברית
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
גו טו פילמס
050-8460457 שלי

office@go2films.com

ירושלים, רח' איסר נתנזון 37/8

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.