סרט: צל נבחר - היצע נוסף

תחום: קולנוע
תת-תחום: קולנוע
משך זמן המופע: 90
סגנון: עלילתי
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: רים חורי
קהל יעד: ח - יב
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 10/05/2021

נראה כי מישל מנהלת חיים מושלמים, מושלמים תרתי משמע [על פי המינוח של גיל הנעורים]: "גוף מושלם, חבר נאה, מצוינות בלימודים, פופולריות והכל". עם זאת, אף אחד לא באמת לוקח את הפרעת האכילה שלה ברצינות. סרט זה מתמקד במחלה הבלתי צפויה ככל הנראה שגוברת במהירות בקרב נערות בגיל העשרה בפרט: אנורקסיה. "צל נבחר" מבוסס על תסריט מקורי שנכתב עבור חברי מועדון הדרמה של בית הספר EFF.

הסרט גם שופך אור על נושאים כמו הערכה עצמית, ודימוי עצמי במיינסטרים מדיה באופן שמניע את הצופה לחשוב באופן ביקורתי ולהטיל ספק במושגים מובנים מאליהם בחייו. הסרט נועד להזכיר לצעירים שלמרות הסערות הפנימיות הללו הם בהחלט לא לבד.

במסגרת לימודיהם להעשרת השפה האנגלית שנחשבת כשפה שלישית עבורם, תלמידי תיכון מאזור הגליל העליון עבדו במשך כשנה על תכנים ונושאים שמאפיינים את גיל ההתבגרות אשר עולים בסרט ובסוף תהליך זה הם שחקו בו. סרט זה הינו התוצאה הסופית של שימוש בשיטות אלטרנטיביות בהוראת אנגלית לצד הכשרה מקצועית במשחק.

בנוסף למורי האנגלית והיועצת החינוכית שליוו את התלמידים לאורך תהליך העיבוד הרגשי של התכנים והתאמת התסריט לתלמידים ולמידתו, הגוף המפיק דאג לשלב אנשי מקצוע מהדרג הראשון מתעשיית הקולנוע; הנרי אנדראוס אימן את התלמידים בכל הנוגע למשחק מול מצלמה, אימאן עודה בימה את הסרט, לאחר לימודי קולנוע בקנדה, איהאב עובייד צלם ראשי, מג'ד שופאני אחראי סאונד, הוסף לכך מוזיקאי שביצע מוסיקה מקורית, מאפרת קולנוע מקצועית, מעצבת תלבושות וכו', עד שהגענו לתוצאה סופית מקצועית מכל הבחינות, שפה, נושא והפקה.
רים ח'ורי

מייסדת, מנהלת מרכז  EFF ,

מכון לימודי אנגלית כשפה זרה לכל הגילאים  תוך שימוש בשיטות לימוד חדשניות.

פיקוח ,תפעול וניהול שוטף של המכון, המונה למעלה כ -300 סטודנטים ואנשי צוות.

הובלת שיעורי דרמה; כתיבת תסריטים למועדון הדרמה בנושאי נוער והפקת סרטים קצרים בכיכובם של התלמידים. הפקת וכתיבת סרטים ושירים של מועדון הדרמה והמקהלה של מכון הלימודים EFF.

היא מלווה את  ההקרנות של הסרט ומבצעת את שיחת העיבוד אחרי ההקרנה מול התלמידים .

 

אימאן עודה

במאית הסרט .

למדה הפקות וידאו במכללת (Crossroads Conway School of Broadcasting ) אונטריו ,קנדה

תואר ראשון בחינוך ואנגלית - האוניברסיטה העברית, ירושלים.

בימוי ועריכת סרטים קצרים ווידאו-קלפים שדנים באספקטים חינוכיים להעלאת מודעות רגשית וחברתית. מנחה קבוצת דרמה לנוער בכפר יאסיף אשר דרך תרגול, צילום והופעה דנים בנושאים חברתיים, תרבותיים-חינוכיים ורגשיים.

 

הנרי אנדראוס- מדריך דרמה

ליווי אמנותי לכל התלמידים ששיחקו בסרט .

נולד בכפר תרשיחא בגליל העליון - שחקן תיאטרון וקולנוע, יוצר וחוקר בשפות המשחק, נושא תואר ראשון במשחק ובימוי בהצטיינות מטעם החוג לתיאטרון - אוניברסיטת חיפה. זוכה פרס השחקן המצטיין של פסטיבל עכו לתיאטרון אחר 2012 ופרסים אחרים בהמשך בקולנוע ותיאטרון. אחד ממייסדי "תיאטרון ח'שבי" בשנת 2011 שנחשב היום לאחד התיאטראות החשובים בעולם. הוא גם מעביר סדנאות משחק למתחילים ומכוון שחקנים מקצועיים. בעל ניסיון בכתיבה ובבימוי. עובד ומופיע עם תיאטראות בארץ ורחבי העולם.  יש באמתחתו מעל לעשרים הצגות תיאטרון שמונה לפחות מבניהן הסתובבנה בעולם במזרח הקרוב, אירופה וגם במזרח הרחוק – יפן ובאוסטראליה נזכיר מהם את: "המוזיאון", "האש", "מקומות אחרים", "אבל", "שנת השלג", "הזמן המקביל", "1945", "מזרח תיכון חדש", "השער של ראשומון", "האופטימסטים". סרטי קולנוע נזכיר מהן: "The Angle", "לא פה לא שם", "The Savior". סדרות טלוויזיה נזכיר מהן: "פאודה 2", "לכודים ברשת".

 

סאמר עודה

ביצוע מוזיקלי

תואר ראשון בחוג למוסיקה ורב-תחומי באוניברסיטת חיפה.

 סיום הכשרה מעשית מתקדמת בטיפול במוסיקה.

 תואר שני מסלול תזה בטיפול באמצעות מוסיקה באוניברסיטת חיפה.

 

 

 

 

 

צריך להכין את התלמידים לכל נושא  הפרעות האכילה בכלל והאנורקסיה בפרט וההשלכות שלה על גיל ההתבגרות .

מומלץ לערוך את שיחת ההקדמה עם היועצת חינוכית .

 

 

מפרט טכני ציוד ההקרנה צריך להיות בבית הספר . ;
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

333

לינק לצפיה

111

לינק לצפיה

222

לינק לצפיה
רים חורי
0524429253

reem.ldf.eff@gmail.com

מעלות תרשיחא, הוורד 51

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.