תגיבו כבר - היצע נוסף

תחום: תיאטרון
תת-תחום: תיאטרון
משך זמן המופע: 45
סגנון: הצגת יחיד
שם הרכב: שפת-התאטרון
סיווג: הצגה קטנה
שם המפיק: רות גנאל
קהל יעד: ג - ה
כמות קהל מקסימלית: 150
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 08/07/2019

לסמן לייק. להגיב מיד. לקבל אישור. אלה החיים?

הגיל בו ילדים מקבלים כיום טלפון סלולרי הולך ויורד ונראה שבקרוב נגיע למצב שברשימת ציוד החובה לכיתה א' יופיע מכשיר חכם ... יחד עם הטלפון מגיעים אינסוף משחקים ממכרים, חשיפה לתכנים בלתי הולמים, ובעיקר- חיבור לרשתות חברתיות. השימוש ברשתות אלו דורש בגרות ובשלות שאינן בנמצא בגיל הצעיר ולעיתים קרובות הילדים חווים פגיעות, עלבונות ומצבי מצוקה.

אודות ההצגה- בית הספר מתכונן בהתרגשות למופע כישרונות צעירים של התלמידים. בתוך המולת ההכנות מתרחשים כמה סיפורים במקביל :

קסם מסתגרת בשירותים אחרי שחבריה לעגו לה בווטס אפ והחרימו אותה, יונתן מקלקל מסיבת הפתעה של חבר  כי נעלב מכך שבני כיתתו עבדו עליו ברשת,  הטלפון של אייל משתלט על חייו  ועל חיי משפחתו... 

בין הסיפורים משולבים קטעי קישור קצרים המוגשים ע"י רכז מועצת התלמידים אשר מארגן את התחרות. דרך  הסיפורים שהוצגו  הוא מעלה  לדיון נושאים כגון: רגישות וכבוד כבסיס לחברות, התמכרות למסכים , חרמות ופגיעות ברשת החברתית, כללי התנהגות ברשת וסימנים שצריך לשתף מבוגר. המטרה היא ללמד את הילדים לחשוב לרגע לפני שהם מגיבים, ולהבין את הכח בבחירת התגובה הנכונה.

"תגיבו כבר" הנה הצגה של שחקן יחיד המגלם  דמויות שונות. השילוב הייחודי בין למישור הרגשי- חוויתי המישור הקוגניטיבי המוגש דרך ההנחיה התיאטרלית תורם להפנמת המסרים.

 על ההצגה

המופע נבנה ב"שיטת המעלית" שפיתחה רות גנאל-  M.A. במינהל החינוך, קרימינולוגיה וסוציולוגיה, מרצה, מנחת קבוצות, עוסקת בהדרכת הורים קבוצתית ופרטנית, עוסקת בשילוב מגוון כלים יצירתיים בטיפול והנחיה: פלייבק, פסיכודרמה,  גשטלט, טרילותרפיה ועוד.

שיטת המעלית מתייחסת למעלית דמיונית שעולה ויורדת בין הראש ללב. הראש- זקוק לידע, נתונים, עובדות. הלב- מחפש התרגשות, הזדהות, סיפור שאפשר להתחבר אליו. חיבור בין הראש והלב יוצר השפעה לטווח ארוך, משפיע על עמדות ועל התנהגות.

המופע כולל שלושה מונולוגים סוחפים  כאשר אחרי כל מונולוג יש קטע הנחיה הכולל כלים להתמודדות עם סיטואציות שונות.

על היוצרת - רות גנאל

הרקע הטיפולי והניסיון ארוך השנים של רות גנאל בעבודה עם נוער והורים מאפשר להוציא הרבה מאד חומר לשיח עם מתבגרים בעקבות המופע- יש בו שכבות של שכבות של נושאים- מגוון דמויות וסיפורים שאפשר להזדהות איתם ומתוך כך- אפשרות להקיף מגוון היבטים של תופעת ההתמכרות למסכים והפגיעות החברתיות ברשתות בקרב ילדים.

על השחקן - יונתן בק

הנסיון העשיר שהשחקן שהנו גם במאי הביא עימו- אפשר להעמיק את תהליך עיצוב הדמויות ופיתוח הסיפורים לכלל חויות המעוררות הזדהות והתרגשות בקרב הקהל הצעיר.

המופע מלווה במערך  פעילות שנשלח לבית הספר בכדי שתוכלו לקיים עם התלמידים  שיח משמעותי לאחריו. 

הפעילות נמשכת  כ 45  דקות  והיא מיועדת לתלמידי כיתות ג'-ד .

 

מחזאית : יעל גרוס אנגלנדר

הפקה: רות גנאל

שחקן : יונתן בק

 

סדנת עיבוד:  למזמיני ההצגה ישלח מערך עם הצעה להמשך פעילות של המחנכות בכיתות לאחר הצפייה.

אנו מעודדים אתכם לצרף הורים לצפיה- נשמח לספק לכם כלים  למעגלי שיח הורים-ילדים בעקבותיה.

פעילות לעיבוד המופע

המחנכת מבקשת מכל תלמיד לבחור דמות אחת שעניינה אותו כשצפה במופע.

הילדים מקבלים דף והם מתבקשים לכתוב לה מכתב קצר. במכתב הם מוזמנים לכתוב לה מדוע היא ענינה אותם במיוחד ולהציע לה דרך להתמודדות  עם המצב שנוצר , אפשר כמובן לבחור דרך אחרת ממה שהוצג במונולוג.

המחנכת אוספת את המכתבים ומקריאה אותם- מבלי לציין את שם הילד הכותב או סימני זיהוי אחרים (חשוב לשמור על פרטיות הילדים!).

מפרט טכני אנו זקוקים לבמה (או מרחב הופעה) בגודל 4 מטר עומק על 4 מטר רוחב- לפחות. בבקשה לדאוג שהמרחב יהיה נקי ופנוי מרהיטים מיותרים. אנו מביאים איתנו ציוד הגברה המתאים לאולם רגיל/אודיטוריום המיועד המכיל כ 200 מקומות. באולמות גדולים יותר או באולמות ספורט- יש צורך בהגברה נוספת- בתיאום מראש במידה וקיימת מערכת הגברה במקום- אנו נתחבר אליה עם המיקרופונים שלנו. אנו מביאים איתנו פנס שיוצב בחזית הבמה. ; במידה ומותקנים באולם פנסי תקרה- הנכם מתבקשים להדליקם. נודה לכם אם תאפשרו גישה עם הרכב סמוך ככל האפשר לאולם המופע לצורך פריקת הציוד. נבקש להכין שולחן (תלמיד) על הבמה.
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

תגיבו כבר כפר סבא רחל המשוררת 5

לינק לצפיה

צור יצחק 29

לינק לצפיה

תגיבו כבר אומנויות ראשון לציון

לינק לצפיה
רות גנאל
0507514918

ganeloffice@gmail.com

גבעת שמואל, התומר 18

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.