דרור שגב וספרו ילד מקולקל

תחום: ספרות
תת-תחום: מפגש עם סופר או משורר
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: שגב דרור
קהל יעד: ט - יב
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 29/03/2023

מפגש בן 45 דקות שבו ישמעו בני הנוער את סיפורו של נער שהושאר כיתה בתיכון ובהמשך אף הועזב חד-צדדית, נע בין תחושת כישלון וחוסר מסוגלות עצמית להרגשה שאין מי שנותן לו גב או מאמין בו. בסופו של תהליך ממושך שכלל טיפול פסיכולוגי פרטני, קריאה מרובה, כתיבה והאזנה למוזיקה – יצא דרור אל חיים יצרניים, והצליח לכתוב ספרים, להקים משפחה ולעמוד כמנכ"ל חברה. המפגש עוסק באמונה עצמית, ביכולת על אף הקשיים, בחשיבות של נתינת גב ממבוגר אחד בסביבתו של ילד, ובעיסוק מתמיד שלנו בחיפוש אחר מציאת הפוטנציאל הגלום בתוכנו. במפגש ידבר דרור גם ובעיקר על חשיבות הכתיבה והיצירה בחייהם של כל נער ונערה, על החיבור לשורשים, למשפחה ולילדות, על חשיבות הקריאה, הכתיבה, צריכת תרבות והאזנה למוזיקה.דרור שגב הוא איש משפחה, מנכ"ל חברה וסופר החתום על שלושה רבי-מכר: "ילד מקולקל", "חוצה", "אין לי מספיק מילים בגוף". ספרו הרביעי עתיד לראות אור בקרוב. הספר "ילד מקולקל" זה להצלחה בקרב הורים, אנשי חינוך ואנשי טיפול, ומגולל את סיפורו האישי של נער שלא האמין בעצמו, שחשש שלא יצליח בחיים ועל המסע שהוא יוצא אליו עם הפסיכולוג שלו, עם רצועות המוזיקה שהיה מאזין להן ונשאו אותו על כנפי הדמיון וההשראה, וכמובן המסעות הנפלאים שעשה עם הספרים שקרא.

נושאים אפשריים לדיון:

על חשיבות הקשר הבין דורי – חיבור אישי של האדם עם מקורותיו, עם שורשיו, עם התרבות וההיסטוריה המשפחתית, כמו גם חיזוק קשרים בין-אישיים עם מבוגרים וצעירים יותר ממנו.

על מציאת העוגן / מי שיאמין בי: זה לא מספיק שאדם ידע במה הוא טוב או מה הוא אוהב לעשות. הוא חייב להיצמד לאנשים שידעו לדחוף אותו להישגים האלה. או למצוא את מי שיאמין בו מספיק כדי לדחוף ולקדם אותו, במקרה שהוא לא מאמין בעצמו.

קריאה, כתיבה, מוזיקה: שילוש קדוש החיוני לכל אדם באשר הוא אדם. צליל, מילים כתובות הן נחמה גדולה, הן ידע וידע הוא כוח. הדגש על סיפור המינגווי ופינק פלויד, שהידע עליהם הרים את קרנו של דרור בכיתה.

עשייה מתמדת: כל הזמן לחדש, לחפש אפיקים נוספים לטפח. תחביבים – חברים – ריצה – ים. כל אחד ועולם הפנאי שלו שמחבר אותו לעולם והופך אותו ליצור חברתי פרודוקטיבי.

אוכל מנחם – לא קלישאה. כמה חשיבות יש לאוכל בחייו יש ילד. ילד רעב, לא מרוכז. ילד שאין לו אוכל חם, לא חש תחושה של בית ושייכות. לא רגוע ולא מחובר.

זיהוי: להיות שם עבור מי שרואים מרחוק כזקוק לעידוד. להצמיח כנפיים. לתת מילה טובה, להפנות לגורם המתאים.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
שגב דרור
0546868692

segevdror@gmail.com

שוהם, המכבים 86

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.