החיות ועץ האלון (חיות המוסיקה/ חיואנאת אל מוסיקה)

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: הרכב כלי
שם המפיק: התזמורת הסימפונית ראשון לציון
קהל יעד: גן - ב
כמות קהל מקסימלית: 70
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 22/01/2019

היה היה ברבור ששחה לו בנהר ברוגע ובנעימים ביום חמים. הוא ראה עץ אלון מרחוק וחשב לעצמו,  אוי הנה עץ תמיר ואציל,  אני אנוח לי קצת בצל. נח לו ברבור ואז לפתע נפל עליו בלוט, הופ, קם מבהלה והתחיל לצעוק אי אי אי יורד לי דם במצח, את הצעקה שמעה ציפור השכנה , ששכנה לה בעץ,  ויצאה מהר כי חשבה שיש ציידים הרודפים אחר הברבור .  הציפור מספרת לחתול על הציידים והחתול לחמור, כך הסיפור עובר מחיה לחיה, עד שמגיעים לאריה הגדול מלך החיות. האריה טרוד מאוד מהידיעה על הציידים ומחליט לשלוח את הציפור לסרוק סביב ולומר לו מי הם הציידים האלה. לאחר זמן מה חוזרת הציפור ובגיחוך קל  מספרת לאריה ולכל יתר החיות המודאגות כי אין ציידים בכלל וכל הבהלה יצאה מהברבור המסכן שנבהל מהבלוט של עץ האלון התמיר. 

 

מהלך המופע :  מספרת הסיפורים מספרת אגדה שמלווה בקטעי המוזיקה: הסיפור מציג במהלכו מספר חיות, שלכל אחת קטע מוזיקלי תואם מהספרות המוזיקלית המערבית הקלאסית או מהרפרטואר הפופולרי הערבי. בסוף הסיפור מתקיימת עם הילדים הפעלה קצרה, שבמהלכה נבחן באמצעות הדמיון הקשר בין הצלילים שכתב המלחין לבין החיה.

רשימת יצירות :

 *מתוך קרנבל החיות /סן סנס

אריה

קנגרו

חמור

דגים

* מתוך תמונות בתערוכה / מוסורגסקי 

תרנגולים 

 

* מתוך הציפורים האקזוטיות/ אוליבר מסיאן  

 

* תהלוכת החתולים בליל ירח מלא / בוהסלב מרטינו 

 

* שיר ציפור - מאת המלחין הערבי מרסל 

חליפה 

 

* מעוף הדבורה / רימסקי קורסקוב 

 

* החמור שלנו - מאת המשוררת רים בנא 

 

* שיר על זאב - יא מעלמתי - מאת מרסל חליפה על האמנים

לב אברהם לופטוס
 
נולד בקנדה בשנת 1986 וגר בישראל מאז שנת 1992. בוגר התיכון שליד האקדמיה למוסיקה בירושלים בכיתתו של מר אלדד שילוח. שירת בצה"ל כמוסיקאי מצטיין והופיע במסגרת להקות צבאיות שונות, כמו כן נשלח לייצג את צה"ל בנגינה בחו"ל. סיים ארבע שנות לימוד באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים בכיתתו של מר אלון בור, ולאחר מכן השלים את לימודיו אצל הפרופסור דוקטור פיטר זדלו ז"ל ,באוניברסיטה "המוצרטאום" בזלצבורג, אוסטריה.
זכה בפרסים ראשונים בתחרויות לנגינה בדואו ונגינת סולו של האקדמיה למוסיקה בירושלים, כמו כן זכה פרס שלישי בתחרות הבינלאומית פנדים בבולגריה לנגינת סולו בכלי הקשה.
לב ניגן כסולן עם סינפונייטה באר שבע, הפילהרמונית של פלובדיב בולגריה , תזמורת הבמה חולון ואנסמבל המאה 21 . כמו כן ניגן פעמים רבות כנגן אורח עם כל התזמורת הגדולות בארץ וגם האנסמבלים למוסיקה חדשה "מיתר" ו"אנסמבל המאה 21"
לב הופיע בפסטיבלים ידועי שם כמו פסטיבל זלצבורג, פסטיבל לוצרן, הבי בי סי פרומס, פסטיבל מניפסט (אירקאם), הפסטיבל הבין לאומי למוסיקה קאמרית בירושלים, פסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון (כפר בלום) , פסטיבל אבו גוש, פסטיבל לכלי הקשה האליין (אוסטריה)  והפסטיבל הבינלאומי לכלי הקשה בנובי-סד (סרביה) .
לב הוא זוכה קרן התרבות אמריקה-ישראל. לב שיתף פעולה עם הפסנתרנים דניאל ברנבוים ומרתה ארגריץ' בביצוע של הסונטה של ברטוק לפסנתר וכלי הקשה שהוקלט ויצא בחברת דויטשה גרמופון, כמו כן ניגן תחת שרביטו של דניאל ברנבוים ביצרות קאמריות חשובות מאת בולז במסגרת "אנסמבל בולז" בברלין.  לב ניגן בתזמורת דיואן מזרח-מערב בניצוח דניאל ברנבוים. כיום מכהן כנגן כלי הקשה ראשון עמית בתזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון.
        

