קישקושולוגיה - מופע

תחום: מחול
תת-תחום: מופע מחול
משך זמן המופע: 40
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: נועה זמיר
קהל יעד: א - ג
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 12/09/2021

שתי נשים זרות נפגשות על דף נייר גדול.  

מכל המקצועות בעולם הן לא מצליחות למצוא משהו מושלם.

אז הן ממציאות – מקצוע מלהיב, צבעוני, מיוחד, שמשלב את כל מה שהן אוהבות בדבר אחד. הן הופכות להיות "מתקשקשות מומחיות" אבל לא לגמרי מסכימות על מה זה אומר. מתפתח עימות ובדיאלוג הן מצליחות להגיע להבנות. הן זקוקות לעוד שותפים וכך הילדים הופכים להיות חלק פעיל במופע. 

יצירה שעוסקת במתח שבין הפיזי למדומיין, בין תנועה למחשבה, בין קיים לנעלם. 'ההתקשקשות' שואפת למקד את הקשב בכאן ובעכשיו, היא נותנת הרבה כבוד לתהליך ולא רק לתוצר ומאפשרת להתבונן על התנועה גם הרבה אחרי שזו כבר נעלמה. בתום המופע המרחב הופך למרחב סדנאי פתוח של ריקודים והתקשקשות משותפת.
נועה זמיר כוראוגרפית ומורה למחול וליצירה. בוגרת תואר ראשון ותעודת הוראה מהאקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים. בעלת תואר שני בכוראוגרפיה ותעודת התמחות בניתוח תנועה ממכללת לאבאן בלונדון. יצרה והציגה עבודות בפסטיבלים שונים בארץ ובח"ול. בשנים האחרונות מובילה פרוייקט מחול בינדורי בתיכון אלון, מלמדת קומפוזיציה לבגרות במגמת מחול שער הנגב. ביוני 2019 יצרה את קישקושולוגיה, מופע בינתחומי לילדים שהציג בין היתר בסוזן דלל (תל אביב), בסטודיו תמרה (רחובות), באולפן למחול מגידו ועוד.. בימים אלו עובדת על פרוייקט וידאו דאנס דוקומנטרי בשיתוף פעולה עם הצלמת אפרת מזור. הסרט הראשון צפוי להשתתף בתחרות בינלאומית לסרטי מחול ברומניה בספטמבר 2020. .(Bucharest International Dance Film Festival)

אלמוג קידון התחילה לרקוד באולפנה למחול משגב והתעמלה בנבחרת להתעמלות מכשירים, הפועל משגב. ב 2010 הצטרפה למסלול להכשרת רקדנים (ביכורי העיתים) ושנה לאחר מכן הצטרפה ללהקת המחול הקיבוצית. ב2016 הצטרפה ללהקת ענבל, שם עבדה עם מור שני ונעה שדור. בנוסף, עבדה עם מגוון כוראוגרפים בניהם, אור מרין ואורן נחום,אופיר יודילביץ', ענבל אושמן, מעין ליברמן שרון ויערה ניראל, ועוד.בשנה הנוכחית שימשה כאסיסטנטית של הכוריאוגרף מור שני ביצירת העבודה "לכת", עבור להקת ענבל, משתתפת במופע הילדים "קישקושולגיה" מאת נועה זמיר ובתהליך יצירה חדש של אור .מרין ואורן נחום עבור פסטיבל הרמת מסך

איה שטייגמן רקדנית ויוצרת, מורה למחול ואימפרוביזציה, החלה את דרכה המקצועית בארץ כשותפה בפרוייקטים ובלהקות (הקיבוצית הצעירה, ורטיגו, פסטיבל הרמת מסך, גוונים במחול, מחול לוהט). לאחר מכן עברה לאירופה שם רקדה עם כוראוגרפים עצמאיים והיתה רקדנית בלהקת ה - Scotish Theatre Dance .את דרכה התחילה באולפן מיר"ב בחוף הכרמל ומשם עברה לסדנה למחול בחיפה. סיימה תואר ראשון באקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים ולמדה באוניברסיטת Sead באוסטריה.

לקראת המופע ניתן לדון בכמה נושאים בהקשר של תנועה וצבע עם התלמידים. למשל, ניתן לדון ב: 

א. מה נשאר אחרי שעושים תנועה?

ב. איך תנועה משפיעה על הסביבה שלנו?

ג. אם עשיתי קשקוש - הוא יכול להיות ציור?

ד. איך אנחנו ממציאים דרכים חדשות לעשות דברים?

ה. איך הדמיון שלנו יכול להשפיע על הפעולות שנעשה?

דיונים אלה יכולים להוות הכנה למופע וגם להתקיים אחריו, כרפלקציה. 

סוג במה חצי מקצועית
רוחב 5
מספר אומנים 2
מספר אנשי צוות 3
זמן הקמה 20 דקות
מאיזה שעה 9:00
עד איזה שעה 16:00
שפת המופע עברית
ציוד הקרנה אין , אך המופע מחייב קיר / מראה חלק (רוחב 5מ' גובה 2.5 מ') שעליו אפשר לתלות דף נייר ענק.
סאונד כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
נועה זמיר
052-2344502 סיגל אלוני מג.ל.ה

noazamir@gmail.com

יפו-תל אביב, ביצרון 16/6

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.