צברי דורון וסרטו "מתחברים לישראל השניה"

תחום: קולנוע
תת-תחום: הרצאה והדגמות
משך זמן המופע: 90
סגנון: תיעודי
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: צברי דורון
קהל יעד: ט - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל

חנה רטינוב היא נערה בת 17 ממוצא רוסי שגרה בחולון. אביה המובטל עוזב את הארץ לחפש את מזלו באמריקה, ועול המשפחה מוטל על כתפי האם שמתגעגעת לחיים שהיו לה ברוסיה. חנה מעדיפה בילויים עפנ"י לימודים. היא מבלה עם אנג'לינה חברתה הטובה עד השעות הקטנות של הלילה. אמא שלה מודאגת, והבית הקטן בחולון על סף פיצוץ. לואיס אדרי הוא נער בן 17 ממשפחה דתית בשדרות, שחזר בשאלה ועזב את הבית כשהיה בן 14. החיים ברחוב דרדרו אותו לפשע, ובגיל 16 הוא עובר לפנימיה במצפה רמון ומנסה לשקם את חייו. לואיס אדרי וחנה רטינוב תיעדו את חייהם במשך שנה ביומני וידיאו ששודרו כחלק מהסדרה "מחוברים/ות". התיעוד האינטימי והבלתי אמצעי פותח חלון לחייהם של מתבגרים בחצר האחורית של המדינה, ומאשר את הקלישאה העממית: להתבגר זה כואב.

בימוי ותסריט: דורון צברי; הפקה: רם לנדס; השיחה עם התלמידים תתמקד בז'אנר התיעודי : מה מבדיל בינו לבין הקולנוע העלילתי, מהם הערכים של הקולנוע התיעודי, איך עושים קולנוע תיעודי, מה בין תיעודי לריאליטי, ועוד.זמן הקמה 00:15
שפת המופע עברית
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
צברי דורון
0525-777521

doronxox@zahav.net.il

, פיירברג 34, תל אביב

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.