עמית לנדאו- ויולה

יליד ישראל 1976. בוגר האקדמיה למוסיקה בתל אביב בהצטיינות. זוכה מלגות קרן שרת בויולה ובמוסיקה קאמרית בשנים 1999-2002. תלמידם של פרופ' דוד חן, יורי גנדלסמן וגד לוורטוב. ב-2002-2003 למד במסגרת התכנית למוסיקה קאמרית עם חברי רביעיית אלבן ברג, בביה"ס הגבוה למוסיקה בקלן, גרמניה. ניגן בתזמורת הדיוואן בניצוחו של דניאל בארנבוים בשנים 1999-2000. בין השנים 1999-2003 היה חבר ברביעיית כרמל, עימה זכה במקום הראשון בתחרות לרביעיות כלי קשת ברייכנאו, אוסטריה, ב-2001. ניגן בתזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים, בה שימש כמשנה לויולן ראשי, ובאנסמבל סולני תל אביב, עמו גם הופיע כסולן. כיום הוא משמש כמשנה לויולן ראשי בתזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון. בין השנים 2007-2009 ניגן ברביעיה הישראלית, איתה הופיע על בימות הקונצרטים החשובות בישראל, וכן בקונצרטים ובהקלטות לרדיו באוסטריה ובהולנד. עם הרביעיה גם הקליט תקליטור מיצירות ברוקנר  והאנס רוט, שהופיע בלייבל ההולנדי קוינטון. כמו כן ניגן בהרכב הג'אז של נגן הבס אבישי כהן, עמו הקליט את האלבום 'אלמה', אשר יצא בשנת 2013. השתתף בפסטיבלים רבים, בין השאר זייסט (הולנד), כפר-בלום ואבו-גוש, והופיע עם אנסמבל 'מיתר', קבוצת מוסיקה נובה ותזמורת הבארוק ירושלים. כיום חבר באנסמבל המאה ה-21, ומנגן מעת לעת עם אנסמבל מודרן (גרמניה). עמית מלמד בקונסרבטוריון 'פוליפוני' בנצרת מאז הווסדו ב-2007.

אנואר ז'ור

ילידת תל אביב-יפו 1992. שחקה בהצגות: קטע תנועתי בהצגה ״הסיפור של נינה״ בתיאטרון הבימה, תאטרון עדות- ״גופך הפקר״,  הצגת ילדים שנקראת כוכאב אלסעאדה/כוכב הלכת שכרגע רצה בבתי ספר ובתיאטרון אלמהבאש ברהט.

סרטים: סהרה- דמות-סהרה, תפקיד ראשי. Something to live for -דמות-נבילה, תפקיד ראשי.

עברה קורס מספרת סיפורים/حكواتي/חכוואתי- אצל דניס אסעד. 

ניסיון-בתי ספר/בית אבות.

פרסומות לטלוויזיה /יוטיוב- ויסוצקי, נוטלה, בנק הפועלים, שוופס ,זהירות בדרכים וכ״ו.

 

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
התזמורת הסימפונית ראשון לציון
מעיין אמיר 0544630300

maayangiladi@gmail.com

ראשון לציון, זבוטינסקי 16 ראשלצ

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.