אפרוקובנה

תחום: מחול
תת-תחום: מופע מחול
משך זמן המופע: 50
סגנון:
שם הרכב:
סיווג:
שם המפיק: אנה קניאל
קהל יעד: ו - ח
כמות קהל מקסימלית: 500
הסעה: הסעה כלולה במחיר
סוגות נוספות
נושאים נוספים
תאריך הצטרפות לסל 21/09/2022

מופע מחול וקצב  בהשראת קובה, ברזיל ומערב אפריקה.

הרקדניות לוקחות את קהל הילדים למסע צבעוני וקצבי בו הוא חווה את הייחודיות של המקצבים מהיבשת השחורה דרך מגוון תרבויות. המופע עובר דרך מוזיקה וריקוד בקובה, ממשיך לברזיל ומסיים את המסע בקצב הבסיסי של יבשת אפריקה.

במהלך המופע ישנם מגוון סגנונות ריקוד: סלסה, רומבה קובנית, סמבה ברזילאית ומערב אפריקאיים ותיפוף על הגוף. בנוסף, נגינה ותיפוף על כלי הקשה: קחונים, בונגוס ודונדונים- תופי בס אפריקאים! שילוב הסגנונות יוצר מופע קצבי וחווייתי אשר משאיר את הצופים מרותקים ומתרגשים.

 

אנה קניאל

יוצרת, רקדנית, כוראוגרפית, אנתרופולוגית (M.A.- אוניברסיטת תל אביב).

יוצרת ומנהלת של אפרוקובנה- להקה ייחודית שמחברת בין קצב, ריקוד, השתתפות הקהל וסיפורים תרבותיים מקובה, ברזיל ומערב אפריקה.

מלמדת וחוקרת את תרבויות אפריקה, קובה וברזיל דרך ריקוד, תנועה וקצב. מעבירה סדנאות בישראל ובחו"ל, מלמדת בבתי ספר למחול הטובים ביותר בארץ ומופיעה בסגנונות אפריקאי, קובני במספר מסגרות ולהקות.

במקביל, סיימה תואר ראשון בתקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה ותואר שני באנתרופולוגיה באונ' תל אביב.

ביקרה לארוך השנים באפריקה, קובה ושאר מדינות במרכז אמריקה על מנת ללמוד את התרבות המקומית, ולעמוד על ההיסטוריה, הייחודיות והמקצבים שלה.  מאוד מתעניינת במורכבות חיי בני אדם המושפעת מהנפש, הסביבה והתרבות.

הכנה לצפייה:

 לפני הצפייה כדאי להכין את הילדים ולהסביר להם על אפריקה כיבשת עם מגוון תרבויות, על מדינות מרכז ודרום אמריקה. בנוסף, לדבר על נושא העבדות של האפריקאים, על כך שאירופאים הביאו אותם לכל מיני מקומות ביניהם קובה וברזיל.  האפריקאים נתלשו ממקומם הטבעי והגיעו למקום החדש עם התרבות, המוזיקה והריקודים שלהם.

 

לאחר הצפייה:

ניתן לעורר דיון בנושא עבדות, האם לגיטימית והאם קיימת גם כיום. בנוסף, ניתן לדבר על שוני תרבותי בינינו לתרבויות אפריקה ואמריקה הלטינית- האם יש שוני והאם יש דמיון ?  ניתן לדבר על הריקודים, המקצבים, הכלים התלבושות שהיו במופע ולשתף חוויות בין תלמידים.

שימו לב - המלצות אלו הן מטעם המפיק או האמן המציעים את הפעילות.
אנה קניאל
0544958794

annkaniel@gmail.com

יפו-תל אביב, רוזנבלום הרצל 4/125

סל תרבות ארצי הוא תוכנית חינוכית האחראית על חשיפת תלמידי ישראל לתרבות ואמנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלי.

תוכנית סל תרבות ארצי מקנה לתלמידים מגיל הגן ועד י"ב, כלים לצפייה מודעת ובעלת משמעות בששת תחומי האמנות – תיאטרון, מחול, מוזיקה, קולנוע, ספרות ואמנות פלסטית.

 התוכנית משותפת למשרד החינוך, לחברה למתנ"סים ולרשויות המקומיות.

התוכנית פועלת החל משנת 1987.