הכי תוף שיש

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מופע מוזיקה
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: כלי הקשה
שם המפיק: דורון גיאת
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 18/08/2021

מופע החושף את התפתחותה של המוזיקה המודרנית דרך התופים ובשיתוף הקהל.

דרך תיפוף מרהיב וסוחף, בעזרת השירים שכולם אוהבים ובפרספקטיבה של היסטוריה כללית וחברתית, דורון לוקח את הקהל למסע המופלא שיצר את המוזיקה בת זמננו, וממחיש - בנגינה ובהסברים - את המיזוג של התרבות האפריקאית עם האירופאית, את נפלאות האלתור, ואת התמורות שהולידו את הסגנונות החדשים: ג'אז, בלוז, R&B, רוק, לאטין, Fאנק, מוזיקה אלקטרונית ומוזיקת עולם, ועוד... 

המופע יפתח את הקהל לעולם הקצב והמקצב, יקנה לו ידע לגבי התמורה והתפקיד של המתופף בהרכב מודרני, ויציג את ההשפעות של המתופפים החשובים בעולם דרך שירים ויצירות שהפכו נכס צאן ברזל; מ"בי-בופ" ל"היפ-הופ", מלואי ארמסטרונג ל"ביטלס", מריי צ'ארלס לג'יימס בראון, מבני גודמן ל"לד זפלין" ועוד...

יריעת הסגנונות המוזיקליים הנפרשת בפני הקהל היא עשירה. נגינה לפלייבקים ולשירים שכולם אוהבים, והדגמה בקטעי סולו מרהיבים, הופכים את האירוע לחוויה. 

 

דורון גיאת נחשב לאוטוריטה בעולם המוזיקה והתופים ולאחד מהמוזיקאים החשובים והבולטים בישראל, בזכות טעמו המוזיקלי המשובח והצלחתו האמנותית בארץ ובעולם, ובזכות מאמציו נושאי הפרי להעלאת רמת ההוראה וליוזמות חינוכיות בתחום המוזיקה בישראל, ובתוכם הקמת בית הספר למוזיקה.

בשנת 2021 הפיק סדרת טלוויזיה בשם "ג'אזולוגיה", בה הוא מנגן ומארח את גדולי נגני הג'אז של היום.

דורון הינו בוגר ובעל תעודת כבוד מבית הספר Musicians’ Institute of Technology (MIT) שבהוליווד, לאחר שובו לישראל הקים בית ספר למוזיקה במרכז תל אביב, שם שוכנים האולפנים שלו.
דורון זכה לפרסום בינלאומי דרך נגינתו בפרויקט המיוחד Project RnL, בו זכה לנגן עם Jordan Rudess, קלידן להקת הרוק האמריקאית Dream Theater, בשני שירים. במקביל הוא הוזמן לעצב סדרת מצילות חתימה משלו, Signature Line שמיוצר בעבודת יד "קסטום" בחברת המצילות Bosphorus Cymbals, אחת מחמש החברות המובילות בתחום בעולם.

כנגן רב סגנוני דורון ניגן בפסטיבלים רבים, כמו "ג'אז בים האדום", "בראשית", "שנטיפי", "פסטיבל הגיטרה" ועוד; כמו כן הוא ליווה אמנים רבים וניגן בתכניות טלוויזיה.

מאמציו נושאי הפרי להעלאת רמת ההוראה וליוזמות חינוכיות בתחום המוזיקה בישראל, מצאו אפיקים מקוריים, מזה 15 שנים דורון מעביר קורסי האזנה למוזיקה במטרה לקרב את הקהל הרחב לסיפור המופלא של המוזיקה המודרנית והאיסטרומנטלית. בנוסף, משנת 2007 הוא הפיק כיתות אמן עם אמנים גדולי עולם שהביא מחו"ל.

בשנת 2013 העניק מפקד חיל האוויר דאז, האלוף אמיר אשל, תעודת הערכה לדורון, על תרומתו הייחודית בחינוך דור העתיד ועל היותו דמות למופת ולחיקוי.

דרך האזנה ושיתוף, המופע גורם לקהל להבין בנקל את ההתפתחות האנושית המופלאה, ואיך כל אבן בבניין חשובה ומשפיעה על מה שייבנה אחר כך, ומתוך כך את החשיבות שבהתעמקות בכל נושא ובלמידה מבוססת של מה שקדם לרגע הזה.

הידע - המועבר דרך שירים וקטעי נגינה - מגרה את החשיבה אצל הקהל בנושאים של התפתחות אישית וחברתית, ונותן פרספקטיבה על הטכנולוגיה והתקשורת שהביאו את המווזיקה למחוזות חדשים ולאוזניים של מיליוני מאזינים בכל העולם.
המופע ממחיש את היופי של השיח והתמורות שביצירה משותפת, ממש כמו בלהקה ובהרכב מוזיקלי. להיות איניבידואל בתוך מיזם חברתי.
ומכאן עולות שאלות:
- האם הקצב המהיר של העברת מידע בימינו גורם לנו לחפש ריגוש מיידי, או שמא זאת משוכה שנדלג עליה בדרך לחיפוש ולהתעצמות האישית שלנו? 
- האם נגייס סבלנות, כמו אותם אמנים ששינו את פני ההיסטוריה, להתפתח בנושא או בתחום שמעניין אותנו?
- האם אנו שומעים או מקשיבים? רואים או מתבוננים? אוכלים או טועמים?
- האם אנחנו בודקים את התכנים המוגשים לנו ע"י התקשורת והרשתות החברתיות?

המופע של דורון מכניס את הקהל בצורה חווייתית להתפתחותה של המוזיקה המודרנית, בת זמננו.
לקראת המופע וגם אחריו, מומלץ להיכנס ללשונית "הכי תוף שיש" באתר של דורון, לחפש את כפתור ה"פלייליסט" iLoveMusic ולהאזין בנינוחות למדרגות התפתחות המוזיקה בצורה כרונולוגית ומובנית.

סוג במה חצי מקצועית
רוחב 4
עומק 3
מספר אומנים 1
מספר אנשי צוות 2
זמן הקמה שעה
מאיזה שעה 08:00
עד איזה שעה 22:00
שפת המופע עברית
ציוד הקרנה לפטופ עם כבל HDMI מגביר, מקרן ומסך.
סאונד כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

רשימת האזנה מובנית

לינק לצפיה
דורון גיאת
052-2789143

info@dorongiatmusic.com

תל אביב, דיזנגוף 98

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.