הכי תוף שיש

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מופע מוזיקה
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: כלי הקשה
שם המפיק: דורון גיאת
קהל יעד: ז - יב
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 18/08/2021

מופע אינטראקטיבי - מסע מוזיקלי מופלא אל הסגנונות, השירים והאמנים שעיצבו את המוזיקה העכשווית.

סיפורה של המוזיקה בת זמננו דרך התופים ובפרספקטיבה של מי שנחשב לאוטוריטה בתחום ולמתופף רבגוני בעל סגנון ייחודי. חוויה מקפיצה ומשכילה גם יחד, זריקת מוזיקה אינטנסיבית שאחריה לא תשובו לשמוע מוזיקה כפי ששמעתם מקודם.

דרך תיפוף מרהיב וסוחף, בעזרת השירים שכולם אוהבים ומצגת מושקעת, דורון לוקח את הקהל אל אבני הדרך המופלאות שיצרו ועיצבו את המוזיקה בת זמננו. המופע פורש את התהוותה של המוזיקה המודרנית, מסביר את התפנית שנבעה מהמיזוג של התרבות האפריקאית עם האירופאית, את נפלאות האלתור, ואת התמורות שהולידו את הסגנונות החדשים המוכרים: ג'אז, בלוז, R&B, רוק, לאטין, Fאנק, מוזיקה אלקטרונית ומוזיקת עולם, ועוד... 

המופע יפתח את הקהל לעולם הקצב והמקצב, יקנה לו ידע לגבי התמורה והתפקיד של המתופף בהרכב מודרני, ויציג את ההשפעות של המתופפים החשובים בעולם דרך שירים ויצירות שהפכו נכס צאן ברזל; מ"בי-בופ" ל"היפ-הופ", מלואי ארמסטרונג ל"ביטלס", מריי צ'ארלס לג'יימס בראון, מבני גודמן ל"לד זפלין" ועוד...

יריעת הסגנונות המוזיקליים הנפרשת בפני הקהל היא עשירה. נגינה לפלייבקים ולשירים שכולם אוהבים, שיתוף הקהל והדגמה בקטעי סולו מרהיבים, הופכים את האירוע לחוויה מכוננת.

דורון גיאת - מוזיקאי, מפיק, מתופף ומרצה

דורון גיאת נחשב לאוטוריטה בעולם המוזיקה והתופים בישראל וחולש על ידע רחב ומקיף מאד. מחד – מוזיקאי למוד במה שראה עולם; מאידך – דמות חינוכית שהביאה לחידוש בעולם המוזיקה והתרבות.
כנגן אקלקטי אשר שולט במגוון עצום של סגנונות והיה בצמתים רבים, חותמתו המוזיקלית הוטבעה בפרויקטים רבים. הוא פועל ויוצר מאולפני ההקלטות והשידור שהקים בלב תל אביב, בהם עובדים אמנים ומפיקים מהשורה הראשונה בישראל. שם הוא גם מקליט עבור יוצרים ואלבומים.

בשנת 2022 עלתה לאוויר סדרת הטלוויזיה ג'אזולוגיה, שאותה הפיק ושבה הוא מנגן ומארח את גדולי המוזיקאים של ישראל, שזכו לתהילת עולם. בשנה זו גם יצא לאור האלבום שלו Reaching Out וסינגל נוסף, שניהם נמצאים בכל ממשקי המוזיקה ברשת.

בשנת 1991 קיבל תעודת כבוד על לימודיו ב-MIT שבהוליווד.

בשנת 2013 קיבל תעודת הוקרה ממפקד חיל האוויר על תרומתו בחינוך והיותו דמות למופת ולחיקוי.

דורון מופיע על במות בארץ ובעולם, מפיק ומקליט תופים לאלבומים. השנים האחרונות הביאו אותו לחשיפה בינלאומית בזכות נגינתו בפרויקט הבינלאומי Project RnL, כולל שני קליפים שניתנים לצפייה ב-YouTube עם הקלידן האגדי Jordan Rudess מלהקת Dream Theater.

מעבר לכך, דורון נחשב למחנך בחסד עליון, הרצאותיו פונות לקהל הרחב ומקרבות אותו לעולם הקסום של המוזיקה.
בשנת 2022 התקבל הקורס שלו - קיצור תולדות המוזיקה - כקורס גמול המעניק 60 יחידות. קורס אותו הוא מעביר כבר מעל ל-15 שנים.

באופן תמידי ומתוך סקרנות בלתי נלאית הוא ממשיך לחקור כל דבר חדש שבתעשיית המוזיקה וכל תופעה מוזיקלית; הדברים הללו בשילוב אופיו החם מאפשרים לו להעביר את הידע שלו באופן מסודר ודידקטי, ויחד עם זה בצורה מוזיקלית וחוויתית.

מאמציו נושאי הפרי להעלאת רמת ההוראה וליוזמות חינוכיות בתחום המוזיקה בישראל, מצאו אפיקים מקוריים ובהם הבאת אמנים גדולי עולם לישראל לכיתות אמן, וכך משנת 2007 ועד היום הפיק דורון עשרות כיתות אמן והופעות.

דרך האזנה ושיתוף, המופע גורם לקהל להבין בנקל את ההתפתחות האנושית המופלאה, ואיך כל אבן בבניין חשובה ומשפיעה על מה שייבנה אחר כך, ומתוך כך את החשיבות שבהתעמקות בכל נושא ובלמידה מבוססת של מה שקדם לרגע הזה.

הידע - המועבר דרך שירים וקטעי נגינה - מגרה את החשיבה אצל הקהל בנושאים של התפתחות אישית וחברתית, ונותן פרספקטיבה על הטכנולוגיה והתקשורת שהביאו את המווזיקה למחוזות חדשים ולאוזניים של מיליוני מאזינים בכל העולם.
המופע ממחיש את היופי של השיח והתמורות שביצירה משותפת, ממש כמו בלהקה ובהרכב מוזיקלי. להיות איניבידואל בתוך מיזם חברתי.
ומכאן עולות שאלות:
- האם הקצב המהיר של העברת מידע בימינו גורם לנו לחפש ריגוש מיידי, או שמא זאת משוכה שנדלג עליה בדרך לחיפוש ולהתעצמות האישית שלנו? 
- האם נגייס סבלנות, כמו אותם אמנים ששינו את פני ההיסטוריה, להתפתח בנושא או בתחום שמעניין אותנו?
- האם אנו שומעים או מקשיבים? רואים או מתבוננים? אוכלים או טועמים?
- האם אנחנו בודקים את התכנים המוגשים לנו ע"י התקשורת והרשתות החברתיות?

המופע של דורון מכניס את הקהל בצורה חווייתית להתפתחותה של המוזיקה המודרנית, בת זמננו.
לקראת המופע וגם אחריו, מומלץ להיכנס ללשונית "הכי תוף שיש" באתר של דורון, לחפש את כפתור ה"פלייליסט" iLoveMusic ולהאזין בנינוחות למדרגות התפתחות המוזיקה בצורה כרונולוגית ומובנית.

סוג במה חצי מקצועית
רוחב 4
עומק 3
מספר אומנים 1
מספר אנשי צוות 2
זמן הקמה שעה
מאיזה שעה 08:00
עד איזה שעה 22:00
שפת המופע עברית
ציוד הקרנה לפטופ עם כבל HDMI מגביר, מקרן ומסך.
סאונד כן
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.

רשימת האזנה מובנית

לינק לצפיה
דורון גיאת
052-2789143

info@dorongiatmusic.com

תל אביב, דיזנגוף 98

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.