מיכל טל ומוזיקאי - זמר עברי

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 60
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש
שם המפיק: מיכל טל
קהל יעד: ו - יב
כמות קהל מקסימלית: 100
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 29/08/2017
טל נולדה כמיכל ברקוביץ' בקיבוץ גליל ים, וגדלה בקיבוץ עינת. הופיעה בתוכנית "תשואות ראשונות" ואת שירותה הצבאי עשתה בלהקת פיקוד המרכז.

בשנת 1970 לוהקה למופע "השטן ואשת האיכר" על ידי המפיק אמנון ברנזון. המופע זכה להצלחה רבה ולקהל צופים גדול; הוא עלה על במות רבות ברחבי ישראל. השיר "ליושינקה" ששרה במופע הפך ללהיט (בגרסה המקורית, שבוצעה על ידי נחמה הנדל, גיבור השיר היה גבר, ודן אלמגור שינה עבור טל את הדמות לאישה, מה שלא הפריע לקהל).

הקריירה של טל הייתה בעיצומה והיא החלה גם קריירה כזמרת עצמאית והקליטה מספר שירים בהם "ירמיהו", אותו שרה בפסטיבל שירי המקרא, "חמש אמהות", "עוף מלאך שלי" ו"עוד רגע". בפסטיבל הזמר והפזמון תשכ"ז שרה את השיר "כאח לי דודי". טל גם ביצעה לראשונה את השיר "וידוי" (מלים: אלכסנדר פן, לחן: סשה ארגוב) בשנת 1971.

בשנת 1974 הוציאה אלבום שכלל את השירים "לא אוותר", "מוקדם מדי להיפרד" ו"ציפור קטנה מחפשת קן", אשר היה אמור להיות מבוצע על ידי אסתר עופרים, שבאותו זמן התגוררה בחו"ל והתגעגעה לחיים בארץ, אך בשל שהייתה הארוכה לא הזדמן לעופרים להקליט ראשונה, וטל זכתה לבצעו ראשונה. באלבומה השני מ-1975 נכללו "דרך העפר", "ילדה של אגדות" וחידושים ל"שיר אפור". לאחר מכן ירד היקף פעילותה אך למרות זאת היא הקליטה שירים שזכו להצלחה כמו: "אסיף" ("אסוף את המעשים...") של נעמי שמר, "שמש לים שוקעת", "תה ואורז יש בסין" "שמעתי מעשיה", ו"היה זה בשדה" לאלבום שירים נוסטלגי. בשנות השמונים הקליטה טל את האלבום השלישי שלה "ענן למכירה" משירי הדסה באו והופיעה במועדוני זמר. בשנת 1982 הקליטה עבור סרט תעודה על סיני את השיר "שיר פרידה מסיני" ("עת"), ששודר בערב פינוי סיני וזכה להצלחה (ולא נפסל מעולם לשידור ברדיו, למרות טענה רווחת). בשנת 1983 השתתפה בקדם אירוויזיון עם השיר "מדוע זה קשה".

בשנות התשעים ניסתה לחדש את הקריירה שלה עם שירים שעיבד לה שאול בן אמיתי, שהלחין חלק מהם. בין שירים אלו ניתן למנות את "גבר בלי חשבון" ו"ניסיון" שלא זכו להצלחה. ב-1996 יצא אוסף ובו 21 להיטים של טל, ארבעה מהם מוקלטים מחדש עם בתה אליה, אשר הלכה בדרכה והפכה לזמרת גם היא; לעתים השתיים מבצעות ביחד את השיר "יד ענוגה", בביצוע ייחודי משלהן.

בשנת 2005 הוציאה טל אלבום בשם "נגנו לי שיריי" ובו שבעה שירים שכתבה רחל שדה חן.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
מיכל טל
0505464469

tlmichal@zahav.net.il

רמת גן, רח' אצל 9א'

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.