אלע'אלי - היצע נוסף

תחום: תיאטרון
תת-תחום: תיאטרון
משך זמן המופע: 60
סגנון: דרמת נעורים
שם הרכב: שפת-התאטרון
סיווג: הצגה גדולה
שם המפיק: תאטרון הגליל
קהל יעד: ד - יב
כמות קהל מקסימלית: 300
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 03/12/2017

הרציונאל להפקה היה סיפור וניסיון אישי שחווינו אותו בצורה מרה וקשה מאוד  עם בני היחיד שהייה בגיל התבגרות , בן 17  , כאשר דרס אדם בתוך הכפר וגרם למותו . מקרה זה זעזע את  המשפחה וגרם לחשבון נפש עמוק , למרות שהתאונה הייתה בלתי נמנעת והבן לא הורשע במקרה זה. הצער הייה גדול והכאב הייה מר מאוד, אבל אסון זה חזק את הייחס בתוך המשפחה , והציץ לי את הרעיון לכתוב ולביים מופע המשקף את מערכת הייחסים בין הורים לילדים בתקופה קשה כמו גיל ההתבגרות.

הרעיון המרכזי במופע הוא מערכת הייחסים בין ילד בגיל ההתבגרות לבין הוריו שדואגים לטובתו, אבל הבן הולך בכיוון נגדי ומתנהג בצורה לא ראוייה , כמו שימוש באכוהול ובסמים , נהיגה מהירה ומפרזת באוטו עם חברים לא טובים וכד'.

משמעות שמו של הבן בערבית ( الغالي ) היקר -  כי הוא בעצם בן יחיד להוריו וכמוון זה השפיע על צורת החינוך והתנהגותו שלי הילד המפונק. האבא הוא שוטר תנועה שמחזיק את החוק בידיו ומנסה להיות שוטר טוב ונאמן לתפקידו .האמא היא אשה מסורתית, עקרת בית שדואגת למשפחה ועוסקת בעבודות הבית .

הבן נפגש עם בחורה משכילה ונחמדה ומתאהב בה , דבר שגרם לשינו משמעותי בהתנהגותו ובמערכת הייחסים שלו עם המשפחה ועם החברה.  הוא מפסיק להשתמש באלכוהול וגם מתרחק מחבריו הרעים וגם מתחיל לנהוג בזהירות בדרכים, כלומר הבחורה הזאת עשתה שינוי מהפכני וחיובי בחייו של הבן .

ביום החתונה עושים מסיבת רווקים , והבן לא שותה אלקוהל בכלל ונוהג בזהירות בחזרה הביתה, אבל ממולו בא נהג משאית מסומם ושתוי ומתנגש בו והורג אותו במקום .

למרות שהסיפור הוא עצוב אבל המופע מוגש בצורה קומית – קומדיה חברתית – עד לרגע האחרון , כאשר הבן נהרג האווירה משתנה לתרגידיה עמוקה , דבר שמאפשר לתחושה קטרטית ( קטרזיז ) בקרב הקהל , שממנו לומדים את הלקח.

אני משחק עם הבן שלי בהצגה שהוא  כרגע תלמיד תאטרון ומוסיקה באנברסיטת חיפה , מסלול בימוי ומשחק , דבר שמעשיר את עומו האסתיטי של המופע ומעניק לצופים חוויה אמתית ורגשית.

מופע תרגוקומי ( בסגנון דרמה קומדית חברתית שמסתיימת במוות  ) בנוי ממרכיבים שוני במטרה להרחיב את עולמו הבידיוני של הצופה , כמו מוסיקה , זמר שירה .בימוי ודרמטורגיה : ד"ר דורגאם גועיה

מוסיקה ולחן : מועין שעיב

תפאורה : דורגאם גועיה פהים פורסה 

תאורה : איאס נאטור

שחקנים : דורגאם גועיה  נהאד רדא תגריד דיאב האיל גועיה גדיר ריאן

אין צורך

מפרט טכני תגבורה ותאורה מקצועית בימה 40מ ' ;
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

2

לינק לצפיה

3

לינק לצפיה

1

לינק לצפיה
תאטרון הגליל
0508811858

durgham.j@gmail.com

,

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.