טיסה מוסיקלית עם רביעיית המלין

תחום: מוזיקה
תת-תחום: מפגש מוזיקה
משך זמן המופע: 45
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: הרכב כלי
שם המפיק: הדר לוי
קהל יעד: א - ד
כמות קהל מקסימלית: 120
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 25/12/2022

רביעיית המלין יוצאת לטיסה מוזיקלית ברחבי העולם. המטוס נוחת בגרמניה ואוסף את החלילנית מהמלין אשר מקבלת מראש העיר משימה מאוד מיוחדת.
לביצוע המשימה נדרשים הילדים ואנחנו לאסוף שפות מוסיקליות שונות וחפצים משישה מקומות בעולם.
אנחנו יוצאים עם הילדים למסע בין צלילים וחפצים באירופה, אסיה ודרום אמריקה.
מהטרוורסו וצלילי בדינרי של באך מגרמניה ועד למראקס וצלילי טיקו טיקו מברזיל.
תוך ביצוע המשימה, הילדים לוקחים חלק בשירת קאנון משותפת איתנו, מגלים ומציגים את החפצים שמייצגים את המדינות השונות ונחשפים לכלי הנגינה שלנו דרך הסברים והדגמות. דרך הצלילים והמשימות חשוב לנו להדגיש את השפעתה החינוכית והתרבותית של המוסיקה כמחברת בין אנשים שונים.

 רביעיית המלין - רביעיית חליל אשר מופיעה במגוון הבמות בארץ, מאולמות הקונצרטים ועד למופעי סלון אינטימיים. חברי הרביעייה הם נגנים מקצועיים, בוגרי אקדמיות למוסיקה בארץ ובעולם ונגנים פעילים בתזמורות ואנסמבלים.
הרביעייה רואה חשיבות לעידוד יצירה ישראלית מקורית ומקדמת בתוכניות שלה יצירות של מלחינים ישראלים. 

תכניות הרביעייה מגוונות ונועדו להגיע לכמה שיותר קהלים, לגעת באנשים ולקרב אותם אל המוסיקה, תוך שימת דגש על איכות ומקצועיות. זאת לצד ראייה חינוכית בחשיבות הנגשת המוסיקה גם לקהל הצעיר בבתי הספר. הכרת כלי הנגינה וחשיפת היצירות השונות לתלמידים מעניקה להם טעימה מעולם עשיר של צלילים שמאחד בין כולם ומעניק כלים להקשבה ורגישות שכה חשובים בימים אלו.

קישור לערוץ היוטיוב שלנו - https://www.youtube.com/channel/UCOvp_ZgQ30W3qOOkmwvts4g

 

רחל אילת – חלילנית, מרצה ומורה לחליל צד. בוגרת תואר שני מבית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה בכיתתו של גי אשד ותואר ראשון מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים בכיתתו של פרופ' יוסי ארנהיים. רחל בוגרת התיכון הארצי לאמנויות ע"ש תלמה ילין והפילהרמונית הצעירה. בנוסף על כך, שירתה בצבא בתור מוזיקאית מצטיינת.
זוכת תחרות כלי נשיפה של בית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן מהטה (2021), מלגות הצטיינות של קרן התרבות אמריקה ישראל (2020) תחרות דינה תורג'מן (2019), קרן רונן, קרן הישג ועוד.
רחל מנגנת כיום כחלק מתזמורת המהפכה. 

הגר מעוז – כנרת. בוגרת תואר שני במוסיקה מהקונסרבטוריון הפרטי למוסיקה בוינה בכיתתו של פרופ׳ תומאס כריסטיאן ותואר ראשון מהאקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים. שירתה בצבא כמוזיקאית מצטיינת, השתתפה בתזמורות שונות ביניהן תזמורת ״הדיוואן״ של דניאל ברנבוים ותזמורת הנוער האירופית ע"ש גוסטב מאהלר. 

נגנית קבועה בתזמורת המהפכה שיוצרת תוכן לא קונבנציונלי וחדשני, מנגנת בהרכבים מגוונים כמו האנסמבל של גלעד אפרת, תזמורת הגליל ועוד.
הגר מנגנת על כינור צרפתי המושאל בנדיבות ע"י יהודה זיסאפל.

הדר לוי – ויולנית, מורה לויולה ולכינור. בוגרת תואר שני במוסיקה מבית הספר הגבוה למוסיקה באוניברסיטת גוטנברג במיינץ בכיתתה של פרופ׳ קלאודיה בוסיאן ותואר ראשון מבית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה בכיתתה של ד״ר לילך לבנון. 

הדר מנגנת רבות בתזמורות והרכבים ברחבי הארץ, ביניהם התזמורת הסימפונית ירושלים, תזמורת הרחוב הירושלמית, סימפונט רעננה, הרכב פוליפוניה של גיל שוחט ועוד.

גיא אילון – צ'לן, מעבד, מתזמר ומורה למוסיקה. בוגר תואר ראשון בהצטיינות בביצוע מוסיקלי מבית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה בכיתתו של פרופ' הלל צרי. זוכה מלגת קרן התרבות אמריקה-ישראל, זוכה המקום השלישי בתחרות כלי הקשת (סולו) של בית הספר למוסיקה ע"ש בוכמן-מהטה בשנת 2016 והמקום השני בתחרות המוסיקה הקאמרית של בית הספר. כיום גיא מוביל את סקציית הצ'לו ב"אנסמבל סולני תל-אביב".

בנוסף, עיבודים של גיא בוצעו על ידי מספר גופי ביצוע, ביניהם תזמורת כלי הנשיפה הייצוגית של המרכז למוסיקה ביפו, התזמורת הסימפונית אשדוד ומספר הרכבים בתחום הרוק והפופ כגון "פנחס ובניו" ו"אורפנד לנד".

 

  • הכרות עם כלי נשיפה תוך חלוקה לכלי נשיפה מעץ וכלי נשיפה ממתכת

  • האזנה של בדינרי 

  • הכרות עם כלי הקשת תוך חשיפת הילדים לשני אופני הנגינה - פיציקטו וקשת

  • האזנה של פלינק פלאנק פלונק 

  • מה זאת שפה מוזיקלית?

  • מהו תפקיד התווים?

  • מהו קאנון?

  • איך המוזיקה יכולה להשפיע ולחבר בין אנשים שונים?

שפת המופע עברית
ציוד הקרנה ניתן לקיים את המופע עם מסך ומקרן ובלעדיו במקרה הצורך.
שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
הדר לוי
0547866363

hamelinflutequartet@gmail.com

מועצה אזורית עמק חפר, האורן 77 חניאל

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.