ברגור איילת וסרטה "בית אהבה" (A)

תחום: קולנוע
תת-תחום: הרצאה והדגמות
משך זמן המופע: 120
סגנון: תיעודי
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: ברגור איילת
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 200
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל

באטה ברגר ניהלה בברלין בית יתומים יהודי בין השנים 1922-1935. כבר בשנת 1933 הבינה שלילדים יהודים אין עתיד בגרמניה. כנגד דעתם של ספקנים רבים, פתחה במבצע להעברתם של ילדי הבית לישראל.
תסריט ובימוי: איילת ברגור. (ישראל, 2007, 83 דקות).
איילת ברגור: במאית קולנוע וטלוויזיה ומרצה לקולנוע. בוגרת החוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת ת"א ובקמרה אובסקורה.
במהלך המפגש תספר הבמאית על תהליך עשיית הסרט, על מבנהו המורכב משלושה רבדים שונים ועל אופן השילוב ביניהם, על שאלות הקשורות לזיכרון השואה ולזיכרון בכלל, על העירוב בין הז'אנר התיעודי והז'אנר העלילתי בסרט, על אופן התקבלותו של הסרט, ועוד.



דבר הבמאית - איילת ברגור

"בית אהבה" הוא סיפורה הלא ידוע של הדודה רבא שלי באטה ברגר ושל בית הילדים "אהבה" אותו היא ניהלה בברלין בשנים 1922-1935. זהו סיפור על אומץ לבה ותעוזתה להציל בתחילת שנות ה-30 את "ילדיה" מגרמניה הנאצית. ב-1933 כותבת באטה "לילדים יהודים בגרמניה אין עתיד" ומתחילה במבצע יוצא דופן להעביר את כל ילדי בית האהבה ל"בית אהבה" חדש, אותו הקימה עבורם במפרץ חיפה.  זהו סרט על זיכרון, על תקווה ועל אשה אחת קטנה בעלת חזון, אשר קראה את המציאות בברלין של שנת 1933 בניגוד לכל הסובבים אותה. אבל, בעיקר, זהו סרט על האהבה שהיתה תמיד התמצית של הבית ברחוב אוגוסט 14-16 שבברלין.  בסרט משולבים ראיונות עם ילדי "בית אהבה", שכבר אינם ילדים, סרטי ארכיון נדירים ומונולוגים המשוחקים על ידי השחקנית הגרמניה נעמי קראוס, בין חדריו של "בית אהבה" שעד היום עומד על תילו, ריק ושומם, בברלין.

מספר אומנים 1
זמן הקמה 00:20
שפת המופע עברית
החשכה כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
ברגור איילת
052-2204734

abargur@gmail.com

תל אביב, עין גדי 3/3

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.