איתן דרור-הקסם היפה בעולם או לאן מומו נעלם-ספרות

תחום: ספרות
תת-תחום: מפגש עם סופר או משורר
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: דרור איתן
קהל יעד: א - ג
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 09/08/2020

למפגש שלושה חלקים

א. אציג את עצמי ואספר איך ולמה התחלתי לכתוב - למרות היותי דיסלקט וחוסר היכולת שלי לכתוב חיבור עד גיל מבוגר.

ב. אספר על תהליך הכתיבה, איך באים רעיונות, מה מאפיין כתיבה לילדים בניגוד לכתיבה למבוגרים.

ג. אקריא סיפור ללא סיומת ואשוחח עם התלמידים על "סוף" איך לסיים סיפור איך ליצור עניין להשאיר תחושה של עוד.הפיכתו של איתן דרור לסופר מצליח ומעוטר בפרסים אינה מובנת מאליה, לא עבורו בכל אופן. לדבריו, את דרכו אל עולם הכתיבה פילס לאט ובקושי, ומאז היותו תלמיד התקשה בלימודים ובכתיבה בפרט. במפגשיו עם תלמידים, משתף הסופר באירועים ובחוויות אישיות מנוף ילדותו ובאופן שבו הפך מאדם שלא ידע לכתוב, ליוצר הזוכה בפרס ספיר על יצירת ביכורים ספרותית. עוד משתף דרור-פריאר במפגשיו באנקדוטות מתוך ילדותו יוצאת הדופן בשכונת קטמון בירושלים, אשר מזיכרונותיו הייחודיים אודותיה, שואב השראה רבה לכתיבה עד היום. במפגשיו משוחח דרור-פריאר  עם התלמידים על חשיבותה של דבקות, רצון ועשייה ועל חברות אמיצה 

עוד מקדיש זמן לשאלות ולדיאלוג פתוח עם המשתתפים.

הספר נבחר להיכלל במצעד הספרים של משרד החינוך לכיתות א'-ג'.

 

על הקסם היפה בעולם

קובי ומומו הם חברים בלב ובנפש ואוהבי הרפתקאות אמיתיים הם. בוקר אחד הם מגלים שקרקס גדול מגיע לעיירה וכך מלאי ההתלהבות הם רצים לקראת האוהל המרהיב המופרש על פני הרחבה המרכזית על מנת לגלות ולהכיר מיהם באמת משתתפי המופע העתידי . במהירה הם מזהים את אנשי הבמה המרכזיים , הלוליינים, הקוסמים ובתווך גם הכלובים עם הטיגריסים, קופים והפילים.


מומו הוא ילד רחוב מצוי, הוא התייתם מהאם וחיי במחיצת אביו קשה יום , לעומתו חברו קובי גדל במחיצת הוריו האוהבים והמפנקים אותו מאוד. אך למרות כל אותם ההבדלים ביניהם אהבתם ההדדית והדאגה אחד לשני לא יודעת גבולות, על כן כאשר מומו נעלם לעיתים קרובות מעינו של קובי ויוצא להרפתקאותיו בחוצות העיירה, אזי קובי נוהג לחפש אחריו ולרוב גם מוצא אותו במקומות הסמויים מעין הזר.


כך גם קרה כאשר הקרקס הגיע לעיירה וברגע אחד שבה את מומו בקסמו הרב . הוא מיד התחבר עם אנשי הבמה השונים, התיידד  עם להקת הקופים ויתרה מזו הוא גם הסכים להשתתף במופע הקסמים של אלפונסינה-  הקוסמת הצעירה של הקרקס. הוא נכנס לתיבה המסתורית לצד אביו שאף הוא החליט להצטרף לבנו במהלך התעלול ואכן שניהם לא הגיחו מן התיבה בגמר מופע הקסמים ונעלמו להם בדרכם המסתורית.


כמובן שקובי נוותר מודאג מעניין היעלמותו  של החבר ומתחיל בחיפושים אחריו. שלושה ימים לא נראה מומו בשטח ואז לפתע צץ לו בפני קובי ובאמתחתו טריק הקסם שלמד בינתיים מהקוסמת המוכשרת..

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
דרור איתן
054-5665673

dror3231@gmail.com

ירושלים, חיל נשים 5

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.