היימן ברק והסרט Upload(אפלוד)

תחום: קולנוע
תת-תחום: מפגש עם יוצר וסרטו
משך זמן המופע: 15
סגנון: תיעודי
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: סרטי האחים הימן
שנת הסרט: 2018
קהל יעד: י - יב
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 24/05/2023

הסדרה  מתעדת את הצדדים הפחות מוכרים של ארבעה כוכבי רשת, "יוטיוברים", ישראלים: מוטי טקה, אחד הזמרים העסוקים ביותר כיום בישראל, שמבקר לראשונה באתיופיה יחד עם אמו דליה. סוזי בום, הוא ליאור ישראלוב, דראג קווין מצליח ומוכר שנולד ונתחנך כנער דתי במשפחה בוכרית בדרום תל אביב. חן כלפון, בת 25, אם לשלושה ילדים, מהיוטיובריות הדתיות היחידות בארץ, והנא זיאד, יוטיוברית ערבייה עם כחצי מיליון עוקבים שחושפת סיפור משפחתי מורכב על מות אביה.
ברק הימן

ברק הימן מביים ומפיק סרטים דוקומנטריים לקולנוע לטלוויזיה ולאינטרנט מאז שנת 2003 .

בין שלל הסרטים אותם ביים ו/או הפיק ניתן למצוא את “גשר על הואדי” (IDFA 2006), “מיסטר גאגא” (פרס הקהל, SXSW 2017 ומועמד סופי לפרס האקדמיה האירופית לקולנוע), “מי יאהב אותי עכשיו?” (פרס חביב הקהל בפסטיבל ברלין 2016), “הצלמניה” (פרס אופיר ומקום ראשון בפסטיבל דוקאביב 2011), “שומרוני בודד” (פרס מגנוליה בפסטיבל שנחאי 2010), “I Shot my Love” ” Berlinale) 2010, מקום ראשון ב HOTDOCS 2010), “השדכנית” (מקום ראשון בפסטיבל קרקוב 2014), “ליידי כל אל ערב” (פרס מיוחד של חבר השופטים IDFA 2007) ועוד.

בשנת 2013 נבחר להיות אחד מ”עשרת המשפיעים על התרבות הישראלית”.

חברת הסרטים העצמאית של ברק ושל אחיו תומר – סרטי האחים הימן – הפיקה עד כה כ-30 סרטים וסדרות דוקומנטריים, חלקם כקופרודוקציות בינלאומיות.

ברק מלמד קולנוע במסגרות שונות ברחבי ישראל, מעביר כיתות אומן ברחבי העולם וכרגע נמצא בעיצומם של מספר פרויקטים חדשים.

 

קצת על גיבורי הסדרה

מוטי טקה - זמר אתיופי בן 22, חובש כיפה, אשר חי עם אמו בקריית ביאליק. מעולם לא דרכה כף רגלו באתיופיה ואמא שלו לא עזבה את הארץ מאז שעלתה לכאן בשנות ה-80. מוטי כרגע הוא אחד הזמרים הכי עסוקים בארץ (בערב יום העצמאות הופיע בארבע במות שונות) ומאד בקרוב, כך לפי "תחזיות המומחים", הוא כבר בליגה של עומר אדם וססטיק ובן אל. במהלך הסדרה הוא חושף איך התחילה כל הקריירה המוזיקלית הענפה שלו ("אבא שלי מת כשהייתי בן 16 ולא ידעתי מה לעשות עם כל העצב הזה אז הקלטתי שיר געגועים אצל חבר. השיר עלה ליוטיוב ושם הכל התחיל...") וטס יחד עם אמא שלו לגונדר שבאתיופיה. עבור מוטי – זוהי הפעם הראשונה שהוא מבקר במקום שבו נולדה אמא שלו ויחדיו הם עוברים שם חוויה משמעותית מפתיעה ומרגשת שמספקת כמה שיאים דרמטיים בסדרה.

חן כלפון - עוף מוזר מאד בעולם היוטיוברים והיוטיובריות שכן היא רק בת 25 וכבר אמא לשלושה ילדים. היא עוסקת הרבה בשאלות שקשורת להעצמה נשית (למרות, או בגלל, שבעלה הוא שבניסט למהדרין שלא מהסס לחשוף ברבים את דעתו על העיסוק "המוזר והמיותר" של אשתו שהייתה מורה לפני שהפכה ליוטיוברית נערצת). חן מרגישה שהיא מייצגת את העולם הדתי ברשת מה שרוב הזמן מהווה מעמסה גדולה על כתפיה שכן עבור רוב הציבור הדתי/חרדי האינטרנט הוא חטא גדול והיא מתמודדת עם אופוזיציה עקשנית לעיסוק שלה.במהלך צילומי הסדרה היא טסה לאומן ושם מתמודדת עם שאלה כבדת משקל בחייה – האם לסגור את ערוץ היוטיוב שלה שמערער את יציבות משפחתה או להמשיך בו.

סוזי בום היא עוד גיבורה מעולה - ולמעשה גיבור... בחור חכם ומבריק בשם ליאור שנולד להורים מסורתיים בוכארים ואשר מופיע כדראג קווין בלילות. צילמנו אותו מייצג את ישראל במצעד הגאווה במינכן בסצנה יפהייפיה שהפכה לסצנת הפתיחה של הסדרה כולה. המשפחה שלו מעניינת מאד ומתמודדת עם שאלות לא פשוטות שקשורות בדת, מסורת וקבלת האחר והשונה. אח שלו ארז הפך לאריזונה והיום היא עובדת כספרית בבית אריה שבשטחים. והכי מדליקה ומרגשת אמיצה בכל הסיפור שלו היא אמא שלו נינה אותה צילמנו בין היתר בהפגנה נגד חוק הפונדקאות יחד עם ליאור והיא סיפקה רגעים דוקומנטאריים עוצמתיים ורגשיים במיוחד בסדרה שכן היא אינה מסתירה את הכאב והטראומה שלה.

הנא זיאד - יוטיוברית ממזרח ירושלים שבשני ערוצי היוטיוב שלה יש למעלה מ 700 אלף עוקבים (!!!). היא עושה רק יוטיוב בערבית (עצת הזהב שקיבלה מאמא שלה) וצופים בה הרבה אנשים מקטאר ירדן סוריה לבנון  ומצרים בנוסף כמובן לישראל ופלסטין. הסיפור שלה הוא פשוט לא יאומן: אמא שלה נולדה באיי הברבדוס (ע"י ג'מייקה. בקאריביים. איפה שריאהנה נולדה) בתור נוצרייה לכל דבר. בשנות ה-20 המוקדמות של חייה עברה לטקסאס שם פגשה בחור פלסטיני חמוד בשם זיאד, התאהבו זה בזו התחתנו והיא התאסלמה.

עברו לגור בשועאפט שבמזרח ירושלים. דיברו רק אנגלית אחד עם השנייה ועם שלושת הילדות שנודלו להם. לפני 8 שנים הוא נורה על ידי שוטר משמר הגבול ומאז האמא לובשת חיג'אב והבת עושה יוטויוב. נשים חזקות ומרגשות עם סיפור חיים דרמטי וקורע לב.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
סרטי האחים הימן
אדר סיגלר 052-6202068

info@heymannfilms.com

תל אביב, ברזילי 2 קומה 3

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.