רדיו פליי Radio Play

תחום: תיאטרון
תת-תחום: מופע תאטרון
משך זמן המופע: 55
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: גלרית תיאטרון החנות
קהל יעד: ט - יב
כמות קהל מקסימלית: 250
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 16/07/2019

Radio Play

 

"הוא ענק, הוא חסון, הוא גמיש, הוא נוקשה,

 שריריו המשורגים מתרוצצים כארנבות מבוהלות,

 הוא מכונת לחימה מיומנת! השם הוא קים. פטריק קים."

 

בשנות ה-60 נולדה סדרת ספרי פטריק קים פרי מוחו הקודח של המו"ל אורי שלגי , אשר העסיק עשרות סופרי צללים ישראליים בכתיבת הסדרה. פטריק קים היה סוכן חשאי יוצא דופן של הCIA . חצי קוריאני וחצי אירי, אומן בקראטה, אומנות הלחימה בידיים ריקות, אשר פעל על רקע המלחמה הקרה בין אמריקה לברית המועצות . לאורך הסדרה השמיד פטריק אלפי אויבים והציל את העולם מאין ספור איומים מסוגים שונים ומשונים.

פטריק קים בעל גובה שני המטרים נודע בשריריו המשורגים וידיו המסוקסות והיווה שילוב של סקס ואלימות אשר במיטתו עברו אלפי נשים ללא אפליה של דת, מוצא וגיל, ולמרות כל אלה הייתה זאת אחת הסדרות הפופולאריות ביותר של ישראל שנות ה60 וה-70 עם קהל קוראים נאמן ומגוון.

הסדרה פרחה עד ראשית שנות ה-80 ועם גוויעת המלחמה הקרה, גווע יחד איתה גם פטריק קים. לאחר כ-315 סיפורים שונים על עלילותיו .

גלריה תיאטרון החנות מציגה עיבוד בימתי לא שגרתי לסיפורי פטריק קים באמצעות חיקוי של תסכיתי הרדיו, שהיו נהוגים בשנים שקדמו לטלוויזיה. העיבוד לבמה משתמש בתיאטרון עכשווי המשלב חפץ ובימוי לא שגרתי, המייצר תיאטרון בועט, מצחיק ועכשווי.

גלריה תיאטרון החנות היא חלל אמנות לא שגרתי בדרום ת"א, המחפש אחר שפות תיאטרוניות חדשות, המתאימות לעידן הטכנולוגי. בחנות תוכנית רזידנסי וכן גלרית אמנות עכשווית בויטרינות הפונות לרחוב. עוד על הנעשה בחנותwww.hanut31.co.il
שחר מרום

אמן עצמאי, יזם של תיאטרון ומסגרות אלטרנטיביות של תיאטרון. יוצר של תיאטרון חפצים לילדים ולמבוגרים.

בוגר של בית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים(2006). מקים ומנהל אמנותי "גלריית תיאטרון החנות" (2010). מנהל אמנותי של תיאטרון הקרון ופסטיבל הבובות בירושלים (2018).

מבין הצגותיו: "מעבר לים"  - תאטרון הקרון, 2008,  זכתה בפרס העיצוב פסטיבל חיפה להצגות ילדים | "הסיפורים המדהימים ביותר בעולם"  - הזירה הבין תחומית, 2009,  הופיעה בארץ ובפסטיבלים בחו"ל | "קורדרוי"  - תאטרון הקרון, 2011 |  "Radioplay"  - גלריה תיאטרון החנות, 2017, זוכה להצלחה בארץ ובחו"ל.

נדיה קוצ'ר

שחקנית וזמרת. בוגרת סטודיו למשחק ניסן נתיב. עבדה בתיאטראות רבים בארץ בין היתר בתיאטרון הבימה, תיאטרון חיפה, תיאטרון באר שבע, ועוד. החל משנת 2016 סולנית בלהקה JLM GOY DIVISION (האלבום RYBA, ירושלים, 2017), ביון 2009-2013 הייתה סולנית בפרויקט בינלאומי Jewrhytmics  (האלבום הושק ע"י Essey Recording, גרמניה, 2011), יזמה פרויקט והייתה סולנית ב"קרימינל פרוג'קט" בין השנים 2008-2015.  החל משנת 2011 מופיעה עם חן צימבליסטה בין היתר הופעות עם התזמורת הסימפונית ירושלים במסגרת "Classical Revolution” .2004-2010 סולנית בלהקה סלא-פולק DOOLEE (אלבומיםDrunk’n’brass, ירושלים 2012, Brilliantovy,Aurismedia, ירושלים 2014). עבדה עם התזמורת הסימפונית ירושלים, הסימפונייטה הישראלית באר שבע והרכבים אחרים. עם פרויקטים שונים שלה נדיה הסתובבה ברחבי האולם: מוסקבה, סנט-פטרסבורג, ברלין, פראג וורשה ומקומות אחרים. נדיה זכתה בפרס קיפוד הזהב וקיבלה תואר שחקנית השנה 2018 עבור המשחק שלה בהצגת RADIO PLAY.

נעם רובינשטיין

שחקן, יוצר ומורה לתיאטרון פיזי וליצנות.

זוכה פרס ראשון בפסטיבל תיאטרונטו 2012 על כתיבה וביצוע של ההצגה- ׳איידול׳- פינוקיו של המאה 21.

