ארבע שנים של לילה - סרט תיעודי ׁׁ(A)

תחום: קולנוע
תת-תחום: מפגש עם יוצר וסרטו
משך זמן המופע: 40
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: אלקלעי איתמר
שנת הסרט:
קהל יעד: יא - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 19/02/2017

ישעיהו בייטל. בן לניצולי שואה שנולד וגדל במאלמו שבשוודיה החליט בגיל 27 שהוא רוצה להיות צלם סטילס. פוטוג'ורנליסט אמיתי. בתור פרויקט ראשון הוא נסע לפריז שהייתה בזמנו בירת הצילום (שנות ה70 וה 80) וחיי במשך ארבע שנים בחברת חבורת ניאו נאצים אלימים. תיעד את חייהם האינטימים והקליט אותם. בעודו מסתיר את עובדת היותו יהודי. 

הסרט מצולם בשחור לבן ובנוי ברובו מצילומיו של ישיעהו בייטל וההקלטות המקוריות שלו. דבר היוצר - איתמר אלקלעי

אני בן 40 וסיימתי את לימודי הקולנוע שלי בשנת 2000. בחוג לקולנוע במדרשה לאומנות בית ברל. חייתי בתל אביב, ברלין ונו יורק. לאחרונה עברתי להרצליה. מאז סיום הלימודים ביימתי שתי סדרות תיעודיות לערוצי דוקו ישראלים - "לרקוד עם דמעות בעיניים" (2009) העוסקת בתרבות המועדונים הישראלית ואיך היא מהווה תגובת נגד לאתוס הציוני. "הים הדרומי" (2012) חמישה סיפורים על בריחה והזייה לעיר הכי מבודדת בישראל - אילת.

בנוסף ביימתי שני סרטים תיעודיים: "סטפן בראון" (2008). סיפורו של מעצב הפרוות התל אביבי האגדי משנות ה-50 ואהבתו המורכבת לגבר שעבד אצלו. הסרט השני - "ארבע שנים של לילה" (2012) מספר את סיפורו של צלם יהודי ובן לניצולי שואה שחי במשך ארבע שנים בקרב חבורת רחוב ניאו נאצית אלימה בפריז ותיעד את חייהם האינטימים. כל הפרויקטים הוקרנו בטלוויזיה בארץ ובעולם. השתתפו בפסטבלים רבים וקטפו פרסים. כמו כן הייתי במאי שני של הסדרה "מחוברים" במשך עונה אחת.

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
אלקלעי איתמר
058-7840998

alcalay.itamar@gmail.com

הרצליה, בורוכוב 20

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.