ריקוד החיים

תחום: מחול
תת-תחום: מופע מחול
משך זמן המופע: 60
סגנון: תאטרון מחול
שם הרכב:
סיווג: מופע מחול
שם המפיק: תאטרון השעה הישראלי
קהל יעד: ד - ט
כמות קהל מקסימלית: 400
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל

 

ריקוד לחיים", הוא מופע מחול סוחף ואנרגטי המביא איתו תובנות על הכוח שיש בנו בני האדם להתגבר על מכשולים בעזרת ניצחון הרוח והנפש. היכולת לספר סיפור תוך כדי תנועה היא אתגר מקצועי שעמד בפני היוצרים בהצגה והשילוב בין המקצבים לטקסט  הופך את המסר המועבר לצופים לחזק ומטלטל. המופע מביא איתו את סיפורו של נמרוד רקדן מקצועי שבמהלך החזרות לתחרות ריקוד בינלאומית, מעורב בתאונת דרכים שהופכת אותו למשותק בשתי רגליו. זהו סיפור פשוט על התמודדות של נער עם מציאות חדשה שנכפתה עליו מלווה בקשיים ובתיסכול  אך לצידן מביאה  איתה גם  אלמנטים של התמדה, נחישות וכח רצון. נמרוד מנסה להמשיך ולרקוד ובעזרת חבריו  מוצא את הדרך להגשים את ייעודו.   

 

כוריאוגרפיה: אורי מאיר; מחזה ובימוי: עדנה חיימיס; מוזיקה: חן טוכנר; תפאורה: מוטי חלימי; תלבושות: חלי אסבן; תאורה: מרטין עדין;

רקדנים: להקת המחול Cocktail of Madness מבית "פוזה".

דבר הכותבת והבמאית - עדינה חיימיס

לפעמים אנחנו צריכים שמשהו יקרה כדי לזכור להעריך את המובן מאליו. היכולת שלנו לזוז ולנוע היא החיים, אבל מה קורה כשהיכולת הזאת נפגעת? במופע ניסיתי למצוא את הביטוי לחוסר הוויתור על אף הקושי הגדול. התבקשתי לביים סיפור כל כך דרמטי בשילוב תנועה ידעתי שאני עומדת בפני אתגר לא קטן, כשגיליתי שסגנון התנועה הוא היפ הופ ידעתי שהאתגר עוד יותר גדול. שאלתי את עצמי איך היפ הופ בליווי מוסיקה קצבית יכול להשתלב בתוך סיפור קטן, דרמטי וכואב. לתנועה כוח עצום, הרעיון שעומד מאחורי הסיפור שלנו, הוא היכולת להתמודד עם המגבלה שלנו ליצור תנועה בכל מצב ולהפוך את המגבלה לאתגר ואולי אפילו ליתרון. נפגשתי עם הכוריאוגרפים שפתחו בפניי עולם שלם וקסום. המפגש איתם היה מרגש ותהליך העבודה היה פורה ומעניין. יצרנו יחד תמונות בריקוד שמבטאות רגשות, דילמות, תפניות בעלילה, הומור ועוד... כך נוצר מופע שהמילים בו הן התוספת בלבד והמחול הוא המהות הדרמטית העיקרית בו. 

דבר הכוריאוגרף - אורי מאיר

כל חיי אני רוקד כדרך לביטוי עצמי, כי בדרכי התקשורת הידועים ושכיחים יש לי מחסומים וחשש מפרשנויות אישיות. באמצעות הריקוד אני זז בחופשיות, מזיז את הגוף כמו תנועה של מים שתמיד שומרים על מהותם, אבל מתאימים את עצמם לכל דבר קיים . אני לא רואה את חיי ללא היכולת להגשים את ההקשבה שלי כל יום לצלילים בעולם, מהם אני מקבל את האוויר לו אני זקוק לנשימה. כשהתחלתי ליצור ולהדריך הבנתי שיש לי אחריות גדולה הן בשיתוף והן בעזרה לביטוי עצמי של כל אדם שנפגש עם הריקוד, בדיוק כשם שצייר המקבל מכחול ודף ריק מביע בו את כישרונו. הריקוד הפך לעולמי ואני יודע ומבין היום שלא מדובר בעבודה ותעסוקה, למעשה אני חיי חיים בעלי משמעות ותוכן, חיים שאני אוהב לחיות. במופע זה אני מוקיר את העולם על מה שיש ומה שאין בו תוך כדי תנועה וכל זאת לצד האהובים שלי שמאמינים בדרך של היותנו רקדנים, גיבורי על. 

שאלות לדיון לאחר הצפייה בהצגה:

1. מדוע לדעתך בחרנו לקרוא למופע " ריקוד החיים"?

2.  באיזה רגע הרגשת שנמרוד מוותר? מתי הבנת שהוא מהחליט להילחם?

3. מה לדעתך מבטא ריקוד המקלות?

4. מהי כוחה של חברות אמת, באיזו מידה לדעתך תרמה החברות להתקדמותו של נמרוד?

5. הבא דוגמאות לספורטאי/ת שעל אף המגבלה שלה הצליח/ה בתחומו

6. איזה מבין הריקודים לדעתך ביטא את עזרת חבריו של נמרוד לעמוד בפני האתגר?

7. במה שונה דמותו של נמרוד כשהיא על גבי המסך? אילו רגשות באים לידי ביטוי במסך?

8. המושג- ניצחון הרוח, כיצד הוא בא לידי ביטוי במופע?

קישור לחוברת ההכנה להדפסה מצורפת ללשונית ההמלצות של מפגש זה

 

סוג במה מקצועית
רוחב 8
עומק 6
גובה 6
מספר אומנים 6
מספר אנשי צוות 4
מספר פזות 3
זמן הקמה 05:00
שפת המופע עברית
החשכה כן
חדר הלבשה כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

ריקוד החיים - חוברת הכנה

לינק לצפיה
תאטרון השעה הישראלי
050-5529226 אורלי

teatron@bezeqint.net

תל-אביב, נחלת יצחק 8

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.