ארמלנד גליה

תחום: אמנות פלסטית
תת-תחום: מפגש עם אמן
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש אמן
שם המפיק: אב"י - אמנויות במה ישראלית
קהל יעד: גן - ד
כמות קהל מקסימלית: 40
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 10/09/2020

האמנית מספרת על עצמה, מסבירה מה משך אותה לחומר הקרמי שמכיל בתוכו ניגודיות מהותית - מאדמה שבירה ומתפוררת לחומר שנשאר לנצח. עורכת דיון על החוויה התחושתית שיש במגע עם החומר - על הכוח שלו לקבל ולהכיל את השוני שבכל אחד מאיתנו, כנקודת ההתחלה ליצירת אמנות אישית גם ברמה התאורטית וגם ברמה המעשית.

האמנית מספרת על העיסוק שלה באיור ובאנימציה ועל החיבור בין הדו מימד לתלת מימד, על המתח בין הקליפה לתוכן, המיזוג בין שני התחומים. התחום הקרמי - עבודה בחומר הלקוחה מתוך טכניקות עבודה קלאסיות עתיקות והתחום הגרפי - המשלב תנועה, זמן וסיפוריות. במהלך המפגש מוצגת מצגת, בה מוסברים ומודגמים תהליכי היצירה החל מהסקיצה הראשונית , דרך תהליכי היצירה והעבודה עם החומרים שריפת החומר הקרמי בתנור והצבתו בחלל. משוחחים על סיפוריות ועל איך ניתן ליצור תנועה בזמן דרך אמצעים סטאטיים כמו החומר הקרמי.גליה ארמלנד היא אמנית קרמית. בוגרת המחלקה לעיצוב קרמיקה וזכוכית באקדמיה לאמנות ועיצוב, בצלאל. תואר שני באמנות, מכללת סיינט מרטינ'ס, לונדון. מציגה בתערוכות בארץ ובחו"ל. מרצה בבצלאל במחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית. עוסקת בהוראת אמנות ובאמנות קהילתית. יצירותיה משלבות חומר, צורה וטקסטורה עם פני שטח, צבע ונרטיב. עבודותיה עוסקות לרוב בסיפוריות וביצירת תנועה וזמן באמצעות החומר.

ניתן כהכנה לשוחח על חומרים קרמיים.

  • מה זה חומר קרמי?
  • ממה עשויים חומרים קרמיים?
  • איזה שימושים משמשים חומרי גלם אלו? בבית? בתעשיה? באמנות?
  • ניתן לשוחח גם על אנימציה ואיור.
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
אב"י - אמנויות במה ישראלית
054-2468280

avinpo@gmail.com

פרדס חנה, ת.ד. 745

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.