החוג לתולדות המוזיקה / מופע צמד - היצע נוסף

תחום: מוזיקה
תת-תחום:
משך זמן המופע: 75
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מעורב
שם המפיק: ישיב כהן
קהל יעד: א - ו
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 13/03/2024

מפגשים מבית החוג לתולדות המוזיקה, הפונים לילדים ומביאים את סיפוריהם של גדולי המוזיקאים של הפופ הישראלי והעולמי, כמו גם את סיפוריהם של גדולי משוררי הילדים הישראליםבצורה חכמה, מצחיקה ומותאמת לילדים. המפגשים מלווים בקטעי וידאו קלאסיים, תקליטי הויניל המקוריים ובהופעה חיה. "איזה כיף שאתם קיימים!! חבל שאין חוג כזה פעם בשבוע בבתי ספר." מאירה ברנע גולדברג.

נושאי המפגשים: הביטלס (כיתה ב' ומעלה)  | מתי כספי | אריק איינשטיין | נעמי שמר | אלביס פרסלי (ד' ומעלה) | יהונתן גפן | מרים ילן שטקליס | חיים נחמן ביאליק | לאה גולדברג | לאה נאור

אורך מפגש כ-75 דק. אפשר לקצר אם נדרש. המפגשים לגילאי יסודי. כמה מילים על כל מפגש בהמשך.

כל המפגשים חייבים מקרן ומסך ולכן גם לא יכולים להיות בחוץ באור יום. צריכה להיות אפשרות עמעום אורות.

 

ישיב כהן הוא מוזיקאי, מרצה, המנהל האמנותי של פסטיבל "סאונדטראק תל אביב" בסינמטק ת"א, ומייסד "החוג לתולדות המוזיקה" – מיזם עצמאי של הרצאות על מוזיקה שנוסד בת"א ב-2003. אנחנו בחוג מאמינים שחשיפת ילדים לתכנים תרבותיים מרכזיים בדרך שלא משטיחה אותם, תעזור לפתח את עולמם הפנימי. המפגשים הועלו כבר במוסדות דוגמת תיאטראות חולון וגבעתיים, בית יד לבנים רמה"ש ות"א, סינמטק ירושלים, מרכז הצעירים בנהריה, האוזןבר ועוד, והתקבלו בהתלהבות גדולה.

בין יתר הערכים החינוכיים שהמפגשים הללו מקדמים, נושא מרכזי הוא רב תרבותיות וחיים משותפים – ערכים העומדים בבסיס הרוקנרול והמוזיקה הפופולרית בכללותה. המוזיקאים שאנו מציגים מדגימים, כל אחד בדרכו או בדרכה, ערכים של פלורליזם, סובלנות, רב תרבותיות וקבלת האחר.

סרטון קצר של מפגשי החוג: https://tinyurl.com/yc7wdc3p

 
הביטלס (כיתה ב' ומעלה) - סיפורה של הלהקה המפורסמת בעולם, מתחילת דרכה כארבעה חברים צעירים בליברפול האפורה, דרך ההופעות, האלבומים, הביטלמניה וסרטי הקולנוע, ועד לצלילה אל פפרלנד הצבעונית בצוללת הצהובה. מה זה ביטלמניה? מי זה הניבתן? והאם זה באמת נכון שכל מה שצריך זה אהבה?

אריק איינשטיין וחברים - סיפורו של גדול הזמרים הישראלים והחברים שהוא פגש בדרך. האם אדון שוקו מכופף בננות בשבת בבוקר? ומדוע הילד צחק בחלום – הוא אוהב לישון? או שהוא גילה מה חולמות האיילות בלילות?

מתי כספי - מה אלוהים אמר בפעם הראשונה? למי? באיזה קול? מי זה נח? הוא הפליג לברזיל? עם אליעזר בן יהודה? עם כלבלב?? הו בידי בם בם! הרצאה חכמה ומצחיקה, מותאמת לילדים, על גאון מוזיקלי בכל רמ"ח איבריו ועל שתי ילדויותיו.

נעמי שמר - למה הדרך ארוכה ורבה? מה קורה בחורשת האקליפטוס? מהי העיר הלבנה? ואיזו של זהב? והסוכה של שלומית – היא אצלנו בחצר? נעמי שמר העמידה דורות שלמים של ילדים (ומבוגרים) שגדלו על שיריה, שבדרכם הורישו לנו את ארץ ישראל של פעם, של ריח המלוח והשקיעה בשדה.

אלביס פרסלי (כיתה ד' ומעלה) - לפני כולם היה אלביס – אבי הרוקנרול ומי שהוליד את המהפכה המוזיקלית הגדולה ביותר של המאה ה-20. אלביס שר יותר טוב מכולם, זז יותר טוב מכולם והוא גם היה כוכב קולנוע. מאלביס בהוואי ועד רוק בבית הסוהר, נחשוף את הילדים למלך הבלתי מעורער של המוזיקה הפופולרית במפגש לילדים שהוא כולו רוקנרול.

מרים ילן שטקליס המשוררת שהעזה לכתוב לילדים על בדידות וכאבים, על קשיים אהבות נכזבות, שידעה שהמעלה האנושית הגדולה מכולן היא ההתמודדות. אותן תחושות צלליות קרצו מאד למוזיקאים שהלחינו לא מעט משיריה. למה לגרש החושך? והרי הוא ילד טוב!

חיים נחמן ביאליק המשורר הלאומי התחבט עם העברית, התחבט עם הארץ, התחבט עם אלוהים ואף עשה את כל זה עם ילדים! אבל לא רק להתלבט הוא אהב, גם לחגוג, והבין את כוחם של הכינור, התוף והחצוצרה!

לאה גולדברג משוררת (וסופרת) הילדים הגדולה ביותר שהיתה לנו היא מעיין בלתי נדלה של דמויות ונופים, של החלום והערות (ומה שביניהם). מדוע הילד צחק בחלום? ללאה הפתרונים.

יהונתן גפן - איך שיר נולד? ואיך מלחינים אותו? מי היא הילדה הכי יפה בגן? ואיך היא עצובה אם הגן סגור? ואיזה שירים ענת אוהבת במיוחד? ישיב כהן שם על עצמו צוואר ארוך של ג'ירף ולוקח את הילדים למסע קצר בין שיריו של יהונתן גפן, ומראה להם שספירת כבשים היא בעצם מרתקת.

ביקורת על מפגש הביטלס: https://www.etze.co.il/?p=28434

ראיון קצרhttps://tinyurl.com/36jmdb28

 וטור של ישיב במאקוhttps://tinyurl.com/ycke3au3

אין חובה להכין את התלמידים. אם מתאפשר להכיר להם מבעוד מועד את השירים שישמעו במופע, מה טוב.

מפרט טכני אנחנו מביאים איתנו את ההגברה. מה שנדרש מהמקום הוא ;מקרן (גם אותו אפשר להביא בתוספת תשלום קטנה אבל בדכ יש) ;וחלל שאפשר לעמעם בו אורות... ;
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

רוית בצלאל

לינק לצפיה

רונית קושניר

לינק לצפיה

שירן כהן - מופע צמד

לינק לצפיה
ישיב כהן
0523695355

yashiv@yahoo.com

תל אביב, שד' חן 48 דירה 6

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.