פרג' קובי וסרטו המלכה שושנה

תחום: קולנוע
תת-תחום: מפגש עם יוצר וסרטו
משך זמן המופע: 40
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: פרג' קובי בע"מ
שנת הסרט: 2021
קהל יעד: ט - יב
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 14/04/2022

תקציר הסרט:

מיליונים נשבו בקולה המכשף והופעתה המרהיבה, אך מבעד לתדמית המלכה הגדולה מהחיים ולשיריה שנחרטו בליבו של הקהל, עמדה אישה שאיננו יודעים עליה הרבה. היא לא אהבה להתראיין ולא נידבה בחופשיות פרטים עליה ועל משפחתה, וחייה היו כאגדה הוליוודית. זהו סיפור על תהילה ובדידות, על הצלחה ואובדן. שושנה דמארי הייתה הדיווה הישראלית הראשונה. היא עמדה על במות הארץ והעולם והרטיטה, על תעוזה וויתור. בפעם הראשונה תיחשף האישה שמאחורי הכתר, הגלימה והארמון.

 

 

 
לצפייה בסרטון

"המלכה שושנה" פתח את פסטיבל דוקאביב 2021.

הסרט היה מועמד לפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר ופרס המוזיקה המקורית הטובה ביותר (יונתן בר גיורא) בפורום היוצרים הדוקומנטריים.

 

יוצרים:

קובי פרג' שחקן ובמאי קולנוע. במאי ומפיק הסרט המלכה שושנה. סרט הביכורים שלו "פוטו פרג'" היה מועמד לפרס אופיר עבור הסרט התיעודי הטוב ביותר לשנת 2016. הסרט הוקרן בפסטיבלים רבים בארץ ובעולם וזכה בפרס הצילום בפורום היוצרים הדוקומנטריים. "פוטו פרג'" גם הציג לראשונה את קולו הייחודי כיוצר. האהבה לתרבות הישראלית, לקולנוע ולצילום. יחד עם מוריס בן מיור יצר את "להאיר את יוסי" על יוסי בנאי ואת הסרט "אלבום פרטי". כיום עובדים השניים על שני סרטים תיעודיים וסדרת דוקו בשיתוף HOT8.

מוריס בן-מיור, הוא עורך ובמאי קולנוע, במאי ועורך הסרט "המלכה שושנה". בעל ניסיון של מעל לשני עשורים. במשך השנים ערך עשרות סרטים תיעודיים ועלילתיים. בשנת 2018 זכה בן-מיור בפרס העריכה הטובה ביותר של האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה על עריכת הסדרה "יומני קירשנבאום", וכן זכה בפרס העריכה הטובה ביותר על סרטו "להאיר את יוסי" בתחרות של פורום היוצרים הדוקומנטרים ב2019.  כיום עובד יחד עם קובי פרג' על שני סרטים תיעודיים וסדרת דוקו בשיתוף HOT8.

 

הסרט "המלכה שושנה" מספר את סיפורה של מלכת הזמר העברי הראשונה. אמנם ימי תהילה הגדולים ביותר היו בראשית המדינה, אך אנחנו בטוחים כי שושנה היא דמות רלוונטית גם לבני נוער היום, אפילו אם הם אינם מודעים אליה. במהלך השיחה שלאחר הצפייה בסרט, אנחנו מכניסים את הצופים אל הרצף ההיסטורי של הזמרות בישראל: החל מאלה שקדמו לשושנה דוגמת ברכה צפירה, ועד למי שבני הנוער מעריצים היום דוגמת נועה קירל. הסיפור האישי של שושנה אינו שונה בתכליתו ממה שבני הנוער קוראים על חייהן של זמרות היום. הבחירה בין משפחה לקריירה ממשיכה להיות סוגיה בוערת אצל כל אישה אשר חולמת להגשים את עצמה בשני המישורים, וכן לתלמידות שמפתחות את חלומותיהן. בעזרת סיפורה של שושנה, התלמידים והתלמידות לא רק יכירו נכס צאן ברזל כמו שושנה, שאולי כבר נשכחה היום, אלא גם יקבלו מבט רחב על חייה של אמנית, ועל מקומה בתרבות הישראלית. בתוך ההרצאה נשלב גם מבט על קולנוע דוקומנטרי ונפרט על תהליך יצירת הסרט. כמו כן ננסה להנגיש אל בני הנוער במילותיהם, את השירים הישנים והעברית הנשכחת של המלכה שושנה. 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
פרג' קובי בע"מ
עמית- 0549747287

benmayor.farag@gmail.com

תל אביב, נחלת בנימין 47 משרד 209

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.