דריה: תזמורת אנדלוסית בפסנתר אחד

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: הרכב כלי
שם המפיק: דריה מוסנזון
קהל יעד: י - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 02/11/2022

דריה: תזמורת אנדלוסית בפסנתר אחד

דריה היא פסנתרנית המתמחה במוזיקה מרוקאית ואלג'ירית, שהופיעה עם מגוון של הרכבים בארץ ובחו"ל. בתקופת הקורונה, כשברגע אחד התבטלו כל ההופעות עם ההרכבים והתזמורות, דריה מצאה את עצמה מנגנת מוזיקה אנדלוסית באופן עצמאי, ומפתחת דרכים להעביר את הלחנים והמקצבים האופייניים להרכב של מוזיקה אנדלוסית דרך הפסנתר לבדו. המופע החדש של דריה הוא מופע סולו: תזמורת אנדלוסית בפסנתר אחד. המופע משלב מוזיקה אנדלוסית ומוזיקה מקורית שדריה כתבה בהשראתה, עם השפעות של המוזיקה שניגנה מילדות ועד היום.

במרכז המופע עומדות יצירות של אמנים יהודיים יוצאי מרוקו ואלג'יריה, בניהם מוריס אל מדיוני, ריימונד אבוקסיס, אלברט סוויסה ועוד. אל תוך מחרוזות של קטעים מסורתיים משולבות יצירות מקוריות שדריה כתבה בהתכתבות ישירה עם המסורת. בין היצירות, דריה פורשת הסברים וסיפורים הקשורים למוזיקה האנדלוסית וליוצרים והיוצרות של הקטעים המנוגנים.  

דריה מוסנזון החלה את דרכה המוזיקלית בגיל 5 בלימודי פסנתר קלאסי, ובהמשך חקרה מוזיקת ג'אז. כשפגשה את הכנר אלעד לוי, דריה התחילה לנגן את המוזיקה של צפון אפריקה והחליטה להתמסר לביצוע שלה. היא למדה עם מורים מישראל ומרוקו, בניהם אלעד לוי, עומרי מור, דריס בראדה, מהדי שעשו ואמין שעשו, והופיעה עם תזמורות והרכבים בארץ ובחו"ל, בניהן התזמורת האנדלוסית הישראלית, תזמורת טאראב ירושלים, אנדלושס ועוד. לצד זאת מובילה דריה הרכבים המבצעים עיבודים ומוזיקה מקורית פרי עטה.


לצפייה בסרטון

לצפייה בסרטון

“מוזיקה נהדרת, שההאזנה לה מענגת וממיסה… הנגינה [של דריה]… משלבת איפוק דקדקני עם להט סוחף.”
אמיר מנדל, הארץ

“יכולות הנגינה שדריה הפגינה […] מעוררות השתאות”
שי שיר, מתוך יובל אראל: מגזין מוזיקה ותרבות

דריה מוסנזון היא פסנתרנית המתמחה במוזיקה צפון אפריקאית. היא נולדה בירושלים והחלה לנגן בפסנתר ולהלחין בגיל צעיר. דריה החלה בלימודי נגינה קלאסית, אך מגיל צעיר נמשכה אחר סוגים שונים של מוזיקה. לצד המוזיקה הקלאסית היא החלה להתעמק בג’אז ובהמשך החליטה להתמסר לנגינה של מוזיקה אנדלוסית.

המופע החדש של דריה נקרא תזמורת אנדלוסית בפסנתר אחד. הוא משלב מוזיקה מקורית ומוזיקה מסורתית ממרוקו ואלג’יריה, עם השפעות של מוזיקה קלאסית וג’אז. המופע מתקיים בגרסה לפסנתר סולו, דואו והרכב וכלל שיתופי פעולה עם אמנים ואמניות מובילים בתחום, בניהם ריימונד אבוקסיס (ריימונד אל-בידאוויה), אלעד לוי וללה תמר. דריה מופיעה ברחבי הארץ באולמות ובפסטיבלים, ובניהם פסטיבל מקודשת, אינדינגב, פסטיבל העוד הבינלאומי ירושלים ופסטיבל הג’אז הפולני תל-אביב. היא הופיעה והקליטה בארץ ובחו”ל עם אנדלושס, בתזמורת טאראב ירושלים, תזמורת ירושלים מזרח ומערב והתזמורת האנדלוסית הישראלית.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
דריה מוסנזון
0542340909

darya.mosenzon@gmail.com

תל אביב, סמטת הש"ך 5

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.