המחיז, ביים ושיחק בהצגות רבות, ביניהן: ׳הניאו אנדרטלים׳, ׳פאוסט איש החלומות׳ ו׳אודיסאוס כאוטיקוס׳ שהופיע בפסטיבלים רבים ברחבי העולם.

מנחה סדנאות בארץ ובעולם בתיאטרון פיזי וליצנות .

נועה בקר

בובנאית, שחקנית, מורה לתיאטרון לילדים, סופרת, מחזאית, אמנית סריגה וסטודנטית להוראה במתמטיקה.

בעלת B.A בתיאטרון של אוניברסיטת תל אביב, בוגרת בי"ס לתיאטרון בובות של דבורה צפריר ובוגרת קורס  תיאטרון סיפור של בית אריאלה. החל משנת 1994 מפיקה, יוצרת ומשחקת עם הצגות פרי יצירתה. ב2012 הוציאה את הספר הראשון שלה "לילה מטפסת למעלה", הספר תורגם לשוודית וערבית. הצגתה "סמי השטוח" הועלתה לראשונה כהצגת בכורה של פסטיבל תיאטרון בובות בינלאומי בחולון 2003 וזכתה בתואר הצגת הילדים המקורית בפסטיבל תיאטרון בובות בינלאומי -  בפראג 2004, ההצגה גם השתתפה בפסטיבל בינלאומי להצגות ילדים באנקרה טורקיה 2006. נועה זכתה בפרס מחזאית השנה לשנת 2018 של קיפוד הזהב עבור ההצגה RADIO PLAY.

שרון גבאי

אמן ויזואלי ואמן סאונד, יוצר פעיל באנסמבל תאטרון החנות. מעצב הסאונד להצגה ״רדיופליי״ - זוכת פרס קיפוד הזהב להצגה הטובה ביותר לשנת 2018. יצירותיו מוצגות בארץ ובעולם. בוגר האוניברסיטה העברית ובית הספר לתאטרון חזותי בירושלים. לאחרונה פועל כמנהל הסטודיו של גלריה תיאטרון החנות ומרכז תכנית רזידנסי לתיאטרון חפצים ועבודות רב-תחומיות.

נקודות לדיון בנוגע להצגה Radio Play עבור בתי הספר התיכוניים:

  • ימי הרדיו – ההצגה עוסקת בימים שלפני תרבות המסכים, בה תרבות נצרכה על גלי האתר, אנשים היו מאזינים לתסכיתי רדיו, והרדיו ייצר את תמונת המציאות עבור החברה. הדימוי על המציאות, וההבנה של המציאות נבעה מקשב למילים, ולא מדימויים מצולמים. שאלות לדיון – האם יש הבדל תודעתי בין הבנת תרבות דרך שמיעה לבין ראייה? כיצד מדיום תקשורתי מייצר מציאות אחרת?
  • ספרות זולה – השפעת הספרות הזולה על התרבות הישראלית בשנות השישים והשבעים.  פטריק קים, כסדרות נוספות שיצאו באותה התקופה: ביל קארטר וכו', היוו את התרבות הפופולרית – מתח, מלחמה קרה, מיניות וכו' ועיצב את התודעה של החברה בשנים אילו. שאלות לדיון – מה מעצב את החברה הישראלית -  תרבות גבוהה או נמוכה? האם "האח הגדול" משפיע תרבותית יותר מספרי מאיר שלו? האם עלינו לחקור השפעת תרבות נמוכה או להתעלם מהשפעתה על החברה?
  • שפה חדשנית תיאטרונית – גלריה תיאטרון החנות הוא תיאטרון המחפש שפה תיאטרונית חדשה, המתאימה לחברה הטכנולוגית של המאה העשרים ואחת. ההצגה משלבת חקר של אמנות תיאטרון החפצים וSOUND, וממציאה שפה תיאטרונית המשתמשת בצורות אלו על הבמה. שאלות לדיון – האם יש מקום לתיאטרון רגיל בעידן האינטרנט? האם שדה התיאטרון כמו שדה המדע, צריך לחקור צורות חדשות של עשייה?
  • מיניות ופוליטיקלי קוקרט – בעידן של MEE TOO   גיבור כמו פטריק קים לא היה יכול להתקיים, הוא היה נכנס מייד לכלא על הטרדה מינית. בני נוער בימינו חיים בעולם בו התנהגות מינית נבחנת בקפידה בעולם האמיתי, אך ברשת כל הגבולות פרוצים. ההצגה מעלה שאלות על נושא זה בראיון הדמיוני עם הסופר ברט ויטפורד. האם יש לדעתכם מקום לפטריק קים בחברה היום?
סוג במה לא מקצועית
רוחב 6
עומק 5
גובה 4
מספר אומנים 4
מספר אנשי צוות 2
זמן הקמה 6 שעות
מאיזה שעה 9:00
עד איזה שעה 24:00
שפת המופע עברית, יש לנו גם גרסה באנגלית
ציוד הקרנה מקרן
החשכה כן
סאונד כן
תאורה כן
טייפ כן
חדר הלבשה כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
גלרית תיאטרון החנות
052-233-3884 נועה בקר

hanut31production@gmail.com

יפו-תל אביב, העליה 31

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.