משפט הבנקאים

תחום: קולנוע
תת-תחום: מפגש עם יוצר וסרטו
משך זמן המופע: 30
סגנון:
שם הרכב:
סיווג: מפגש עם יוצר וסרטו
שם המפיק: גו טו פילמס
שנת הסרט: 2022
קהל יעד: י - יב
כמות קהל מקסימלית: 80
הסעה: הסעה לא כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 10/11/2022

הקרנת הסרט ושיח עם הבמאי אליאב לילטי

משפט הבנקאים

בעקבות צו עיקול לא חוקי שהוצא כנגד זוגתו, יצא עו"ד ברק כהן למאבק נגד ראשי המערכת הבנקאית, ויצר מודל חדש של התנגדות אזרחית התובע אחריות אישית ממקבלי ההחלטות. הרעש הציבורי שעורר הקמפיין הובילו את ראשי הבנקים, הפרקליטות והמשטרה לנסות לעצור בכל דרך את הפעילות של ברק וחבריו. שיאו של ניסיון ההשתקה הזה היה "משפט הבנקאים" שכלל אישומים חמורים, שכמו לקוחים מעולם הפשע המאורגן. ברק וחבריו לא נבהלו והפכו את המשפט לכתב אישום חמור נגד ראשי המערכת הבנקאית, מהלך שהוכתר כהצלחה מהדהדת ומהווה מאז השראה לכל המאבקים האזרחיים בישראל.אליאב  לילטי    במאי     

במאי וצלם –"משפט הבנקאים"  סרט דוקומנטרי העוקב אחר המאבק של עו"ד ברק כה ן בצמרת המערכת  הבנקאית. הסרט קיבל את תמיכת הקרן החדשה ל קולנוע וטלוויזיה ומכון ון ליר.  הסרט השתתף בתחרות הרשמית בפסטיבל "דוקאביב" 2022 וישודר ב"כאן" בימוי "הצ'ופצ'יק של הקומקום "- סדרה בת 4 פרקים על "הגשש החיוור ". פרוייקט משותף של ערוץ 8 ו"יס סרטים" . בשנים האחרונות מלמד בחממת התוכן של החוג לתקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה  (אוניברסיטת רייכמן)
במאי ועורך – "שיר כאב "על חיי מאיר אריאל עבור ערוץ "יס דוקו" . הסרט עלה לשידור ביולי 2020. הסרט בין חמשת המועמדים הסופים לפרס אופיר בק טגורית דוק ו מעל 60 דקות.
כתיבת "האלגוריתם הגנטי"   פיצ'ר עלילתי - מענק פיתוח תסריט בתמיכת קרן הקולנוע הישראלי. 
במאי - "שמו הולך לפניו "סדרה דוקומנטרית בת 3 פרקים עבור ערוץ 8 על חיי אפרים קישון המבוססת על ספרו של ירון לונדון "דו שיח ביוגרפי" .
"כך ראינו"  סדרה דוקומנטרית המבוססת על סרטים ביתיים שצולמו בארץ  משנות  ה- 30 ועד סוף שנות ה- 70. הסדרה  הוסבה לסרט בן 100 דקות עבור פסטיבל ירושלים. הסרט  הוקרן בהצלחה רבה בסינמטקים ברחבי הארץ בפילם  פורום בניו יורק ובפסטיבלים שונים ברחבי העולם. "כך ראינו" היה מועמד לפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות "פורום היוצרים  הדוקומנטרים".
"מעשייה אורבנית" - פיצ'ר עצמאי. הסרט השתתף בFTF בניו יורק ובפסטיבלים נוספים.
"אבודים"סדרה דוקומנטרית בהנחיית צופית גרנט עבור "רשת" ערוץ 2 
"חקירה פנימית" - מיני סדרת מתח בת 4 פרקים בכיכובה ש ל ענת ווקסמן עבור "יס", 
"אפס בהתנהגות" - סדרה דוקומנטרית בת 8 פרקים בהפקת  "ארצה הפקות" עבור "רשת",  ערוץ 2.
"מכירת חיסול" - דרמה ,50 דקות,  פילם 16 מ"מ. נרכש לשידור על ידי  "קשת"   ערוץ 2
"זבנג"- העונה הראשונה.   
 

מנהל  קריאייטיב במחלקת פרומו " שידורי קשת" - אחראי על קידום מרבית תכניות  "קשת" המרכזיות, קמפיינים שביים וניהל קריאייטיבית זכו בפרסים בארץ ובחו"ל. במאי פרסומות ופרומואים עבור כל ערוצי הטלוויזיה. במאי תשדירי בחירות 1999 ובחירות 2001 עבור אהוד ברק  וקמפיין מפלגת העבודה. 

 

מתי בפעם האחרונה ראיתם חמישה אזרחים תפרנים, בלי שקל על התחת, חסרי אמצעים, חסרי קשרים, נאבקים באנשים החזקים ביותר בישראל מבחינה פוליטית וכלכלית- חזקים יותר מכל שופט, מכל חבר כנסת, מכל איש חוק  -  ויכולים להם? איך אפשר לנהל מאבק נחרץ נגד הפרקליטות, המשטרה והבנקאים- וגם לנצח?    

 על רקע המאבקים החברתיים והמחאות בכל תחום אפשרי בחיינו הנוכחיים בישראל, בין אם זה מחאת בלפור, מנדלבליט, מחאת האתיופים או המאבקים על זכויות נשים ונגד אלימות כלפי נשים הרי שהסרט על פעילי "באים לבנקאים" ועל מאבקם חיוני וקריטי לשיח הציבורי. לא ניתן לחשוב על שום מאבק חברתי או פוליטי ציבורי בישראל של היום ללא ההבנה שכל המאבקים קיבלו את השראתם ממודל המאבק החלוצי של פעילי "באים לבנקאים". יתרה מכך, הסיבה המרכזית בגינה הפרקליטות והמשטרה ניסו לעצור את עו"ד ברק כהן היא בראש ובראשונה הניסיון לבלום את התפשטות מודל המאבק הזה.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
גו טו פילמס
050-8460457 שלי

office@go2films.com

ירושלים, רח' איסר נתנזון 37/8

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.